RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Mezinárodní den žen a tradice tohoto svátku

Tradice za květinami k Mezinárodnímu dnu žen

Mezinárodní den žen, připadá v kalendáři na 8. března. Všichni tento den jistě známe, ale málo z nás ví hlavní podstatu této, pro někoho feministické, tradice. Jelikož je den přímo spojován s ženami, nesmí při něm rozhodně chybět květiny


Každý rok lidé na celém světě oslavují 8. Března jako Mezinárodní den žen. A slaví se různě! Ve velkých firmách ženy dostávají drobnost v podobě květin, organizace podporující ženy získávají v tento den mnoho pozornosti, ale také peněz, na jejich podporu a fungování. Ale také v běžném životě ženy nejsou přehlíženy. Od svých manželů, přítelů, dětí nebo známých zpravidla dostanou nějakou tu malou pozornost, nejčastěji v podobě květiny - která krásně podtrhne ženskost.

MDŽ a OSN


Mezinárodní den žen se také stal světově uznávaným svátkem, schváleným OSN. Hlavním cílem je oslavovat podílení se žen do společnosti, ale také zvyšovat povědomí celkové společnosti o tom, na čem je třeba pracovat a co všechno je potřeba k tomu, aby bylo dosaženo opravdové rovnoprávnosti mezi muži a ženami. Každoročně má MDŽ u OSN oficiální téma, kterému se daný rok věnuje. Nicméně stále většina lidí slaví tento den jako připomínku na všechny ženy, které v historii jakkoliv ovlivnily aktuální postavení žen ve společnosti. V tento den si také připomínáme slavné citace odvážných žen, které se nebály vystoupit z řady a vyjádřit svůj názor za rovnoprávnost.

Tématem OSN k Mezinárodnímu dni žen v roce 2020 je Rovnost generací: Realizace práv žen. Oficiální web Mezinárodního dne žen oznámil, že tento rok se bude OSN zabývat zejména problémem rovnosti pro všechny, který budou podporovat skrze hashtag #EachforEqual, neboli rovnost pro všechny. Obě kampaně tak zdůrazňují důležitost vyrovnání našich práv na všech pozicích - ať už se to týká práce, rodiny nebo celkové společnosti.


Oficiální květina MDŽ


Historie MDŽ sahá až do historie delší než 100 let. Tento den byl poprvé angažován v USA a v evropských státech. Ovšem v užším spojení s květinami se setkal až v roce 1946, kdy feministky v Itálii vybraly květ mimózy za symbol ženské síly, citlivosti a oddanosti k MDŽ. Dodnes nadále ženy v Itálii oslavují MDŽ květinami mimózy, slavnostní večeří a sklenkou dobrého italského vína. Umí si život zkrátka užít! Nejen že květ mimózy byl vybrán jako oficiální květina MDŽ, je často zároveň prvním květem, který se začíná v jarních měsících objevovat v malebné italské přírodě a právě s ním oficiálně přichází jaro.

V průběhu několika let, muži nadále dávají květiny jako dar svým ženám, aby jim projevili svou úctu a uznání. I když je symbolika oficiálního květu mimózy pro tento speciální den je silná, není jedinou květinou, kterou ženy od mužů dostávají k MDŽ. Podle časopisu The New York Times se v Rusku v den 8. března prodá více než 150 000 růží. A nejen v Rusku, ale také u nás jsou statistiky s prodanými květinami na MDŽ opravdu vysoké! I když svátek sv. Valentýna stále vede před MDŽ, například obchodní řetězec Tesco zaznamenal až 6x vyšší tržby za květiny, než běžně. Ostatní květinářství po republice potvrzují vyšší tržby a spolu se svátkem sv. Valentýna se jedná o jeden z nejvýdělečnějších dnů v roce. Nejvíce se přitom prodávají jarní květiny jako jsou narcisy a tulipány. Před deseti lety vládly květinovému trhu zejména karafiáty. Ty se v dnešní době stále na MDŽ prodávají, ale už ne v takové míře, jako tomu bylo dříve.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

AGATA

AISHA

ALENKA

ALEXANDRA

ALICE

AMY

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

AUGUSTINA

BARBIE

BELISE

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROLINE

CATHARINA

CINDY

ELIEN

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE FRÉZIÍ

LINDA

VIVIEN SET 1

AMORA

FILOMENA

CHANEL

BONITA

GERBERY

ESTER

AMY SET 1

BONITA SET 1

ASTER

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

RŮŽE + MERCI 250g

TULIPÁNY + FREZIE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narcisy

Narcisy

Rostou narcisy, jaro je tady!

Po nejméně barevné část roku, když se poslední sníh rozpouští pod nohama, vánoční světýlka se odkládají do krabic na následující rok, ale za to venku to začíná hrát všemi barvami. Jarní květy pomalu ale jistě začnou rašit všude kolem nás, procházíme katalogy plné semínek a střádáme všechny zahradnické tipy, které bychom mohli využít. Mezi ikonické jarní květiny patří rozhodně zářivé narcisy, které jsou plné života a barev. Můžete na ně narazit jak ve městech, parcích a nebo si je také můžete pořídit květináčích kdekoliv v supermarketu. Dneska si o krásných narcisech povíme více.

Číst celé
Květiny v astrologii

Květiny v astrologii

Květiny a znamení měsíce – Beran (22.3.-18.4.)

Znamení Berana přichází na řadu v období roku, kdy je znovuzrození přírody v plném rozkvětu. Z tohoto důvodu by měly květiny pro toto znamení charakterizovat jistou míru síly, energie a odvahy, což jsou vlastnosti často spojovány se zrozenci tohoto znamení.

Dnes vám povíme něco málo o tom, jaké je pro lidi narozené pod vlivem tohoto znamení charakteristické chování. Také projdeme květiny, které pro úsměv Beranů na jejich den D, či jiný den v roce, jistě stojí za to pořídit.

Číst celé
Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoce ve světě 

Svátky Velikonoční mají stejně jako například Vánoce různé tradice a zvyky všude na světě. Když někomu ze zahraničí povíte o našich tradicích, s největší pravděpodobností se setkáte s vyděšeným výrazem a otázkou. “Jak proboha můžete mlátit ženy?!” A následovat otázkou.. “A jak za to můžou být ještě rády?!” No tradice jsou různé a jak pro někoho mohou být nepochopitelné ty naše, nám se naopak nemusí pozdávat cizí. Důležité je respektovat a vzdělávat se. Proto dnes přinášíme malý přehled o zajímavých velikonočních tradicích, se kterými se můžete při návštěvě v období svátků Velikonočních setkat.

Číst celé