RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

O růžích Kordes

Poznejte nádherné růže Kordes

Už jste někdy slyšeli o růžích Kordes? Že ne? Nevadí! V dnešním článku vám je představíme v celé parádě. Kordes růže mají pověst krásy a odolnosti, což jsou opravdu dvě hlavní vlastnosti, kterými se mohou mezi ostatními pyšnit. Jejich šlechtění doslova stálo na odolnosti a nutno dodat, že se tento experiment opravdu povedl! Pojďte společně s námi v dnešním článku nahlédnout do tajů a krás růží Kordes. Možná vás natolik okouzlí, že si je budete muset pořídit co nejdříve též.

 

Historie růží Kordes

Za původem růží Kordes nemusíme chodit daleko, svůj původ mají u našich německých sousedů a jejich kořeny sahají do roku 1887, kdy Wilhelm Kordes založil v malém městečku poblíž německého Hamburku školku na pěstování růží. A věřte nebo ne, jeho podnikání se začalo dařit opravdu dařit a v roce 1918 byl přesunut do německého Sparrieshoop, kde jeho provoz trvá až dodnes. Po přesunu do větších prostor společnost zahájila opravdu velkolepou produkci s více než 4 miliony vyprodukovaných kusů růží ročně, což z ní vytvořilo jednu z největších školek s růžemi v Evropě. Šlechtitelský program Kordes tak zasloužile patří k jedním z největších na světě. Každá růže je poctivě a pečlivě vybraná z mnoha sazenic, kdy každý kus musí projít sedmiletou zkouškou předtím, než bude uvedena na trh. Kordes růže jsou výjimečné zejména svou odolností. Proto jsou schopné vydržet opravdu zatěžkávací chladné podnebí, což ocení všichni pěstitelé, kteří žijí na místě s nevyzpytatelným podnebím, kde se čas od času objeví mrazíky, i když byste to opravdu nečekali.

 

Co jsou růže Kordes?

Hlavním cílem programu šlechtění růží Kordes je zejména jejich odolnost proti chladnému počasí a zimě. Růže Kordes jsou pěstovány pro vysokou odolnost proti chladu, který by v normálních podmínkách ovlivnil rychlé a opakované kvetení. Zároveň jsou růže odolné proti houbovým chorobám a seženete je v jedinečných barvách, ale i formách květů. Nemusíte se bát, že by díky speciálnímu šlechtění ztratili svoji jedinečnou vůni a výšku. Nic z toho nehrozí, naopak se můžete těšit na vysokou odolnost proti dešti a plnost květů s velkým benefitem, kterým je právě odolnost vůči chladu. Kordes růže jsou opravdu žádané a to nejen v Evropě, ale doslova zahradníky z celého světa. Zároveň podnik Kordes-Sohne v Německu nabízí širokou škálu různých druhů růží a to od tradičních hybridních čajových růží Floribunda, Grandiflora nebo růže popínavé, miniaturní růže a další. Nemluvě o nádherných historických růžích.

 

Pohádkové růže Kordes

Nabídka růží Kordes je opravdovým potěšením pro oči! A to nejen díky jejich krásným květům, ale také barvám, ve kterých je můžete pořídit. Svůj záhon plný růží můžete mít například v klasické růžové barvě, která růžím opravdu sluší, ty najdete pod jménem Cinderella rose! Pokud byste rádi něco méně tradičního, nabízí se neotřelá lososově oranžová se jménem Queen of Hearts Rose. Oranžově žlutou barvu si můžete užívat s Caramella Rose a pohádkově čisté, krémově bílé růže s Lions Rose. Netradiční, ale živé a energetickou oranžovou najdete pod názvem Brothers Grimm Rose a naopak jemnou levandulovou barvu hledejte pod názvem Novalis Rose. Někteří lidé namítají, že řada růží Kordes jsou odpovědí na keřové růže Davida Austina z Velké Británie a jsou jim tak opravdovou konkurencí!

 

Kordes růže jsou opravdu nádhernou možností, jak si přinést krásné, vytrvalé a odolné druhy růží na vaši zahradu, bez větších starostí. Zjistěte, kde se ve vašem okolí dají sehnat a vyzkoušejte jejich odolnost na vlastní kůži!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

CHANEL

CHANEL

ANEŽKA

ANEŽKA

LIA

LIA

DARCIA

DARCIA

EVŽENIE

EVŽENIE
Neprodejné

EDIT

EDIT

MARTA

MARTA

DESIRE

DESIRE

GONA

GONA

ELIANA

ELIANA

DIANA

DIANA

MALVINA

MALVINA

ROXANA

ROXANA

ADRIANA

ADRIANA

DORA

DORA

ESTER

ESTER

KYTICE RŮŽÍ COLOR

KYTICE RŮŽÍ COLOR
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

SCALA

SCALA

DURIANA

DURIANA

FRIDA

FRIDA
Neprodejné

KYTICE RŮŽÍ CRAZY

KYTICE RŮŽÍ CRAZY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

AGNES

AGNES

ELEN

ELEN

KYTICE RŮŽÍ MIXTA

KYTICE RŮŽÍ MIXTA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ELIEN

ELIEN

KYTICE RŮŽÍ LADY

KYTICE RŮŽÍ LADY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RUDY

RUDY

ELISABETH

ELISABETH

KYTICE RŮŽÍ ROSA

KYTICE RŮŽÍ ROSA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ROZARIE

ROZARIE

ALENKA

ALENKA

EMILIE

EMILIE

KARIN

KARIN

KYTICE RŮŽÍ DAFNE

KYTICE RŮŽÍ DAFNE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

JUSTINA

JUSTINA

JULIANA

JULIANA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé