RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak připravit zahradu na léto

Připravte vaši zahradu na léto

Už jen pár týdnů a léto udeří v plné parádě nejen datem v kalendáři, ale také počasím a teplotami. Už nyní jste jistě zaznamenali prudké oteplení, natahující se dny a naopak krátké noci. Právě v tuto dobu je ideální čas jak vaši zahradu hezky vyšperkovat a připravit ji na to opravdové léto. Přinášíme hned několik důležitých tipů pro zahradničení v jarních měsících, které pomůžou vaší zahradě prosperovat během horkých letních měsíců.

 

Prořezávání

První věc, kterou byste měli začít a udělat jako jednu z prvních je seřezání stonků u keřů. Ať už se jedná o růže, hortenzie či další, rozhodně jim seříznutí pomůže. Ujistěte se, že máte k dispozici opravdu ostrý nůž nebo nůžky, se kterými vám půjde seřezávání jedna báseň, myslete také na pravidelné omývání čepele, mezi použitím na různých keřích. Řezy by měly být provedeny těsně nad spícími pupeny.

Půdní živiny

Mnoho keřů a rostlin se po zimním spánku probouzí a budou potřebovat doplnit všechny nezbytné živiny. Proto je právě jaro ideální dobou, kdy jim je můžete dopřát. Výživa by měla být nezbytnou součástí jarního zahradnictví. Hnojiva s pomalým uvolňováním jsou ideální pro malé a drobné keře, které jsou stále ve fázi růstu. Pomohou jim dodat všechny potřebné látky, důležité pro jejich růst. Zralé keře naopak už hnojivo tolik nevyžadují, protože své kořeny mají již dobře zakořeněné.

Nezapomeňte na půdu

Obdělání půdy na vaší zahradě je také jeden z velmi důležitých faktorů, ovlivňující vaši zahradu. Díky pořádnému okopání záhonu, se půda pěkně provzdušní, což následně usnadní rostlinám jejich růst. Další důležitou složkou je kompost. U kompostu dbejte aby byl bohatý a rovnoměrně promíchán spolu s půdou.

Odstraňte všechen plevel

Stejně jako se během jara probouzí k životu keře, květiny i stromy, ani plevele nezůstávají pozadu a začínají se objevovat spolu s nimi. Jakmile bude počasí teplejší, plevele se začnou objevovat častěji. Proto je čas jednat právě v tento moment, než se jejich množení vymkne kontrole. Proto odstraňte všechny plevele, které již zakořenili a použijte pro jejich snadnější odstranění vhodný herbicid, který vám nezamezí ve vyklíčení požadovaných semen na vašem záhonu. Náš tip je také navýšit vrstvu mulče, která vám dokáže pomoci zabránit plevelům už v samotném klíčení.

Připravte si vaše zahradní nástroje na sezonu

Kvalitní zahradničení si vyžaduje také kvalitní nástroje. Pokud je tedy neudržujete a pravidelně nečistíte, nemusí trvat dlouho co se na nich může objevit nechtěný rez a jak asi tušíte s reznutím klesá účinnost nástrojů a také kvalita péče pro vaši zahradu. Proto před sezónou prohlédněte všechny své nástroje a ty které mají své nejlepší časy už za sebou raději vyměňte za nové. Nekvalitní nástroje nemusí být nevhodné jen pro vaši zahradu, mohou být také nebezpečné pro vaše zdraví.

 

Pokud zvážíte a začleníte do vaší péče o zahradu všechny výše zmíněné tipy, můžete svou zahradu snadno připravit na začátek léta. Všechnu práci na zahradě je nutné brát jako investici, pokud investujete dnes, odměna vás čeká v budoucnu. A to nejen v létě, ale také v nadcházejících letech se vám vaše zahrada odmění.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA
Neprodejné

DORA

DORA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé