RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Velikonoční nápady pro milovníky květin

6 velikonočních nápadů pro milovníky květin

Udělat z našich domovů a co nejkrásnější, ale zároveň i to nejútulnější místo dá občas dost zabrat, zároveň je to ale jedna z nejdůležitějších věcí, abychom se v našem domovu cítili co nejpříjemněji, obzvláště v této době, kdy trávíme doma spoustu času. Spolu s Velikonocemi tak přichází další příležitost, jak si to doma udělat o něco krásnější a tématičtější, jedinečná příležitost si to doma vyzdobit. My pro vás naštěstí máme spoustu nápadů na to, jak si to doma vyzdobit a zároveň si veselou velikonočními barvami a výzdobou zlepšit náladu. Díky zapojení vaší kreativity a ruční práce si přinesete alespoň trochu rozptýlení do dnešních dnů, které jsou stále více stejné a stereotypní. Matka příroda nám navíc v tomto ročním období podá pomocnou ruku díky své široké nabídce krásných jarních květin, které se objevují téměř všude kolem nás. Květiny jsou totiž opravdu úžasným způsobem, jak si přinést alespoň trochu sezónní radosti dovnitř, do našich domovů. Jsou všestrannými pocníky, se kterými lze poměrně snadno naložit a navíc jsou opravdu nádherné. V dnešním článku vám přinášíme hned několik nápadů, jak využít květiny do velikonočních dekorací, pojďme se tedy společně podívat na různé rady a tipy jak s nimi naložit.

 

 

Velikonoční věnce jsou pro jaro tím pravým

Věnce neodmyslitelně k Velikonocům patří! Navíc vaše vstupní dveře díky jarně laděným věncům doslova ožijí. Existují nejrůznější věnce, které hrají jarními květy a přinášejí do vaší ulice spoustu radosti. Můžete zařadit oblíbené jarní květiny jako jsou například tulipány, sasanky nebo petrklíče. Pokud do vašeho jarního věnce zakomponujete živé květy, nezapomeňte je pořádně osvěžit vodou a opakovat tak pravidelně po dobu několika dnů, aby vám vydržel věnec co nejdéle svěží. Předtím, než se ho rozhodnete pověsit, udržujte věnec v chladném prostředí, nejlépe v garáži nebo na chladné chodbě.

 

Obložte váš jídelní stůl jarními květinami

Velikonoční oběd může být tento rok v užším rodinném kruhu, než jste možná zvyklí, ovšem středem pozornosti velikonočních oslav stále může být vaše velikonoční tabule! Stačí si vyhrát s jarními květy, které převezmou veškerou pozornost a váš stůl bude hrát zářivými a veselými jarními barvami. Můžete zvolit velikonoční věnec, jarní kytici do vázy nebo hravá jarní aranžmá.

 

Uspořádejte velikonoční oběd přímo venku!

Pokud to počasí dovolí a venku už bude příjemné teplo doprovázené sluníčkem, nikoli deštěm, můžete vaši velikonoční hostinu pořádat přímo pod širým nebem! Pokud vlastníte zahradu, můžete si užít krásný jarní oběd na čerstvém vzduchu, kde květiny nebudou pouze na vaší sváteční tabuli, ale všude kolem vás.

 

Všechno je to o detailech

Abyste dosáhli velikonoční atmosféry u vás doma, nemusí nutně chodit za hranu, naopak stačí zařadit pár drobných detailů, které můžete snadno navodit už s všestrannou jarní výzdobou. Nemusíte nutně zdobit všechno velikonočními zajíčky, pomlázkami nebo vajíčkami, buďte střídmí a naopak se snažte najít balanc. Jarní výzdoba vám vydrží po celou sezónu, kdežto velikonoční splní svůj účel pouze v omezené období. Proto je lepší hrát si s barvami jarních květin a využít jejich potenciál co nejvíce. Můžete zvolit velikonoční květináče, vyhrát si se stužkami, ozdobit velikonoční tabuli papírovými zajíčky nebo zvolit například ubrousky s velikonočním motivem. Zkuste velikonoční tématiku vnést do věcí, které budou hrát hlavní roli zejména během svátků velikonočních. Naopak dekorace a ozdoby, které mají delšího trvání zkuste ladit do jarních a neutrálnějších motivů.

 

Nesmrtelné kočičky

Využijte potenciálu naší přírody a při další procházce se vydejde na lov kočiček. Kočičky jsou krásným jarním symbolem, který dokáže vytvořit krásné jarní aranžmá doslova za pár korun. Natrhejte několik větviček kočiček na které můžete následně pomocí stuhy zavěsit barevné kraslice. Jedná se opravdu o snadnou ale velmi efektivní a poutavou dekoraci, kterou zvládne vytvořit opravdu, ale opravdu každý!

 

Přineste jaro s vázou sezónních květů

Váza s jarními květy je pravděpodobně nejjednodušším způsobem, jak se z jarního období radovat i u vás doma. Váza plná jarních, zářivých barev a smysluplné vůně rozjasní váš den kdykoliv se na ni jenom podíváte. Pokud nemáte čas zaskočit do květinářství, můžete si čerstvou jarní kytici objednat třeba hned u nás na Flora online, kde nabízíme opravdu bohatý a pestrý výběr jarních květin všech květinových druhů a velikostí, stačí si jen vybrat ze sekce svěží jarní kytice.

 

Tak co, jste připraveni si přinést trochu jarní svěžesti a velikonoční nálady do vašeho domova? Nechte se inspirovat našimi jednoduchými, ale zajímavými nápady, které zvládne doma vytvořit opravdu každý!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

ALICE

ALICE

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

SILVIE

SILVIE

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Výsadba podle sluneční mapy

Výsadba podle sluneční mapy

Sluneční mapa, jak vystopovat slunce na vaší zahradě

První věc, která by vás měla zajímat, pokud se právě chystáte vysadit si ideální květiny do vaší zahrady je ta, kolik slunečního světla se na konkrétní místa během dne dostává. Tato jednoduchá otázka přitom dokáže překvapit opravdu spoustu lidí. Mnoho rostlin je doslova závislých na tom, kolik slunečního světla se jim během dne dostane a je důležité, aby byly rostliny umístěny na místě, které splňuje jejich specifické požadavky na sluneční světlo. Proto je opravdu užitečné si před samotným velkolepým zahradním projektem, který je spojen s výsadbou jednotlivých rostlin zmapovat vaši zahradu a pochopit tak pohyb světla a stínu u vás na zahradě. Tento průzkum vám následně umožní umístit správné rostliny do ideální expozice, aby je poté slunce zbytečně nespálilo, nebo naopak neměly zakrnělý nebo zrychlený růst.

Číst celé
Jak zachránit ohnuté stonky

Jak zachránit ohnuté stonky

Ohnuté okvětní stonky, jak je zachránit?

Známe to pravděpodobně každý, ať už jsme na zahradě, kde děti běhají a hrají si a občas se jim do cesty připlete květina kterou nechtěně pošlapou, nebo při nesprávné koordinaci s květinami se občas stane nemilá věc, že se stonky květin se ohnou nebo jinak poškodí. I tato nepříjemná zkušenost se dá celkem ladně zachránit, pokud budete postupovat správně. První nejdůležitější věcí je nepanikařit a snažit se je opravit. K opravě ohnutých stonků vám bude stačit pár jednoduchých nástrojů a drobná dávka trpělivosti a zručnosti. S dnešními tipy, které jsme si pro vás připravili si už nikdy nemusíte lámat hlavu a smutnit nad ohnutými stonky.

 

Číst celé
Udržte si valentýnské růže svěží

Udržte si valentýnské růže svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku uspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

Číst celé