RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Sedm skvělých květin vhodných pro dětské zahradníky

Nejvhodnější rostliny pro malé zahradníky

Pravděpodobně jste již někdy zaslechli, že jedním z nejlepších způsobů, jak v něčem dosáhnout dobrých výsledků, je začít v mládí. A to stejné platí i u zahradničení. Děti milují nepořádek a jak asi sami tušíte, zahradničení nepatří zrovna mezi nejčistší práce, naopak se u toho můžete pořádně zaneřádit, z čehož budou děti rozhodně nadšené! Naučte své děti už v raném věku, jak se sází nová semínka, pěstuje ovoce a zelenina a jak se pořádně kope do hlíny. Mějte však na paměti, že se způsob zahradničení s dětmi mírně liší od toho, když zahradničíte sami. S dětmi musíte začít pomalu a jednoduše, aby si z toho něco odnesli, proto vám přinášíme seznam nejlepších květin, které můžete hravě zasadit s dětmi a užijete si to jak vy, tak i vaše ratolesti. Jdeme se tedy na tyto květiny společně podívat.

 

Slunečnice

Slunečnice jsou skvělou volbou pro první zahradníky, jelikož jsou jejich semena docela velká v porovnání s ostatními, velmi snadno se s nimi manipuluje. A jelikož slunečnicím se bude dařit na každé slunné zahradě, není ani jejich údržba příliš složitá. Slunečnice jsou také ideální volbou, pokud hledáte květiny, které dáte do vázy a už se o ně víceméně nemusíte dále starat. Stačí pokud zkrátíte stonky a vyměníte jim vodu každé 3 dny a necháte je na slunném místě.

 

Impatiens

Impatiens jsou dalším druhem květin, které nevyžadují velkou pozornost, aby se jim dařilo. Vystačí si pouze s dostatkem vody, aby byly pořádně hydratované a měly pěkné stinné místo. Jedná se o veselou rostlinu, kterou můžete společně s dětmi vysadit během letních, teplých měsíců. Bude stačit vykopat pouze dostatečně hlubokou díru a kořeny dolů zasadit do díry.

 

Růže

Neexistuje snad nic krásnějšího do vaší zahrady než keř obsypaný růžemi. Pokud máte tedy dostatečně velkou zahradu, keř s růžemi by vám tam rozhodně neměl chybět. Keř s růžemi je dokonalou dekorací do vaší zahrady, a navíc se vaše děti naučí si dávat pozor před jeho trny. Pokud jde o péči, růže jsou opravdu žíznivé rostliny, a to ať už se jedná o keř, nebo samotné řezané květy ve váze. Proto je dobré pravidelně kontrolovat, zda mají růže dostatečnou hydrataci.

 

Tulipány

Tulipány patří mezi oblíbené květiny hlavně díky svým zářivým barvám, které se budou rozhodně líbit i vašim ratolestem. Jedním z našich oblíbených a zábavných faktů o tulipánech je, že i po odřezání květů rostlina dokáže dál růst a produkovat krásné květy. Pokud tedy hledáte nádherné květiny plné barev, o které se dokáže postarat i vaše dítě, budou tulipány tou správnou volbou! Tulipánům stačí vhodné místo, které není vystaveno přímému sluníčku a průvanu. Pokud máte kytici tulipánů, stačí jim vyměnit vodu každé 2-3 dny. Péči můžete vylepšit také pravidelným zařezáváním stonků, díky kterému bude rostlina schopna absorbovat mnohem více vody.

 

Narcisy

Ideální dobou, kdy vysadit narcisy, aby vás na jaro odměnily svými nádhernými, žlutě zářivými květy, je potřeba cibulky vysadit na podzim. Pokud tedy hledáte zábavnou podzimní aktivitu, nakupte cibulky narcisů a vydejte se společně s dětmi na zahradu, na jaro budou určitě mile překvapené, jak nádherné květy zasadili! Pokud jde o vhodné místo pro výsadbu narcisů, nejlépe se jim bude dařit na slunném nebo alespoň částečně slunném místě.

 

Gerbery

Gerbery jsou další skvělou variantou, kterou můžete zasadit společně s vašimi dětmi. S gerberami se děti naučí preciznosti a pravidelnosti, jelikož semínka gerber po zasazení potřebují pravidelné a dostatečné zalévání. Ovšem je zároveň nutné si dát pozor, abyste jednotlivá semínka nepřelili. Jakmile začnou gerbery růst, bude nutné odstranit mrtvé květy, v tomto případě je dobré dětem ukázat, jak se to dělá a posléze sledovat, jak jejich drobné prstíky precizně obírají odumřelé květy.

 

Karafiáty

Karafiáty patří mezi klasiku a vždy je rádi vidíme v květinových aranžmá. Karafiáty mají výhodu, že se s nimi velmi snadno pracuje nejen při samotné výsadbě, ale také při samotné výrobě květinového aranžmá. Kytici, ve které budou dominovat právě karafiáty zvládnou hravě vytvořit i vaše děti, dejte jim příležitost vytvořit si nádhernou kytici plnou karafiátů, která vám navíc vydrží ve váze opravdu dlouho.

 

Zahradničení je skvělým způsobem, jak dětem ukázat různé druhy zajímavých květin a zároveň je také naučit preciznosti a pravidelné péči, kterou vyžaduje všechno živé. Pokud si tedy vaše děti přejí pořídit například domácího mazlíčka, zahradničení a péče o květiny může být skvělou přípravou, jak je na tuhle roli ideálně připravit! Pokud chcete zapojit dětskou kreativitu a mít z toho ještě výsledky, skvělý způsob bude společné tvoření kytice. Můžete využít květy, které jste společnými silami vypěstovali, nebo klidně zajít na louku a natrhat některé z barevných květin, co nám příroda nabízí. S květinami se dají tvořit doslova kouzla, proto je vhodné zasvětit vaše děti do květinového světa nejdříve, co to jen jde.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA
Neprodejné

DITA

DITA
Neprodejné

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

ANITA

ANITA
Neprodejné

PARIS

PARIS
Neprodejné

KASTY

KASTY
Neprodejné

KLODI

KLODI
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE
Neprodejné

TERI

TERI
Neprodejné

HELIS

HELIS
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4
Neprodejné

KASTY SET 1

KASTY SET 1
Neprodejné

KASTY SET 2

KASTY SET 2
Neprodejné

KASTY SET 3

KASTY SET 3
Neprodejné

KASTY SET 4

KASTY SET 4
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3
Neprodejné

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA
Neprodejné

ELIANA

ELIANA
Neprodejné

MALVINA

MALVINA
Neprodejné

ROXANA

ROXANA
Neprodejné

SABINA

SABINA
Neprodejné

ROZARIE

ROZARIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé