RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jaké květiny k zářijovým narozeninám

Květiny k narozeninám – Jaké květiny zvolit pro zářijové oslavence

 

Znáte někoho, kdo slaví narozeniny v září a rádi byste ho překvapili opravdu originální kyticí? Co takhle zvolit druh květin přímo pro měsíc září? Pokud jste se narodili počátkem tohoto prvního podzimního měsíce, pravděpodobně spadáte pod znamení Panny. Pokud narozeniny slavíte po 22. dnu v měsíci vaším znamením jsou nerozhodné Váhy. Znamení zná určitě každý, ovšem znáte také například váš kámen, kterým je modrý safír? A co teprve kytka! Jaká květina je symbolem všech, kteří svoje narozeniny slaví právě v září? Pojďme se společně podívat a odhalit tuto záhadu.

Květiny podle měsíce narození fungují podobně jako znamení zvěrokruhu nebo oblíbené kameny. Říká se, že reprezentují vaši povahu, osobnost a člověka jako celek. Každé znamení sebou nese typické vlastnosti, které se někdy více, někdy méně promítají právě na vaší povaze a celkové osobnosti. Například o lidech narozených v červnu se říká, že budou pravděpodobně vášniví a milující, stejně jako růže, která je právě květinou tohoto měsíce. Zatímco děti narozené v prosinci mohou být defenzivní a mít ostýchavou povahu, stejně jako jejich květina, kterou není nikdo jiný než cesmína. Můžete si všimnout, že květiny jsou s typickými vlastnostmi osobnosti opravdu úzce propojeny. A právě s ohledem na tuto skutečnost jsme se podrobněji podívali také na květiny, pro zářijové oslavence a jaké vlastnosti skrývá květ, zvolený za symbol devátého měsíce v roce.

Jaká je teda květina měsíce září?

Není to nikdo jiný, než zářivá Astra! Právě ta je symbolem pro měsíc září. Astra v našich podmínkách začíná kvést koncem léta a začátkem podzimu, kdy se objevuje v elegantních a úhledných shlucích, které můžete použít buďto jako řezané květy přímo do vázy, nebo také do květináče. Její střed připomíná zářívé, žluté srdce, ze kterého postupně kvetou jemné lístky. Astry lze velmi snadno zaměnit za známé sedmikrásky, ovšem nabídnou vám mnohem bohatší barevnou škálu, což je jeden z důvodů jejich oblíbenosti. Astra je svým původem ze Severní Ameriky, ovšem dnes můžete sledovat její hojný růst po celé Evropě a vůbec celém světě. V současnosti Astry naleznete až v 250 různých druzích! A to už je opravdu z čeho vybírat.

 

Jakou symboliku astry představují?

Její název pochází už ze starověkého Řecka, kde nese význam hvězdy. Astra tak odráží příběh řecké bohyně Astraea. Příběh začíná smutně, kdy bohyně byla tak smutná z nedostatku hvězd na noční obloze, že plakala a plakala. Její slzy byly tak těžké a opravdové že se dostaly až dolů na zem, kde se na místě jejich dopadu objevily právě květiny astry. Jsou to tedy hvězdy souše! Listy aster byly ve středověku také symbolicky páleny, aby zahnaly nebezpečné a jedovaté hady. Dneska si je ale raději umístíme do vázy a vytvoříme si tak hezkou dekoraci.

Astry jsou také spojovány s moudrostí. Což je velmi zajímavý poznatek, jelikož vědci v roce 2012 zjistili, že lidé narození v období od září do listopadu mají zjevně největší pravděpodobnost dožít se opravdu vysokého věku, který může překročit až hranici 100 let! A dá se říci, že s odžitou stovkou už budete opravdu považováni za moudrého člověka!

 

Jak věnovat astry k narozeninám?

Pokud někdo z vašich blízkých nebo kamarádů slaví narozeniny právě v září, astra je skvělým dárkem pro tuto příležitost! Astry můžete pořídit rovnou v drobných ozdobných květináčích, které si může váš oslavenec užívat přímo u něj doma v květináči. Zahradní nadšenci si jej mohou přesadit přímo do záhonu nebo zahradního koryta a vytvořit si tak nádhernou podzimní dekoraci v netradičních fialových barvách, které do tradičních barev podzimu přinesou zase trochu něco jiného. Případně astry můžete rovnou věnovat jako řezané květiny, jedná se sice o nejméně tradiční možnost, ovšem i tato varianta je možná, pokud řízky aster hezky zabalíte, můžete si tak vytvořit nádhernou podzimní kytici.

 

Jak jste asi zjistili, astry lze využít na mnoho různých způsobů, proto je jen na vás, jaký zvolíte za ten nejvhodnější. Astry dokážou rozzářit každý záhonek, květináč nebo vázu. Jejich jedinečná barva je zaručeným způsobem, jak si přinést trochu netradičních barev do svého domova a navíc tematicky překvapit na narozeniny vašich nejbližších.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

RUDY

RUDY

ALEXANDRA

ALEXANDRA

ALEXIS

ALEXIS

ALICE

ALICE
Neprodejné

AMY

AMY

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA
Neprodejné

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Narozeninové květiny pro měsíc leden

Lednové narozeninové květiny

Charismatický karafiát a křehká sněženka jsou dokonalou dvojicí květin pro měsíc leden. I když jsou oba druhy spojovány s měsícem lednem, to je asi všechno, co mají tyto krásné rostliny společného! V dnešním článku se však na obě z nich podíváme trochu více zblízka. Prozradíme si jejich obecné vlastnosti, symboliku a důvod, proč byste právě některou ze zmíněných květin měli věnovat jako narozeninovou květinu lednovému oslavenci. Tohle a mnohem víc vás čeká právě v dnešním článku.

Číst celé
Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Proč je dobré poslat květiny jako způsob poděkování

Nejlepší způsob jak poděkovat - květina

 

Děkuji, jednoduché slovo, které však znamená mnoho. Je to slovo, které říkáme, když přijímáme laskavost od lidí, které známe, nebo od cizích lidí; je to slovo, která říkáme, když dostáváme radu; a je to slovo, které vyslovujeme, když chceme někomu projevit uznání. Ačkoli tyto situace tvoří nejčastější důvody, proč říkáme "děkuji", v našem životě existuje mnoho dalších případů, kdy toto jednoduché slovo můžeme vyslovit.

Číst celé
Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Pěstování léčivých bylinek přímo u vás doma

Jak si doma vypěstovat svoje bylinky

Bojujte proti zimním nemocem pomocí léčivých bylinek! Mnoho zahrádkářů zařazuje bylinky jako běžné rostliny do své zahrady, kde si pomocí nich vnese alespoň trochu vůně a barev na přilákání opylovačů. Ať už chcete bylinky pěstovat pro kulinářské, léčebné nebo okrasné účely, v žádném z příkladů určitě neuděláte chybu. Pokud už u vás na zahradě pěstujete léčivé bylinky, věděli jste, že si můžete vypěstovat přímo také pokojovou zahrádku s léčivými bylinami? Mnohým rostlinám se bude dařit v interiéru, pokud budou mít dostatek světla a dobře propustnou půdu.  

Číst celé