RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jaké květiny k zářijovým narozeninám

Květiny k narozeninám – Jaké květiny zvolit pro zářijové oslavence

 

Znáte někoho, kdo slaví narozeniny v září a rádi byste ho překvapili opravdu originální kyticí? Co takhle zvolit druh květin přímo pro měsíc září? Pokud jste se narodili počátkem tohoto prvního podzimního měsíce, pravděpodobně spadáte pod znamení Panny. Pokud narozeniny slavíte po 22. dnu v měsíci vaším znamením jsou nerozhodné Váhy. Znamení zná určitě každý, ovšem znáte také například váš kámen, kterým je modrý safír? A co teprve kytka! Jaká květina je symbolem všech, kteří svoje narozeniny slaví právě v září? Pojďme se společně podívat a odhalit tuto záhadu.

Květiny podle měsíce narození fungují podobně jako znamení zvěrokruhu nebo oblíbené kameny. Říká se, že reprezentují vaši povahu, osobnost a člověka jako celek. Každé znamení sebou nese typické vlastnosti, které se někdy více, někdy méně promítají právě na vaší povaze a celkové osobnosti. Například o lidech narozených v červnu se říká, že budou pravděpodobně vášniví a milující, stejně jako růže, která je právě květinou tohoto měsíce. Zatímco děti narozené v prosinci mohou být defenzivní a mít ostýchavou povahu, stejně jako jejich květina, kterou není nikdo jiný než cesmína. Můžete si všimnout, že květiny jsou s typickými vlastnostmi osobnosti opravdu úzce propojeny. A právě s ohledem na tuto skutečnost jsme se podrobněji podívali také na květiny, pro zářijové oslavence a jaké vlastnosti skrývá květ, zvolený za symbol devátého měsíce v roce.

Jaká je teda květina měsíce září?

Není to nikdo jiný, než zářivá Astra! Právě ta je symbolem pro měsíc září. Astra v našich podmínkách začíná kvést koncem léta a začátkem podzimu, kdy se objevuje v elegantních a úhledných shlucích, které můžete použít buďto jako řezané květy přímo do vázy, nebo také do květináče. Její střed připomíná zářívé, žluté srdce, ze kterého postupně kvetou jemné lístky. Astry lze velmi snadno zaměnit za známé sedmikrásky, ovšem nabídnou vám mnohem bohatší barevnou škálu, což je jeden z důvodů jejich oblíbenosti. Astra je svým původem ze Severní Ameriky, ovšem dnes můžete sledovat její hojný růst po celé Evropě a vůbec celém světě. V současnosti Astry naleznete až v 250 různých druzích! A to už je opravdu z čeho vybírat.

 

Jakou symboliku astry představují?

Její název pochází už ze starověkého Řecka, kde nese význam hvězdy. Astra tak odráží příběh řecké bohyně Astraea. Příběh začíná smutně, kdy bohyně byla tak smutná z nedostatku hvězd na noční obloze, že plakala a plakala. Její slzy byly tak těžké a opravdové že se dostaly až dolů na zem, kde se na místě jejich dopadu objevily právě květiny astry. Jsou to tedy hvězdy souše! Listy aster byly ve středověku také symbolicky páleny, aby zahnaly nebezpečné a jedovaté hady. Dneska si je ale raději umístíme do vázy a vytvoříme si tak hezkou dekoraci.

Astry jsou také spojovány s moudrostí. Což je velmi zajímavý poznatek, jelikož vědci v roce 2012 zjistili, že lidé narození v období od září do listopadu mají zjevně největší pravděpodobnost dožít se opravdu vysokého věku, který může překročit až hranici 100 let! A dá se říci, že s odžitou stovkou už budete opravdu považováni za moudrého člověka!

 

Jak věnovat astry k narozeninám?

