RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Co jste nevěděli o cibulkách

Krása cibulek, co jste o nich možná nevěděli!

Společně s jarním obdobím se v květináčstvích a zahradnictvích začínají různě objevovat cibulky všech tvarů a velikostí. Na první pohled se možná nejedná o nejpřitažlivější kousek v květináči, nicméně květinové cibule v sobě skrývají mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Taková obyčejná cibule, je laicky řečeno, doslova továrna na květy! Je v ní uloženo doslova vše, co daná rostlina potřebuje k růstu a prosperitě. Už jen z tohoto prostého důvodu byste neměli podceňovat sílu cibulek a naopak jim během jara dát šanci, uvidíte že budete mile překvapeni. V dnešním článku si povíme o cibulích něco více, proto se pohodlně usaďte a jdeme rovnou na to!

 

Co jste o cibulích možná nevěděli!

●     Ačkoliv většina všech cibulovitých květin roste právě na jaře, měly by být zasazeny na konci podzimu těsně před tím, než zasáhnou první kruté mrazy.

●     Zima je pro cibule důležitá! Bez několika chladných měsíců, během kterých cibulky spí by vůbec nemohly na jaře rozkvést. To je důsledek, proč se cibulovinám daří zejména v našem podnebí, které disponuje 4 ročními obdobími, proto dává cibulkám dostatečný prostor jak na spánek, tak i růst.

●     Tulipány patří pravděpodobně mezi nejoblíbenější květ cibulovin. Není divu, právě tulipány jako cibuloviny jsou u nás dostupné už opravdu dlouho a ve srovnání s ostatními druhy cibulovin jsou opravdu známé! Samozřejmě existují i mnohé další odrůdy, které ale pravděpodobně na svoji slávu stále ještě čekají. Tulipány byly poprvé objeveny v horských údolích západní Asie, kde pro ně bylo ideální podnebí a teploty se zde pohybovaly jak od horkých lét, tak po ledově chladné zimy. Poté se dostaly díky obchodním cestám do dnes pro tulipány proslulého Nizozemí, kde v 16. století měly cenu dokonce převyšující zlato! Tomuto velmi známému období pro tulipány se nazývá Tulipánová mánie.

●     V některých receptech se dočtete, že můžete obyčejnou cibuli nahradit tulipánovou. To vám ale raději opravdu nedoporučujeme!

●     Pokud vybíráte ideální cibule pro vaši zahradu nebo květináč, vždy vybírejte ty největší a nejtvrdší, právě tyto dva znaky vás utvrzují v tom, že se jedná o zdravou a prosperující cibulku.

●     Některé cibulky mají více hlav, nejedná se o žádnou deformaci, naopak můžete se těšit, že vám z nich vyrostou dvě květiny. To znamená jediné - o radost více!

●     Květy, které květou z cibulí jsou známé svou dokonalou symetrií, to platí zejména u tulipánů, které jsou opravdu často dokonale symetrické, ideální do minimalistických květin, u kterých hraje každý detail významnou roli.

 

Skrytá krása cibulek


Čím to, že jsou cibulky často ve srovnání se semeny tak oblíbené? Odpověď spočívá nejčastěji v jejich kráse, jednoduchosti a rozmanitosti.

 

Snadná péče o cibulky

Protože cibulky samy o sobě většinou obsahují většinu toho, co rostlina potřebuje k růstu a spokojenému životu, s tím je spojena i snadná péče o cibuloviny a proto kouzlo většinu toho, co potřebují je pouze vzorec: zasadit, zalít a udržovat hydratované. To z nich zároveň dělá ideální dárek pro všechny začínající zahradníky, nebo pro lidi co nemají moc času věnovat květinám se složitou péčí. Jakmile se rozhodne zasadit cibulky, nezapomeňte, že pupen musí vždy směřovat směrem nahoru, pokud má dva body na cibulce, zkuste je nasměrovat co nejvíc rovnoměrně směrem vzhůru. Pupen by navíc neměl být hlouběji než 3 cm pod linií půdy.

 

Jednoduché ale ohromující!

Nenechte se zmást jejich pohodovou povahou, která na první pohled před rozkvětem nemusí působit zrovna atraktivně. Naopak poté, jakmile začnou vykvétat, v momentě se přemění v nádherné a neobvyklé květy všech barevných kombinací. A dost možná vaše oblíbená květina ať už je to tulipán, lilie, hyacint nebo narcis pochází právě z cibulek a mnoho lidí o tomto faktu ani netuší! Další významnou výhodou je také jejich výdrž, jakmile cibuli jednou zasadíte bude se k vám každý rok vracet. Pokud vám cibulka odejde, poznáte to na jejich listech, které ze zářivě zelené barvy změní vzhled na žlutou.

 

Rozmanitost cibulek je téměř nekonečná. Díky svému vzhledu a vytrvalosti jsou cibulky opravdu neuvěřitelně univerzální a to ať už vaše zahrada je po celý den zalitá sluncem, nebo naopak se nachází většinu dne ve stínu nebo polostínu, nemusíte se bát, že byste pro oba z případů nenašli ideální cibulku! Cibulky jsou tu zkrátka pro každý typ zahrady! Věnujte cibulku jako dárek! Ať už v raném stádiu nebo v podobě krásné kytice plné zářivých tulipánů.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

TULIPÁNY + MILKA 110g

TULIPÁNY + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g

TULIPÁNY + FREZIE + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g

TULIPÁNY + FREZIE + MILKA 110g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY + FREZIE + RAFFAELLO 150g
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + FREZIE + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPÁNY + MERCI 250g

TULIPÁNY + MERCI 250g
Neprodejné

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY + TOFFIFEE 125g
Neprodejné

TULIPS

TULIPS
Neprodejné

JIŘINKA

JIŘINKA
Neprodejné

TULIA

TULIA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé