RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinové trendy 2022

Jaké budou květinové trendy v roce 2022

 

Pokud jste rádi v kurzu, milujete nové trendy a chcete i v roce 2022 držet krok, v dnešním článku jsme pro vás připravili skutečně nabitý přehled květinových trendů pro rok 2022. V roce 2021 jsme se opět opatrně vynořili z domova, zařadili svatby zpět do našich kalendářů, zároveň ti uvědomnělejší z nás přijali kritickou potřebu udržitelné budoucnosti. Při pohledu do roku 2022 je nálada i nadále poměrně optimistická a květiny více než kdy jindy poskytují jednoduché spojení mezi rodinou, přáteli a přírodou.

 

Trendy a popularita mají tendenci ignorovat časové osy. To, co nás z květinového hlediska nadchlo v roce 2021, bude pravděpodobně oblíbenou volbou i v roce 2022, s několika zajímavými úpravami a doplňky.

 

Vzhledem k výzvám, které jsme za uplynulé měsíce zažili, nebudou trendy trendy, ale kompilací módních výstřelků, které mají kratší časové rozpětí. Zaměříme se na přemýšlení o tom, jak využít to, co už máme, k vytvoření zcela nového zážitku nebo alespoň k vylepšení stávajícího, který již máme k dispozici.

 

Květinové trendy a květinové předpovědi


Vzhledem k tomu, že velká část událostí a reálií roku 2021 s námi zůstane i v novém roce, naši odborníci předpovídají dlouhodobou preferenci jednoduchých a přirozených potěšení ze zeleně v zahradním stylu. Zde se dozvíte, jak rok 2022 naváže na současný svět květin, rostlin a všeho kvetoucího:

 

Rok 2022 je rokem tulipánů

Ačkoli můžeme milovat všechny květiny, tulipány budou číslem jedna na květinových záhonech. Proč? Tulipány se stanou oblíbenou květinou roku 2022, protože je veselá, odolná a optimistická. Tulipán je obecně považován za radostnou a veselou květinu, která je prvním znakem jara a která se pojí s letošním rokem radosti. Jestliže tulipány znějí dokonale v souladu s vlastnostmi, které jsme poznali v tomto výjimečném období, je to právě důvod, proč bude tulipán vyhledávanou květinou i v příštím roce.

 

Koketní květiny, nejlepší trend roku 2022

Zkombinujte květiny s rozvolněnou strukturou (například karafiáty a růže) a volnější styl aranžování a najednou máte nádherný nový vzhled květin pro nadcházející rok. Peříčkové odrůdy květin v kombinaci s krajkovými a vzdušnými listy ve volných přírodních designech vytvářejí elegantní a zároveň uvolněný styl, který má pozitivní a uklidňující vliv na naše životní prostředí. Ideální volbou pro koketní květinový vzhled jsou karafiáty, hortenzie, lisianthus, ranunculus, růže a chryzantémy.

 

Sušené květiny

Sušené květiny stále zažívají svůj boom. Sušené květiny, které jsou nenáročné na údržbu a mají dlouhou životnost, některé z nich vypadají nejen jako čerstvě uřezané, ale také jako trávy, větve, listy, a dokonce i plevel. Díky atraktivním tvarům, barvám a texturám jsou sušené květiny velkým hitem a jsou jak prvkem interiérového designu jako vítaným dárkem pro přátele a blízké.

 

Udržitelnost

V roce 2022 budeme i nadále žít mnohem víc vědomě. Ohleduplnost k lidstvu a životnímu prostředí nadále ovlivňuje naše rozhodnutí, a proto je nutné, aby udržitelnost a transparentnost byly i nadále prioritou. Rok 2022 bude ideální proto, abychom byli kreativní s tím, co máme, místo abychom hledali něco nového.

 

Slunečnice, loňská volba Květiny roku

Vyjde tato věčně veselá květina někdy z módy? V roce 2021 se aranžmá ve venkovském stylu dočkala velké slávy díky oblíbeným slunečnicím. Slunečnice získaly velkou pozornost v roce 2021. Slunečnice a také modlitební rostlina Red Maranta naznačovaly naději pro nadcházející rok a naplňovaly naše domovy barvami a veselím. Po roce plném vzestupů a pádů se staly tyto dvě ideální volbou i pro rok 2022.

 

Kosmos, další květina s významem

Kosmos byl v roce 2021 zvolen nejoblíbenější zahradní květinou, chválenou pro svou půvabnou strukturu okvětních lístků a zářivé barvy. Květina kosmos symbolizuje hlubokou, trvalou lásku a také harmonii a klid. V květinových vazbách stále oblíbenější kopretina je blízkou příbuznou kosmu a dodává aranžmá podobně oslnivý vzhled.

 

Svůdné kruhy a koule kraspédie

Neodolatelné květy kulovitého tvaru, jako jsou kraspédie a pomněnky, si letos našly cestu do mnoha čerstvých i sušených květinových aranžmá. Jejich tvar je tak hravý a krásně kontrastuje s ostatními tradičnějšími květinami v kyticích.

 

Jasné barevné květy

Palety různých barev pomohly zahnat chmury pandemického roku. Není třeba se nijak omezovat; vínová, růžová, sytě fialová jsou férovou hrou buď samostatně, nebo všechny dohromady.

 

Drobné květy a jedinečné textury

Nevěsty měly určitě velkou radost, že se jejich svatby vrátily do kalendáře, a v roce 2021 to daly najevo odvážným a nespoutaným přístupem ke květinám a celkovému svatebnímu aranžmá. Místo velkých, kulatých tradičních kytic se mnoho nevěst rozhodlo pro hravější výběr. Kvalita zvítězila nad kvantitou a každý květ byl pro svatby v roce 2021 pečlivě vybrán a promyšlen. Květy jako ranunculus, astry, šeřík a jícnovka se letos i v příštím roce staví do první fronty pro ideální květiny na svatbu.

 

To by bylo jen několik zajímavých trendů, na které se můžeme v roce 2022 těšit. Během následujících měsíců k nim rozhodně přibudou další zajímavé výstřelky, které oživí váš interiér nejen zajímavými barvami, ale možná také méně známými druhy, které byly doposud ve stínu květinových oblíbenců.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

TULIPÁNY + MILKA 110g

TULIPÁNY + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPÁNY + MERCI 250g

TULIPÁNY + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPS

TULIPS
Neprodejné

JIŘINKA

JIŘINKA
Neprodejné

TULIA

TULIA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé