RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Devět nápadů jak na unikátní závěsnou zahradu

Jak na závěsnou zahradu

Ať už vlastníte mini byteček, jste rodiči zvědavých batolat nebo vaši čtyřnozí mazlíčky patří mezi vynalézavé tvory, kteří musí všechno očichat, prozkoumat a občas také ochutnat. Ve všech případech nám určitě dáte za pravdu že se z různých důvodů rádi vyvarujete umísťováním květin na zem, do prostoru.

Navíc v dnešní době floristé stále více vytvářejí aranžmá, která se dají použít na méně tradiční místa. Ať už jsou to vzhledově zajímavá terária nebo závěsné květiny, které se stávají stále více oblíbenější. Každého potěší ušetřený metr plochy, která se dá využít i jinak. Navíc závěsné zahrady jsou nejen praktické, ale svým vzhledem dokáží také dokonale okořenit a ozvláštnit každý interiér. Určitě své rostliny můžete jednoduše zavěsit za háčky na strop, ale možností, jak vytvořit závěsnou zahradu je nekonečné množství. Tak proč si s ní neužít o to větší zábavu!

 

Od kokedamy, přes závěsná terária, nástěnné květináče a další. V dnešním článku se vám pokusíme představit unikátní nápady, jak na neotřelou, zajímavou závěsnou zahradu plnou nápadů. Navíc se pokusíme vyvrátit mýty o tom, že nové a moderní dekorace jsou drahá záležitost, naopak zjistíte, jak si velmi snadno můžete vytvořit závěsnou zahradu, aniž byste museli vyloupit banku. Možná budete velmi mile překvapeni, jak levně se dají některé z následujících závěsných nápadů pořídit.

 

Nástěnné květináče

Zelené pokojové rostliny ledabyle visící různě na zdi. Co je lepší, než toto živé umění? Nástěnné květináče v dnešní době najdete snadno ve většině obchodech s interiérovými dekoracemi. Nebo si je můžete vyrobit pomocí starých květináčů a držáků i sami doma. Návodů na internetu najdete rozhodně hodně, poté už vám bude stačit pouze špetka zručnosti. Zatímco většina visutých květináčů je vodotěsná, je vhodné je i přesto během zalévání ze stěny oddělat. Je totiž dost časté, že se voda dostane různými škvírami ven a prosákne podél zdi. Pokud tedy máte květináče upevněné na zdi s výraznou barvou nebo tapetou, vhodnější způsob je zalévat visuté květináče mimo zeď.

 

Držáky na rostliny ze skříňových věšáků

Využití starých skříňových tyčí a věšáků na nové, neotřelé stojany pro vaše rostliny zní jako jednoduché, ale efektivní využití věcí, které by jinak nedostali novou šanci. Volně stojící stojany jsou navíc skvělé do bytů a pronájmů, kde například nesmíte nijak zasahovat vrtáním a dalšími ráznějšími úpravami do zdí. Pomocí háčků na stojany můžete tak velmi snadno přidělat květináče a mít tak zajímavou závěsnou dekoraci, se kterou rozhodně zaujmete! Díky závěsným tyčím si tak visutou zahradu můžete udělat téměř kdekoliv vás jen napadne.

 

Závěsná stanice

Že nevíte, co to závěsná stanice znamená? Nevadí! Jedná se o zajímavé a kreativní řešení jak zobrazit nejrůznější rostliny a jejich krásné květy! Pokud navíc použijete skleněné nebo čiré nádoby, vázy a kontejnery, které vám umožní sledovat vývoj kořenů, budete mít navíc stoprocentní jistotu že skutečně nic nezanedbáváte. Pokud mezi jednotlivé nádoby s rostlinami navíc zavěsíte i světla, vytvoříte tak dokonalou hru zajímavých prvků, která nebude na první pohled působit prvoplánově, ale naopak velmi esteticky. Obecně světlo přidává do každé místnosti nejen pocit tepla, světlo, ale do podzimních a zimních měsíců zejména příjemný pocit útulnosti. Závěsné stanice můžete namontovat jak do prostoru, tak i na zeď. Záleží pouze na vašich preferencích a prostorových možnostech.

 

Kokedama, japonské mechové koule

Kokedama je vskutku zajímavou formou, jak využít stropní prostory na maximum a ještě k tomu opravdu stylově! Kokedama pochází původem z Japonska, kde jsou poměrně tradiční květinovou dekorací. Základem každé kokedamy je mechová koule, po které toto specifické aranžmá získalo také svůj snadno zapamoatovatelný název, který v doslovném překladu jasně popisuje, co to kokedama je “koke” v znamená mech a “dama” koule. Kokedamy jsou vzdáleně spojeny s uměleckou formou bonsají. Pokud chcete, aby kokedamy působily co nejvíce zajímavě a vzdušně, můžete je pověsit na strop pomocí průhledného rybářského provázku. Ale i obyčejný provázek nebo lanko dokonale splní svoji funkci. Chcete-li kokedamu zalít, jednoduše je sundejte a nechejte mechové kuličky namočené na 10 až 25 minut v dózičce s vodou, kde se pořádně hydratují.

 

Montované rostliny

Prapodivný název za sebou skrývá vskutku zajímavé a hlavně netradiční květinové aranžmá! Jedná se o kreativní způsob jak vystavit rostliny, které rostou na kusu dřeva nebo kůry. Tato živá umělecká díla jsou krásná, zajímavá a zároveň velmi snadno vyrobitelná. Montované rostliny jsou nejčastěji kombinací epifytických rostlin a mechu, které byly kreativně a pečlivě zajištěny na kusu kůry nebo dřeva. Právě epifyty nevyžadují k růst příliš půdy, proto jsou vhodnou volbou právě pro tento způsob prezentace. Tato metoda se nejčastěji používá pro kapradiny, ale lze ji technicky udělat s jakoukoli vlečnou nebo závěsnou rostlinou. Filodendrony, kapradiny, monstera nebo pothos jsou také velmi vhodnou volbou. K samotné výrobě toho moc nepotřebujete, vystačíte si pouze s kouskem dřeva nebo kůry, kvalitním drátkem, rostlinou, kterou chcete vystavit a můžete se pustit do výroby. Důležité je hlavně pevně a kvalitně upevnit rostliny, aby držely na místě. Montované rostliny se zalévají pomocí rozprašovače, proto se nemusíte strachovat že by jim nebylo dopřáno dostatek hydratace.

 

Živé záclony

Máte u vás doma světlé, slunné okno, které ale vypadá trochu holé a bez života? Ušetřete za nové záclony, závěsy nebo žaluzie a použijte raději rostliny! Jedinou věc, kterou musíte zajistit je dostatečně pevná záclonová tyč, která je dostatečně nosná, aby udržela váhu všech rostlin a květináčů, které na ni plánujete zavěsit. Dalším důležitým faktorem, na který je dobré myslet je také průvan, který proudí oknem. Zejména v zimních měsících je důležité zajistit aby skrze okno nepronikal příliš studený vzduch a průvan, který by mohl květinu poškodit a následně zabít.

 

Nástěnné vaničky se sukulenty

Nástěnné vaničky plné zajímavých sukulentů jsou snadným a zajímavým kutilským kouskem, které jakmile jednou vytvoříte, už si nemusíte lámat hlavu s žádnou složitou údržbou. Jsou také skvělým doplňkem každého interiéru nebo je můžete také zavěsit na venkovní zeď. Základem je vybrat mělkou nádobu a drátek, kterým zajistíte nádobu na pověšení ve vrchní části. Poté stačí nádobu naplnit mechem nebo hlínou, abyste udrželi vaše sukulenty na místě. Sukulentí vaničky by měly být zavěšeny na zeď, na kterou dopadá jasné a přímé světlo.

 

Závěsná terária

Závěsná terária jsou v porovnání s ostatními nápady už poměrně profláklou formou jak do svého domova přinést trochu zajímavé a netradiční květinové dekorace. Zároveň se jedná o zábavnou formu, jak vystavit některé z vašich oblíbených květin. Ideální rostliny pro květinové terária jsou zejména sukulenty, kaktusy, ale také vlhkomilné rostliny jako jsou například kapradiny, břečťan nebo peperomie. Pokud se rozhodnete pro první volbu a vaše květinové terárium budou obývat zejména kaktusy a sukulenty, nebude terárium vyžadovat příliš zalévání, spíše naopak. Pokud ale zvolíte vlhkomilné rostliny, zde pravděpodobně budete muset pamatovat na pravidelné zalévání a udržovat vaše květinové terárium pomocí občasného zamlžování, díky čemuž docílíte vyšší vlhkosti, než ve zbytku místnosti. Jedná se totiž o rostliny, které si potrpí na zvýšenou vlhkost.

 

Využijte druhý potenciál závěsných organizérů

Závěsných nástěnných organizérů existujte velká spousta, mezi nejtradičnější patří například plátěné organizéry na boty a jiné doplňky. Příkladem může být ale jakýkoliv jiný plátěný organizér, který vám leží ve skříni a čeká na svůj den! Před výsadbou rostlin se ale ujistěte, že vnitřek kapes plátna je vyložen plastem, aby voda, která se zde dostane při zalévání nepronikala přes plátno ven na zeď nebo na zem. Nikdo nechce loužičky v bytě. Tento druh závěsných rostlin je však vhodnější volbou pro venkovní použití.

 

Věříme, že jsme vás v dnešním článku dostatečně přesvěčili a namotivovali k tomu, že existují I jiná, zajímavější a neotřelé způsoby, jak si můžete u vás v bytě vystavit vaše květiny. Díky těmto jedinečným nápadům přidáte do vašeho interiéru nejen více života a zeleně bez nutnosti obětovat příliš mnoho cenného místa, které můžete využít efektivněji a více prakticky. Navíc většina závěsných květin působí skutečně zajímavě a netradičně, proto jsou ideálním prvkem, pokud si přejete přidat zajímavé dekorativní kousky do vašeho bytu. Nemusíte tak hned kupovat nejnovější moderní vázy různých tvarů, nebo jiné lapače prachu. Naopak přírodně laděné dekorace dodají vašemu prostoru nejen svěžejší nádech, čistší vzduch, ale vytvoří také prostor, ve kterém se budete cítit psychicky i fyzicky lépe.

 

Poslední výhodou, kterou je nutné také zmínit je také finanční stránka. Většina zmíněných dekorací je velmi snadná na výrobu, proto pokud se cítíte, můžete se pustit do vlastního projektu a vytvořit si tak dokonalé závěsné aranžmá, přesně podle vašich představ. Navíc u mnohých závěsných aranžmá můžete navíc využít věci, které vám doslova leží ve skříni, nebo šuplíku a dát jim tak nový život. Například staré organizéry, tyče ze skříně nebo staré květináče. Ačkoliv se jedná o modernější pojetí pěstování rostlin, rozhodně nebudete muset sahat hluboko do kapse! Závěsné rostliny tak dokážou skvěle smést ze stolu názor, že moderní dekorace jsou drahé a nedostupné. Kdepak. Doufáme, že jsme vás dnešním článkem přesvědčili, že opravdu nemusíte být milionáři, abyste si tyto moderní a nadčasové kousky mohli pořídit k vám domů a vytvořit tak útulnější a vzdušnější prostor i u vás doma.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé