RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Smuteční květiny

Průvodce smutečními květinami

Ztráta blízkého, je jedním z nejtěžších životních okamžiků. Ať už se jedná o rodinného příslušníka, kamaráda nebo známého. Nejdůležitější v tento moment je poskytnutí jak fyzické tak psychické podpory jeho nejbližším. Jedním z projevů soucitu může být například zaslání květin. Právě květiny v tuto složitou a nelehkou dobu mají schopnost mluvit a vyjádřit city máte na srdci, když slova v tuto chvíli selhávají a nejsou jednoduché vyslovit. Mnoho lidí stále často tápe nad tím, jaké smuteční květiny nebo věnce zvolit a přesně to si dnes prozradíme. Ať už pořádate smuteční rozloučení, nebo jste pouze jeho účastníkem, vždy je dobré promyslet smuteční květiny. Náš průvodce smutečními květinami vám pomůže utřídit si myšlenky a vybrat tu správnou květinu pro tuto událost.

 

Jaký druh květin zvolit?

Vyjádření soucitu pomocí květin není žádnou novodobou vychytávkou, ale naopak tato tradice sahá až do dob 60 000 let př.n.l. Během smutných událostí jsou právě květiny symbolem nové naděje, soucitu ale také lásky. Dnes se jejich význam mnoho nezměnil, stále zůstávají symbolem naděje a soucitu, ale také jako významné gesto rodině. Co se týče formy ve kterou, květinu plánujete předat máte na výběr hned z několika variant.

 

Květinové koše

Tradiční způsob květinové ozdoby během smutečního obřadu je květinový koš. Na výběr máte z několika velikostí, provedení i druhů. Nejčastěji je vyplněn gerberami nebo chryzantémou. Ke květinovému koši můžete přidat také smuteční stuhu.

 

Smuteční věnce a kříže

Smuteční věnce a kříže jsou větší květinová aranžmá, která jsou často vystavena v blízkosti rakve. Kruhový tvar věnce reflektuje věčný život a symbolika křesťanství, že naše duše žije dále. Pohřební kříže naopak představují víru a lásku. Smuteční věnce se často také dávají na hrob zemřelého. Stejně jako na květinový koš, i na věnec můžete přidat smuteční stuhu.

 

Smuteční kytice

Vypichované a vázané smuteční kytice jsou tradiční volbou smutečního aranžmá. Můžete vybírat z velkého množství barev, druhů i tvarů. Nejčastěji se jedná o karafiáty, gerbery, růže nebo chryzantémy.

Kdy si zaslání květin rozmyslet?

Zatímco u nás může být zasílání nebo darování květin během smutečních obřadů považováno za projev úcty, víry a podpory, v jiných náboženstvích a kulturách to může znamenat naprostý opak. Například v židovském, hinduistickém a islámském náboženství se květiny nepovažují za projev úcty. Naopak pro buddhistické smuteční obřady jsou tradiční bílé květy, které jsou považovány za smuteční. Šlápnout vedle byste zde mohli například s červenou barvou, která rozhodně na buddhistický pohřeb nepatří. Právě kvůli těmto situacím je lepší se předem poradit s rodinným příslušníkem a ujistit se, že se smuteční kyticí nešlápnete vedle.

Jaké květiny zvolit?

Jak už víte, mnoho květin kromě své krásy sebou nese i emoce nebo jedinečný význam. Právě význam je důležitým faktorem při rozhodování jakou smuteční květinu zvolit. Zde vám představíme několik nejčastějších smutečních květin.

 

Lilie

Lilie je jedna z nejčastějších květin, kterou můžete zahlédnout na smutečních obřadech. Představuje nevinnost duše zemřelých. A jak jsme již zmínili výše, duše hraje významnou část během křesťanských pohřbů.

 

Mečíky

Vysoké a majestátní mečíky pomůžou zprostředkovat sílu charakteru, morální integritu a upřímnost. To jsou přesně emoce a vlastnosti, které v tento moment potřebují vyjít co nejvíce najevo.

 

Karafiáty

Co se týká České republiky, nejčastější volbou smutečních květin jsou pravděpodobně karafiáty. U karafiátů hraje v symbolice důležitou úlohu hlavně jejich barva. Bílé karafiáty dokážou zprostředkovat čistou lásku a nevinnosti, červené naopak obdiv a růžové karafiáty symbolizují vzpomínky, které nikdy z vaší hlavy už nezmizí.

 

Chryzantémy

V mnoha evropských zemích se právě chryzantémy používají výhradně na smuteční obřady a v období dušiček, protože jsou spojovány se symbolem smrti. V USA je tomu ale trochu jinak. Obvykle jsou považovány za květiny radosti a veselí.

 

Růže

Růže jsou nejčastěji symbolem romance, zamilovanosti a lásky. Jejich jednotlivé barvy sebou nesou různé významy. Co se týče smutečních obřadů, právě karmínová růže je symbolem zármutku a smutku.

 

Orchideje

Mezi nejčastější barvy orchidejí patří růžová a bílá, právě tyto dvě barvy slouží k vyjádření sympatie a věčné lásky. Orchideje jsou obecně nejvhodnějším vyjádřením vašich sympatií

Co je hlavním významem smutečních květin?

Více než kdykoli jindy je důležité ukázat vaši podporu a nabídnout pomocnou ruku všem příbuzným. A na jaké věci bychom měli pamatovat v této nelehké situaci?

 

Buďte přítomni

V tento moment není zrovna to správné načasování na žádné velké gesta, naopak často stačí pouze být po boku. Naslouchat, držet za ruce, utřít slzy nebo naopak pokusit se rozesmát. Právě v této chvíli tato podpora znamená pro truchlící úplně nejvíc.

 

Nabídněte pomoc

Nejen ochotu promluvit si a naslouchat, ale také drobné činy, kterými můžete pomoci v této nelehké situaci dokážou alespoň trochu přivést truchlící na jiné myšlenky.

 

A na závěr.. Přineste květiny

Kromě vaší přítomnosti, činů a laskavých slov jsou právě květiny skvělým způsobem jak vyjádřit to, co máte na srdci. Protože někdy jedna květina dokáže lépe vyjádřit to co máte na srdci, než slova s hlavou plných myšlenek.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 2

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ RŮŽE BÍLÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE BÍLÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ČERVENÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE FIALOVÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ŽÍHANÉ

SMUTEČNÍ RŮŽE ŽÍHANÉ

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 13

SMUTEČNÍ KYTICE 14

SMUTEČNÍ KYTICE 14

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SRDCE 1

SRDCE 1

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé