RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Mezinárodní den žen a tradice tohoto svátku

Tradice za květinami k Mezinárodnímu dnu žen

Mezinárodní den žen, připadá v kalendáři na 8. března. Všichni tento den jistě známe, ale málo z nás ví hlavní podstatu této, pro někoho feministické, tradice. Jelikož je den přímo spojován s ženami, nesmí při něm rozhodně chybět květiny


Každý rok lidé na celém světě oslavují 8. Března jako Mezinárodní den žen. A slaví se různě! Ve velkých firmách ženy dostávají drobnost v podobě květin, organizace podporující ženy získávají v tento den mnoho pozornosti, ale také peněz, na jejich podporu a fungování. Ale také v běžném životě ženy nejsou přehlíženy. Od svých manželů, přítelů, dětí nebo známých zpravidla dostanou nějakou tu malou pozornost, nejčastěji v podobě květiny - která krásně podtrhne ženskost.

MDŽ a OSN


Mezinárodní den žen se také stal světově uznávaným svátkem, schváleným OSN. Hlavním cílem je oslavovat podílení se žen do společnosti, ale také zvyšovat povědomí celkové společnosti o tom, na čem je třeba pracovat a co všechno je potřeba k tomu, aby bylo dosaženo opravdové rovnoprávnosti mezi muži a ženami. Každoročně má MDŽ u OSN oficiální téma, kterému se daný rok věnuje. Nicméně stále většina lidí slaví tento den jako připomínku na všechny ženy, které v historii jakkoliv ovlivnily aktuální postavení žen ve společnosti. V tento den si také připomínáme slavné citace odvážných žen, které se nebály vystoupit z řady a vyjádřit svůj názor za rovnoprávnost.

Tématem OSN k Mezinárodnímu dni žen v roce 2020 je Rovnost generací: Realizace práv žen. Oficiální web Mezinárodního dne žen oznámil, že tento rok se bude OSN zabývat zejména problémem rovnosti pro všechny, který budou podporovat skrze hashtag #EachforEqual, neboli rovnost pro všechny. Obě kampaně tak zdůrazňují důležitost vyrovnání našich práv na všech pozicích - ať už se to týká práce, rodiny nebo celkové společnosti.


Oficiální květina MDŽ


Historie MDŽ sahá až do historie delší než 100 let. Tento den byl poprvé angažován v USA a v evropských státech. Ovšem v užším spojení s květinami se setkal až v roce 1946, kdy feministky v Itálii vybraly květ mimózy za symbol ženské síly, citlivosti a oddanosti k MDŽ. Dodnes nadále ženy v Itálii oslavují MDŽ květinami mimózy, slavnostní večeří a sklenkou dobrého italského vína. Umí si život zkrátka užít! Nejen že květ mimózy byl vybrán jako oficiální květina MDŽ, je často zároveň prvním květem, který se začíná v jarních měsících objevovat v malebné italské přírodě a právě s ním oficiálně přichází jaro.

V průběhu několika let, muži nadále dávají květiny jako dar svým ženám, aby jim projevili svou úctu a uznání. I když je symbolika oficiálního květu mimózy pro tento speciální den je silná, není jedinou květinou, kterou ženy od mužů dostávají k MDŽ. Podle časopisu The New York Times se v Rusku v den 8. března prodá více než 150 000 růží. A nejen v Rusku, ale také u nás jsou statistiky s prodanými květinami na MDŽ opravdu vysoké! I když svátek sv. Valentýna stále vede před MDŽ, například obchodní řetězec Tesco zaznamenal až 6x vyšší tržby za květiny, než běžně. Ostatní květinářství po republice potvrzují vyšší tržby a spolu se svátkem sv. Valentýna se jedná o jeden z nejvýdělečnějších dnů v roce. Nejvíce se přitom prodávají jarní květiny jako jsou narcisy a tulipány. Před deseti lety vládly květinovému trhu zejména karafiáty. Ty se v dnešní době stále na MDŽ prodávají, ale už ne v takové míře, jako tomu bylo dříve.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXANDRA

ALEXANDRA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AMY

AMY

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BELISE

BELISE

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

ELIEN

ELIEN

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LINDA

LINDA

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 1

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

CHANEL

CHANEL

BONITA

BONITA

GERBERY

GERBERY

ESTER

ESTER

AMY SET 1

AMY SET 1

BONITA SET 1

BONITA SET 1

ASTER

ASTER

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

RŮŽE + MERCI 250g

RŮŽE + MERCI 250g

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

DEBY

DEBY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé