RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Vytvořte si doma vánoční atmosféru

Přineste si vánoční náladu pomocí dekorací k vám domů

Zima se pomalu, ale jistě blíží. Holé stromy venku hlásí, že zima opravdu klepe na dveře a proto se pomalu ale jistě loučíme s barevným podzimem. Nastává období, kdy místo rozkvetlých parků a zahrad budeme potkávat holé stromy a v lepším případě sníh. Ačkoliv zima květinám moc nepřeje, vy si to doma můžete udělat hezké i tak! Nastává ideální čas, kdy se můžete v klidu a bez stresu připravit na Vánoce a ideálně promyslet výzdobu na tento rok. Jakmile si svůj domov vyzdobíte přesně podle vašeho gusta a dáte mu alespoň trochu vánoční nádech, rozhodně se v něm budete cítím mnohem lépe. Vánoční výzdoba by povětšinou měla být spojována s rodinnou pohodou, abyste se uvnitř cítili útulně, pohodlně a hlavně aby jste měli ten správný pocit teplého domova. Přes zimní měsíce trávíme doma více času, než například v létě a proto je důležité se doma cítit příjemně víc, než kdy jindy. Pokud máte pocit, že k dosažení požadovaného efektu budete muset utratit spoustu peněz, ihned vás vyvedeme z tohoto omylu! Naopak, příjemnou vánoční atmosféru si můžete vytvořit doma aniž byste utratili velké sumy, které si raději nechejte na nákup dárků, pro vaše nejbližší. V dnešním článku vám totiž prozradíme, jak si to doma udělat na Vánoce útulné, bez velké námahy, ale s velkým efektem!

 

Krb, centrum dění

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří vlastní domácí krb, ten se během zimních měsíců stane hlavním centrem veškerého dění. I když si jej pravděpodobně hlavně z bezpečnostních důvodů nenazdobíte, nevadí! Krb je sám o sobě symbolem Vánoc a dává každému domovu tu správnou útulnou atmosféru. Pokud krb nemáte, nezoufejte! Teplo si domů můžete přinést i jinak. Porozhlédněte se v obchodech nebo na internetu po svícnech, které mohou být krásnou dekorací, také svíčky samy o sobě dodají domovu krásnou atmosféru, ale hlavně také příjemnou vůni. U svíček zvolte tradiční vánoční vůně, mezi které patří zejména skořice, vanilka, chai koření, ale také pomerančové vůně nebo vůně jehličnanů.

 

Upravte váš stůl

I když zrovna neplánujete hned hostit štědrovečerní večeři, můžete prostřít nebo alespoň upravit váš stůl do zimního designu. Vínově červené, tmavě zelené nebo krémové prostírání vám může pomoci navodit tu správnou zimní atmosféru. Pokud k těmto barvám přidáte trochu zlaté, stříbrné nebo měděné barvy, najednou váš stůl prokoukne! Může se jednat o měděné spony, svíce, solničky, nádoby na ovoce nebo mističky na oříšky a rázem váš dům získá ten správný vánoční šmrnc. Pokud jste fanoušky kreslených motivů, nebo máte děti, rozhodně je potěšíte postavičkami sobů, jelenů nebo vánočních skřítků, kteří vytváří tu kouzelnou vánoční atmosféru. Na stůl také můžete umístit květinové aranžmá, ve kterém by neměla chybět vánoční hvězda, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Pokud byste raději volili přírodnější aranžmá, můžete si vytvořit vlastní pomocí jehličnanů, šišek, šípků a dalších lesních plodů, které si můžete sami nasbírat.

 

Extra pohodlí

Během chladnějších měsíců jde především o pohodlí! A vaše výzdoba nemusí být jenom krásná, ale také pohodlná a praktická. Všichni se rádi po návratu z chladného venku zachumláme pod deku s hrnkem voňavého čaje a obklopíme polštáři pro co největší pohodlí. Proto se nebojte na váš gauč, sedačku, židli a další místa, kde rádi vysedáváte přidat nějaké polštáře či deky navíc. Pokud se vám nechtějí nutně kupovat polštáře se zimním nebo vánočním motivem, vystačíte si pouze s povlaky nebo neutrální červenou, tmavě zelenou nebo bílou barvou, které dodají pocit Vánoc. Všechny tyto drobnosti dodají vašemu domovu mnohem útulnější vzhled.

 

Nezapomeňte na váš vchod!

Nejen interiér tvoří domov, ale také exteriér. Proto byste rozhodně neměli zapomínat na váš vchod a vchodové dveře. Stačí opravdu málo! Pokud nemáte prostor nazbyt, nemusíte nutně vytvářet aranžmá v podobě osvětlených stromečků a obrovských věnců na dveřích. Stačí umístit lucerničku se světýlkami vedle vašich vchodových dveří, zavěsit drobnou dekoraci na dveře a hned to bude vypadat úplně jinak! Vaši hosté navíc budou mít hned pocit, že jsou vítáni.

 

S těmito jednoduchými nápady na zimní výzdobu váš domov získá naprosto jinou atmosféru! Nemusíte nutně čekat na advent, postupnými malými změnami si můžete větší útulno začít dělat hned teď. Základ je držet se tradičních barev, které v nás vyvolávají vánoční náladu a mezi které nejčastěji patří právě červená, bílá, béžová, tmavě zelená a zlatá. Nebojte se ale také měděných barev, které vnesou do vašeho interiéru pocit luxusu.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Zajímavosti o kaméliích

Zajímavosti o kaméliích

Kamélie, co jste možná nevěděli

Při výběru nové květiny pro váš domov a zejména při zasílání květin vašim blízkým je vždy dobré zjistit si o rostlině alespoň základní informace a zajímavosti. Zejména pokud posíláte kytici a rádi byste s ní sdělili konkrétní zprávu. Kamélie je oblíbenou květinou do domácnosti, jelikož je nádherným doplňkem a zároveň opravdu nenáročnou květinou díky svým nádherným, jemným květům. V dnešním článku si představíme několik základních faktů a zajímavostí spojených právě s kamélií. Proto se pohodlně usaďte a užijte si následující řádky věnované právě jemné kamélii.

 

Číst celé
Škodlivé rostliny pro kočky

Škodlivé rostliny pro kočky

Rostliny nebezpečné pro vaše kočičí mazlíčky

Kočky a psi patří mezi nejběžnější domácí mazlíčky, kteří nám zpříjemňují naše bytí a bez nich by to už zkrátka nebylo ono. Jsou to většinou oni, komu se můžeme vypovídat, když je nám nejhůř, jsou to oni, kteří nás i v tom nejpochmurnějším počasí vytáhnout na procházku a jsou to oni, kteří nám domov, dělají tím pravým domovem. Ovšem tito tvorové jsou od přírody docela zvědaví a mezi jejich oblíbené činnosti patří lezení a prozkoumávání různých věcí. Tato zvědavost je ale často může také velmi snadno přivodit do problémů a s tím souvisí i dnešní článek. Kočky často holdují rostlinám, hrají si s jejich lístky, okusují je nebo se hrabou různě v květináčích. Pokud jste majitelem kočičí slečny nebo kocoura, rozhodně byste měli vědět o rostlinách, které jsou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka škodlivé! Je důležité tyto druhy květin a rostlin znát, aby si vaše kočka u vás doma neublížila a nebyla vystavena nebezpečí v podobě květin. V dnešním článku si tedy představíme různé druhy květin, které jsou pro kočky nebezpečné. Tak pojďme se na ně společně podívat.

Číst celé
Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Jak vnést romantiku zpět do vztahu

Romantické květiny, které vnesou vášeň zpět do vašeho vztahu

Rok 2020 byl pro mnohé, nejen páry, opravdu velkou zkouškou se kterou se nadále potýkáme a možná ještě dlouho potýkat budeme. Ať už někoho mohla tato doba zasáhnout zejména z finanční stránky, největší zátěž měla rozhodně naše psychika, která mohla být napadena hned z několika důvodů. Každé vystoupení z naší komfortní zóny sebou nese určitý tlak na naši psychiku. Může to být dlouhé odloučení párů, které se nemohou setkat ať už z důvodů nařízení, nebo nemoci. Druhým extrémem je naopak home-office, do které mnozí naskočili doslova za chodu a neměli na výběr žádnou jinou volbu. K tomu přičteme děti na online výuce doma, což taky našemu soustředění na práci moc nepřidá a navíc, nejspíše ta nejvíce frustrující věc na celé situaci je, že nikdo z nás netuší, kdy tato doba skončí a jaké to bude poté. Všechny tyto přímé i nepřímé dopady mají vliv nejen na naši psychiku, ale také na naše vztahy, zejména partnerské. Po letech soužití se určitá forma romantiky začne z vašeho vztahu přirozeně vytrácet a vy sundáte ony zamilované, růžové brýle, přes které jste vaši partnerku nebo partnera doposud viděli.

Dobrou zprávou však je, že se správnými romantickými květinami a gesty můžete onen smysluplný oheň plný vášně znovu vzplanout. Bude vám stačit pouze trocha nápaditosti, květin a vaši partnerku dostanete do kolen. V dnešním článku si tedy představíme několik zaručených rad a tipů, jak přinést vášeň zpět do vašeho vztahu. Pojďte se společně s námi podívat na možnosti, jak na to!

Číst celé