RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

 

Lilie Gloriosa

Tato honosně řasená, ohnivá květina je často známá také pod názvem plamenná lilie. Pochází z Asie a Jižní Afriky, její jméno v překladu znamená “plná slávy", což její honosné květy pouze potvrzují. Llile Gloriosa je národní květinou Zimbabwe. Když v roce 1947, krátce předtím, než se stala královnou, navštívila tehdejší princezna Alžběta tuto bývalou zemi Commonwealthu, získala na památku třpytivou diamantovou brož ve tvaru lilie Gloriosy. Dnes se cena této nápadné květiny pohybuje kolem 230 korun za stonek, což není nijak převratně moc, ale ve srovnání s ostatními řezanými květinami ani málo. Její cena odráží její relativní vzácnost a jedinečnost.

 

Kala lilie

Lilie se nejčastěji oceňují podle výšky a počtu květů, které každý stonek vytvoří. Poté taktéž podle konkrétního druhu lilie, jelikož se jejich vzácnost odrůda od odrůdy různí. Odrůda kala neboli "arum" patří mezi nejvyšší a nejhojnější na produkci květů, a proto je nejdražší lilií, kterou si můžete koupit. Jeden kala lilie stonek vás vyjde zhruba 360,- korun českých. Tento nádherný druh lilie si získal i svou královskou pečeť. Sophie, hraběnka z Wessexu, si vybrala krémově bílou kala lilii pro svou svatbu s princem Edwardem v roce 1999. Za výběrem nemusíme hledat příliš hlubokou symboliku, ale pravděpodobně na kalu padla volba díky jejímu elegantnímu vzhledu a podmanivé vůni.

 

Konvalinka

Podle křesťanské legendy konvalinka vyrostla na místě, kam při Kristově během křížové cesty padaly slzy Panny Marie. Tento jemný zvonkovitý květ je oblíbenou květinou královny Alžběty a často se také objevuje v královských svatebních kyticích - princezna Diana, Kate Middleton nebo i Meghan Markle, u všech královských žen, nesměla právě konvalinka chybět ve svatební kytici. Konvalinka kvete jen velmi krátce na jaře a její nebeská vůně popírá její jedovatost. Kytici této křehké krásky si v sezóně můžete sehnat samozřejmě zadarmo, nicméně mimo období květu je téměř nesehnatelná a pokud máte to štěstí, tak si rozhodně připlatíte.

 

Gardénie

Ačkoli gardénie seženete za zlomek ceny v porovnání s níže uvedenými exostickými druhy, gardénii nekoupíte po jednotlivých stoncích, což znamená, že musíte pořídit celou rostlinu jejíž cena se většinou pohybuje kolem 350 korun. Tuto nápadnou bílou květinu, která se hojně pěstuje ve sklenících v Itálii, si oblíbil módní návrhář a filmař Tom Ford. Jehož smoking vždy zdobí květ voňavé gardénie a inspirovala ho i k jeho oblíbenému parfému Velvet Gardenia.

 

Rothschildova orchidej

Tuto ohroženou orchidej můžete znát pod populárnějším názvem "Zlato z Kinabalu". Vyskytuje se pouze na strmých svazích hory Kinabalu v malajském národním parku Kinabalu, kde je nyní přísně chráněna strážci poté, co ji pašeráci téměř vyhubili. Každý jeden květ kvete 15 let, takže není divu, že se prodává (na černém trhu) za téměř 120 tisíc korun za stonek.

 

Orchidej Shenzhen Nongke

Nejdražší květinou, která kdy byla prodána v aukci, je uměle vytvořená žlutá orchidej, která se v roce 2005 vydražila za neuvěřitelných 160 000 liber, což je v přepočtu asi 4,7 milionu korun. Vědcům z univerzity Shenzhen Nongke v Číně trvalo osm let, než vyvinuli tuto křehkou květinu, která se rozvíjí pouze jednou za pět let.

 

Růže Juliet

Vývoj této broskvové růže stál Davida Austina, legendárního šlechtitele růží, neuvěřitelných 2,3 milionu liber. Díky této astronomické částce se tak stala nejdražší růži, která kdy byla vyšlechtěna. Jeho snaha vytvořit růži, inspirovanou starými zahradními růžemi, trvala dlouhých 15 let. Ovšem tato tvdá práce rozhodně nepřišla vniveč. V roce 2006 na květinové výstavě RHS Chelsea Flower Show představil právě růži Juliet, kterou všichni květinoví nadšenci milují. Naštěstí si nyní můžete tuto růži koupit za mnohem dostupnější cenu (za holý kořen zaplatíte asi 600 korun).

 

Kadupul

Poslední květ, který si dneska představíme je tak vzácný a pomíjivý, až je k nezaplacení. Tropický srílanský kadupul rozkvete přesně jednou za rok během úplňkové noci svými sněhově bílými okvětními lístky ve tvaru hvězdy. Je to druh plovoucího kaktusu a říká se mu také "královna noci", protože před východem slunce uvadá. Jeho uklidňující vůně byla napodobena v mnoha parfémech, ale jen málokdo má možnost vdechnout jeho uklidňující vůni, přezdívanou "půlnoční zázrak", ve skutečnosti.

 

To by byl seznam květin, které se svou výjimečností zapsali do pomyslného seznamu nejdražších květin na světě. Ať už vaše květina bude mít jakoukoliv cenovku, nejdůležitější bude sdělení a radost, kterou spolu s ní chcete dotyčnému předat.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé