RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Velikonoční nápady pro milovníky květin

6 velikonočních nápadů pro milovníky květin

Udělat z našich domovů a co nejkrásnější, ale zároveň i to nejútulnější místo dá občas dost zabrat, zároveň je to ale jedna z nejdůležitějších věcí, abychom se v našem domovu cítili co nejpříjemněji, obzvláště v této době, kdy trávíme doma spoustu času. Spolu s Velikonocemi tak přichází další příležitost, jak si to doma udělat o něco krásnější a tématičtější, jedinečná příležitost si to doma vyzdobit. My pro vás naštěstí máme spoustu nápadů na to, jak si to doma vyzdobit a zároveň si veselou velikonočními barvami a výzdobou zlepšit náladu. Díky zapojení vaší kreativity a ruční práce si přinesete alespoň trochu rozptýlení do dnešních dnů, které jsou stále více stejné a stereotypní. Matka příroda nám navíc v tomto ročním období podá pomocnou ruku díky své široké nabídce krásných jarních květin, které se objevují téměř všude kolem nás. Květiny jsou totiž opravdu úžasným způsobem, jak si přinést alespoň trochu sezónní radosti dovnitř, do našich domovů. Jsou všestrannými pocníky, se kterými lze poměrně snadno naložit a navíc jsou opravdu nádherné. V dnešním článku vám přinášíme hned několik nápadů, jak využít květiny do velikonočních dekorací, pojďme se tedy společně podívat na různé rady a tipy jak s nimi naložit.

 

 

Velikonoční věnce jsou pro jaro tím pravým

Věnce neodmyslitelně k Velikonocům patří! Navíc vaše vstupní dveře díky jarně laděným věncům doslova ožijí. Existují nejrůznější věnce, které hrají jarními květy a přinášejí do vaší ulice spoustu radosti. Můžete zařadit oblíbené jarní květiny jako jsou například tulipány, sasanky nebo petrklíče. Pokud do vašeho jarního věnce zakomponujete živé květy, nezapomeňte je pořádně osvěžit vodou a opakovat tak pravidelně po dobu několika dnů, aby vám vydržel věnec co nejdéle svěží. Předtím, než se ho rozhodnete pověsit, udržujte věnec v chladném prostředí, nejlépe v garáži nebo na chladné chodbě.

 

Obložte váš jídelní stůl jarními květinami

Velikonoční oběd může být tento rok v užším rodinném kruhu, než jste možná zvyklí, ovšem středem pozornosti velikonočních oslav stále může být vaše velikonoční tabule! Stačí si vyhrát s jarními květy, které převezmou veškerou pozornost a váš stůl bude hrát zářivými a veselými jarními barvami. Můžete zvolit velikonoční věnec, jarní kytici do vázy nebo hravá jarní aranžmá.

 

Uspořádejte velikonoční oběd přímo venku!

Pokud to počasí dovolí a venku už bude příjemné teplo doprovázené sluníčkem, nikoli deštěm, můžete vaši velikonoční hostinu pořádat přímo pod širým nebem! Pokud vlastníte zahradu, můžete si užít krásný jarní oběd na čerstvém vzduchu, kde květiny nebudou pouze na vaší sváteční tabuli, ale všude kolem vás.

 

Všechno je to o detailech

Abyste dosáhli velikonoční atmosféry u vás doma, nemusí nutně chodit za hranu, naopak stačí zařadit pár drobných detailů, které můžete snadno navodit už s všestrannou jarní výzdobou. Nemusíte nutně zdobit všechno velikonočními zajíčky, pomlázkami nebo vajíčkami, buďte střídmí a naopak se snažte najít balanc. Jarní výzdoba vám vydrží po celou sezónu, kdežto velikonoční splní svůj účel pouze v omezené období. Proto je lepší hrát si s barvami jarních květin a využít jejich potenciál co nejvíce. Můžete zvolit velikonoční květináče, vyhrát si se stužkami, ozdobit velikonoční tabuli papírovými zajíčky nebo zvolit například ubrousky s velikonočním motivem. Zkuste velikonoční tématiku vnést do věcí, které budou hrát hlavní roli zejména během svátků velikonočních. Naopak dekorace a ozdoby, které mají delšího trvání zkuste ladit do jarních a neutrálnějších motivů.

 

Nesmrtelné kočičky

Využijte potenciálu naší přírody a při další procházce se vydejde na lov kočiček. Kočičky jsou krásným jarním symbolem, který dokáže vytvořit krásné jarní aranžmá doslova za pár korun. Natrhejte několik větviček kočiček na které můžete následně pomocí stuhy zavěsit barevné kraslice. Jedná se opravdu o snadnou ale velmi efektivní a poutavou dekoraci, kterou zvládne vytvořit opravdu, ale opravdu každý!

 

Přineste jaro s vázou sezónních květů

Váza s jarními květy je pravděpodobně nejjednodušším způsobem, jak se z jarního období radovat i u vás doma. Váza plná jarních, zářivých barev a smysluplné vůně rozjasní váš den kdykoliv se na ni jenom podíváte. Pokud nemáte čas zaskočit do květinářství, můžete si čerstvou jarní kytici objednat třeba hned u nás na Flora online, kde nabízíme opravdu bohatý a pestrý výběr jarních květin všech květinových druhů a velikostí, stačí si jen vybrat ze sekce svěží jarní kytice.

 

Tak co, jste připraveni si přinést trochu jarní svěžesti a velikonoční nálady do vašeho domova? Nechte se inspirovat našimi jednoduchými, ale zajímavými nápady, které zvládne doma vytvořit opravdu každý!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé