RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Průvodce pro zahradničení v bytech

Jak zahradničit v bytech

Život v bytě nemusí nutně znamenat život bez rostlin, naopak i zahradničení v malém měřítku může být příjemným oživením klasické bytové rutiny a může mít dostatečné naplňující účinky. Zkušenější zahradníci budou svoji pozornost věnovat exotičtějším druhům a trošku náročnějším druhům na pěstování, které jim v bytě pomůžou vykouzlit městkou džungli. Zatímco začátečníci budou svoji pozornost věnovat spíše méně náročnějším druhům a některým snadno rostoucím, ale přitom velkolepým rostlinám, které vám pomůžou zamilovat se do zahradničení. Pojďte se společně s námi podívat jaké druhy květin jsou vhodné pro pěstování květin v bytě. Bydlení v bytě nemusí nutně znamenat odkázanost na život bez květin.

 

Nápady jak na zahradničení v bytě

Pokud patříte mezi šťastlivce a vlastníte ke svému bytu alespoň balkon nebo terasu, radujte se! Venkovní balkonové zahrady pro obyvatele bytů jsou mnohem jednodušší a zábavnější, pokud používáte samozavlažovací květináče s nádržkami, které dokážou pojmout dostatek vody, aby udržovaly půdu rostlin vlhkou bez vaší neustálé pozornosti. Venkovní květináče, zejména ty, které jsou vystaveny na plném slunci během horkých dnů skutečně rychle vysychají a potřebují zalévat alespoň jednou denně, ne-li vícekrát. Ovšem díky samozavlažovacím květináčům nemusíte upravovat své návyky v závislosti na zalévání.

 

Terasy a balkony jsou ideálním místem pro rostliny. Než ovšem začnete zběsile nakupovat rostliny na vaši terasu nebo balkon, pečlivě prozkoumejte, kolik slunečního světla na váš balkon dopadá a také v jakou denní dobu. Osm hodin přímého slunečního světla denně je považováno za plné slunce, čtyři až šest hodin slunce je naopak považováno za částečný stín a méně jak čtyři hodiny slunečního záření je označováno za stinné prostředí. Pozorování slunce proveďte nejlépe na jaro nebo během léta poté, co jsou všechny stromy v plném květu a na základě zjištění kolik slunce na místo dopadá vyberte vhodné květiny, kterým se na tomto místě bude dařit.

 

Trochu netradičním přemýšlením nad květinami může být také denní doba, kterou nejvíce trávíte na vašem balkonu nebo terase. Jste spíše ranní ptáče a rádi si užíváte snídaně na vašem prosluněném balkonu, nebo jste naopak noční sova co si ráda dá sklenku dobrého vína a užívá si letní večery při západu slunce? V závislosti, v jakou denní nebo noční dobu trávíte na balkoně nejvíce času můžete vybrat i květiny. Bílé a pastelové barvy se nejlépe projeví v noci, zatímco hluboké tmavé a fialové barvy potřebují sluneční světlo, aby co nejdokonaleji vynikly jejich barvy. Navíc pokud si rádi užíváte odpočinkové večery venku, zvažte pěstování rostlin, které v noci uvolňují svou vůni. Mezi takové patří například rostlina Moonflower.

 

Co se týče prostoru, pro menší balkonky si vybírejte rostliny, které jsou například popínavé nebo závěsné. Velké, husté keře by vám sice pomohly vytvořit ten správný pocit džungle, nicméně by si vzaly více prostoru, než je ve skutečnosti nutné. Pro menší prostory vybírejte raději květiny, které rostou do výšky než do šířky.

 

Městské zahradničení by mělo být především potěšením, nikoliv fuškou. Pokud si už teď jste jistí tím, že váš čas je opravdu drahocenný, vybírejte rostliny, které nevyžadují tolik péče a starostlivosti. Existuje spousta nenáročných rostlin, kterým se nemusíte obětovat, ale stále vypadají dobře a splní vaše požadavky o městské zahradě nebo džungli.

 

Průvodce květinami do interiéru

Naučte se efektivně využívat vás prostor nejen v exteriéru, ale také přímo v interiéru. Vaše parapety nechejte volné pro kvetoucí rostliny, které potřebují hodně slunce. Rostliny s jasnými květy vám dokážou oživit každý smutný parapet. Toulitka a další zelené rostliny jsou naopak známé svou schopností čistit vzduch a vytvářet tak mnohem příjemnější prostředí pro život. Drobné rostliny v květináčích vypadají atraktivněji ve skupinkách a jejich umístění do každého prostoru vám zvýší vlhkosti v místnosti a vytvoří tak příjemnější místo pro život. Závěsné rostliny jsou naopak skvělým způsobem, jak využít prostor, který by jinak zel prázdnotou. Navíc je budete mít stále na očích.

 

Větší rostliny dodají naopak vnitřnímu prostoru tropickou přitažlivost. Palmy rostou pomalu a pokud vyberete menší kusy, ušetříte nejen peníze, ale také další případné starosti s výběrem na několik let dopředu. Navíc právě zelené pokojovky vám budou sloužit jako efektivní čistič vzduchu a budou vám z ovzduší filtrovat nechtěné toxiny a chemikálie.

 

Doufáme, že vám náš dnešní krátký průvodce pomohl se lépe zorientovat nejen v pokojových rostlinách, ale také v možnostech, jak si ozelenit váš balkon nebo terasu. I v bytě se dá vykouzlit zelená oáza!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé