RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny pro muže - jak vybrat tu správnou?

Jak vybrat tu správnou květinu pro muže

Květiny se staly doslova univerzální dárkem, který dokáže rozjasnit každý den. Studie navíc dokazují, že většina lidí ocení květinu jako dárek. Nejvíce lidé na květinách cení speciální moment při předávání a následné přetrvávající pozitivní emoce, které trvají ještě dlouho po předání. To platí jak pro ženy, tak i muže. Ačkoliv jsou muži často přehlíženi kvůli obavám, že by se květinový dárek mohl zdát příliš ženský, a tím pádem nevhodný. To se nám, květinovým milovníkům v 21. století zdá jako naprosté sci-fi. Věřte nebo ne, s kyticí nikdy nic nezkazíte a to v jak v ženském, tak i mužském případě. Pokud byste ale chtěli posílit maskulinitu vašeho květinového dárku pro muže vašeho života, přinášíme vám čtyři tipy na květiny, se kterými u mužů rozhodně nešlápnete vedle! Pojďme společně rozšířit povědomí o věnování květin mužům, a zničit předsudky, že se jedná pouze o ženský typ dárku.

 

Vybírejte exotické a odvážné květiny

Některé květiny mají bezpochyby ženský nádech ať se na ně podíváme z jakého úhlu chceme, budou v nás evokovat pocity ženskosti. Například taková orchidej se svým dlouhým, nepřehlédnutelným stonkem a pečlivě zastrčeným, ladným květem, který po celé věky představuje ženskost. Orchideje v sobě mají kus ženskosti a proto je lepší se jim jako dárku pro vašeho partnera, přítele, manžela nebo otce vyhnout. Ovšem orchidej není jedinou exotickou květinou na trhu. Na druhou stranu některé květy mohou působit mnohem mužněji. Například toulitka se svými širokými voskovými listy v tmavě červené barvě. Na první pohled zajímavá a nepřehlédnutelná rajka je také dobrou volbou s netradičně špičatým vrcholem v zářivé oranžové barvě. Existuje spousta exotických květin, ze kterých můžete vybírat. Zakladním vodítkem pro květiny určené mužům jsou však nepřehlédnutelné jedinečné tvary a květiny, které zaujmou na první pohled něčím netradičním.

 

Dejte bohatým a sytým barvám zelenou

Samotná toulitka je skvělým příkladem, pokud jde o barvu. Červená barva je ideální pro vyjádření láskyplných citů a vášně. Ovšem ne u všech druhů květin má stejnou konotaci jako například u známé růže. Hlubší a bohatší barvy jsou u mužů vyhledávanější a vhodnější, jelikož právě jemné, pastelové barvy působí spíše jemnějším a ženským dojmem. Díky častému množení a křížení květin se však syté a výrazné barvy vyskytují častěji a téměř v jakékoliv rozmanitosti květů.

 

Vyberte jedinečné uspořádání květů

Všichni známe tradiční květinové aranžmá nebo kytice do vázy složené z několika známých a populárních druhů, doladěné hrstkou nevěstinného závoje. Tím rozhodně nechceme hanit tradiční způsob vázání květin, tyto nadčasové květinové aranžmá si rozhodně svoje postavení pro různé příležitosti zaslouží. Ovšem co se týká výběru té správné květiny pro muže, doporučujeme vám, se klasikám vyhnout a přemýšlet trochu jinak, netradičně a možná i malinko šokovat! Zkuste například věnovat kytici rovnou v netradiční váze z láhve od oblíbeného nápoje, kytice ozvláštněné netradičními přírodními prvky, jako je například dřevo, kůra nebo různé větvičky. Oblíbeným komponentem se v poslední době stává také mech a další netradiční výplňové květiny. Muži ocení přírodnější variace kytic. Které budou působit jednodušeji a ne příliš přeplácaně. Vyhněte se třpytkám a jiným lesklým dekoracím, s těmi u mužského pohlaví opravdu moc nepochodíte.

 

Nebojte se pokojovek

V případě opravdových pochybností dobře fungují také rostliny přímo květináči. Pokud zvolíte nenáročné rostliny, které nevyžadují žádné extrémní znalosti a požadavky, zvládne se o ně postarat i muž! Například bambus je ideální volbou jako dárek pro muže. Bambus je spojován se symbolem štěstí, což je krásná symbolika pro všechny vaše blízké, na kterých vám záleží, a které máte rádi. Bambus je navíc zajímavý i svým tvarem a žádný bambus není stejný! Můžete je různě ohýbat, smyčkovat, křivit a každá rostlina tak bude mít svoji jedinečnou osobnost. Další vhodnou volbou jsou také sukulenty, které se liší naprosto od všech tradičních rostlin a to nejen svým vzhledem, ale taky svými podmínkami pro pěstování. Pokud si tedy skutečně nejste jistí kyticí, můžete vždy zvolit trochu bezpečnější volbu ve formě rostlin v květináči. Pokud se navíc jedná o sukulenty nebo zmíněný bambus, jsou to vhodné dárky pro vaše kolegy. Jedná se opravdu o ideální rostliny na pracovní stůl, které vám nejen pomůžou vytvořit příjemnější a zelenější pracovní prostředí, ale také budou nadále připomínat dárce.

 

Ve výsledku zjistíte, ať vyberete jakoukoliv květinu, nejdůležitější bude zpráva, kterou s ní předáde, a také pocit obdarovaného, že květy pocházejí od vás. Ovšem i přesto se můžete inspirovat našimi tipy a zvolit tak alespoň trochu vhodnější a na první pohled mužnější volbu. Pokud vás má ale dotyčný skutečně rád, zajisté ocenní I tu nejženštější orchidej, která mu bude opakovaně s každým pohledem kouzlit úsměv na tváři. U nás ve flora online se specializujeme na jedinečné momenty, mezi které bude patřit I tento. Neváhejte a podívejte se na naši nabídku ještě dnes, dost možná tam čeká ta pravá kytice právě pro vás!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé