RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak připravit zahradu na léto

Připravte vaši zahradu na léto

Už jen pár týdnů a léto udeří v plné parádě nejen datem v kalendáři, ale také počasím a teplotami. Už nyní jste jistě zaznamenali prudké oteplení, natahující se dny a naopak krátké noci. Právě v tuto dobu je ideální čas jak vaši zahradu hezky vyšperkovat a připravit ji na to opravdové léto. Přinášíme hned několik důležitých tipů pro zahradničení v jarních měsících, které pomůžou vaší zahradě prosperovat během horkých letních měsíců.

 

Prořezávání

První věc, kterou byste měli začít a udělat jako jednu z prvních je seřezání stonků u keřů. Ať už se jedná o růže, hortenzie či další, rozhodně jim seříznutí pomůže. Ujistěte se, že máte k dispozici opravdu ostrý nůž nebo nůžky, se kterými vám půjde seřezávání jedna báseň, myslete také na pravidelné omývání čepele, mezi použitím na různých keřích. Řezy by měly být provedeny těsně nad spícími pupeny.

Půdní živiny

Mnoho keřů a rostlin se po zimním spánku probouzí a budou potřebovat doplnit všechny nezbytné živiny. Proto je právě jaro ideální dobou, kdy jim je můžete dopřát. Výživa by měla být nezbytnou součástí jarního zahradnictví. Hnojiva s pomalým uvolňováním jsou ideální pro malé a drobné keře, které jsou stále ve fázi růstu. Pomohou jim dodat všechny potřebné látky, důležité pro jejich růst. Zralé keře naopak už hnojivo tolik nevyžadují, protože své kořeny mají již dobře zakořeněné.

Nezapomeňte na půdu

Obdělání půdy na vaší zahradě je také jeden z velmi důležitých faktorů, ovlivňující vaši zahradu. Díky pořádnému okopání záhonu, se půda pěkně provzdušní, což následně usnadní rostlinám jejich růst. Další důležitou složkou je kompost. U kompostu dbejte aby byl bohatý a rovnoměrně promíchán spolu s půdou.

Odstraňte všechen plevel

Stejně jako se během jara probouzí k životu keře, květiny i stromy, ani plevele nezůstávají pozadu a začínají se objevovat spolu s nimi. Jakmile bude počasí teplejší, plevele se začnou objevovat častěji. Proto je čas jednat právě v tento moment, než se jejich množení vymkne kontrole. Proto odstraňte všechny plevele, které již zakořenili a použijte pro jejich snadnější odstranění vhodný herbicid, který vám nezamezí ve vyklíčení požadovaných semen na vašem záhonu. Náš tip je také navýšit vrstvu mulče, která vám dokáže pomoci zabránit plevelům už v samotném klíčení.

Připravte si vaše zahradní nástroje na sezonu

Kvalitní zahradničení si vyžaduje také kvalitní nástroje. Pokud je tedy neudržujete a pravidelně nečistíte, nemusí trvat dlouho co se na nich může objevit nechtěný rez a jak asi tušíte s reznutím klesá účinnost nástrojů a také kvalita péče pro vaši zahradu. Proto před sezónou prohlédněte všechny své nástroje a ty které mají své nejlepší časy už za sebou raději vyměňte za nové. Nekvalitní nástroje nemusí být nevhodné jen pro vaši zahradu, mohou být také nebezpečné pro vaše zdraví.

 

Pokud zvážíte a začleníte do vaší péče o zahradu všechny výše zmíněné tipy, můžete svou zahradu snadno připravit na začátek léta. Všechnu práci na zahradě je nutné brát jako investici, pokud investujete dnes, odměna vás čeká v budoucnu. A to nejen v létě, ale také v nadcházejících letech se vám vaše zahrada odmění.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BELLA

BELLA

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA

DORA

DORA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SUNNY

SUNNY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Umělé květiny

Umělé květiny

Umělé květiny? Jak na ně aby vypadaly věrohodně

Známe to všichni, pořídíme si domů květiny a chceme aby nám dělaly parádu snad co nejdéle. Očekáváme, nebo alespoň tajně doufám že nám vydrží ve váze alespoň několik týdnů, ovšem často po týdnu či dvou přijde zklamání a my se s naší kyticí musíme rozloučit. Bohužel čerstvé květiny nikdy nebudou mít životnost pokojovek. Pokud vám záleží zejména na estetičnosti, můžete zkusit zvolit umělé květiny, které v dnešní době seženete v mnoha variantách a často i těžko uvěříte, že se jedná opravdu o umělé květiny, jak věrohodně a precizně budou vyrobené. V dnešním článku si prozradíme jak na to, aby umělé květy vypadaly co nejvěrohodněji a zároveň jak s nimi naložit.

Číst celé
Pivoňky

Pivoňky

Co je dobré vědět, před koupí pivoněk

Jakmile se rozhodnete pro koupi čerstvých květin, v květinářství na vás čeká opravdu bohatý výběr všech různých druhů květin. Jednou z nejpopulárnějších možností, kterou můžete zvolit, jsou právě pivoňky. Pivoňky se v posledních letech staly opravdu oblíbenými květy, které zejména během pozdního jara nabírají na oblibě. Pokud jste si právě vy zvolili kytici pivoněk, je dobré znát hned několik faktů, týkajících se zejména jejich vlastností, které vám následně pomohou o snadnější a dlouhodobější péči.

Číst celé
Květina jako omluva

Květina jako omluva

Květiny jako omluva

Každý z nás to někdy pokazí, ať už slovy, nebo činy. A chyby budou už napořád součástí našich životů, proto je nutné se z nich poučit a jít dál. Ovšem občas můžete rozesmutnit někoho z vašich blízkých, u kterých si to bude žádat řádnou omluvu, která bude dobrá nejen pro váš vztah, ale také pro vaše svědomí. Proto kdykoliv máme pocit, že jsme něco zkazili a je nám to líto, přichází na řadu květiny, které se najednou stanou zachráncem celé nepříjemné situace. Nádherný vzhled květin a darování od srdce je čin, na který se nezapomíná. V dnešním článku se dozvíte, které květiny je vhodné zvolit jako omluvu.

Číst celé