Pokud někdo z vašich blízkých nebo kamarádů slaví narozeniny právě v září, astra je skvělým dárkem pro tuto příležitost! Astry můžete pořídit rovnou v drobných ozdobných květináčích, které si může váš oslavenec užívat přímo u něj doma v květináči. Zahradní nadšenci si jej mohou přesadit přímo do záhonu nebo zahradního koryta a vytvořit si tak nádhernou podzimní dekoraci v netradičních fialových barvách, které do tradičních barev podzimu přinesou zase trochu něco jiného. Případně astry můžete rovnou věnovat jako řezané květiny, jedná se sice o nejméně tradiční možnost, ovšem i tato varianta je možná, pokud řízky aster hezky zabalíte, můžete si tak vytvořit nádhernou podzimní kytici.

 

Jak jste asi zjistili, astry lze využít na mnoho různých způsobů, proto je jen na vás, jaký zvolíte za ten nejvhodnější. Astry dokážou rozzářit každý záhonek, květináč nebo vázu. Jejich jedinečná barva je zaručeným způsobem, jak si přinést trochu netradičních barev do svého domova a navíc tematicky překvapit na narozeniny vašich nejbližších.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

RUDY

RUDY

ALEXANDRA

ALEXANDRA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

BIANKA

BIANKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

VIOLETAS

VIOLETAS

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jaký je Váš květinový styl?

Jaký je Váš květinový styl?

Najděte váš květinový styl

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je váš květinový styl, který je ideální pro váš domov? Nebo zkrátka jen hledáte vhodný dárek pro vaše přátele či příbuzné? Ať je to první nebo druhý případ, či úplně jiný jste tu dnes správně. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou opravdu blízké lidským osobnostem. Každý jsme jiný a naše osobnost se nejen ve společnosti, ale hlavně mezi našimi blízkými projevuje opravdu specificky a má určité znaky, které nám možná přijdou normální, nepodstatné a jednoduše běžné, ovšem pro naše okolí mohou být opravdu výrazným podnětem, například při rozhodování jakou kytici vám koupit. V dnešním článku zjistíte jaké květiny jsou ideální pro jednotlivé typy lidí. Můžete se tedy snadno inspirovat pro další nákup květin vašim blízkým a kamarádům.

Číst celé
Objednávka květin pro lepší náladu

Objednávka květin pro lepší náladu

Objednejte si květiny, které vám zlepší náladu

Znáte to, každý týden v jednom kole, starostí nad hlavu a čas na odpočinek je až ten podřadný. Neustále máme tendence myslet na ostatní, a přitom zapomínat sami na sebe. Ovšem existuje zde jedno jednoduché pravidlo: pokud nebudeme pečovat o sebe, nemůžeme předat tolik energie a lásky našim blízkým. Tyto věci si často uvědomíme až tehdy, jakmile začneme sami pociťovat únavu a stres, který vznikl právě tím, že bychom se nejraději rozdali, přičemž na sebe samotné ani nepomysleli. Navíc nejde pouze o fyzické vyčerpání, kdy večer po práci padneme do křesla, ze kterého bychom už nejradši nikdy nevstali, jedná se také o duševní únavu, která jde často ruku v ruce s únavou fyzickou. Dobrou zprávou je, že existuje hned několik drobností a maličkostí abyste získali svou duševní energii zpět. Nejprve byste si měli rozhodně odpočinout, jít se projít do přírody, ale také si pořídit trochu přírody k vám domů. V tento moment není snad jednodušší věc, než si objednat kytici čerstvých květin přímo k vám domů!

Číst celé
Řezané květiny, které vydrží

Řezané květiny, které vydrží

Dlouhotrvající řezané květiny, které rozzáří váš domov

Volba správných květin do vašeho domova opravdu dokáže změnit pocit, jak se budete u vás cítit a jakou energii bude nejen váš domov, ale také vy na druhé vyzařovat. Květiny jsou známé tím, jak dokážou změnit náladu a celkové prostředí ve vašem domě a jak málo stačí, abyste se vy sami cítili šťastnější a pozitivnější. Při výběru těch správných květin do vaší vázy je nutné myslet také na životnost jednotlivých květin a brát v potaz, že květiny s prokázaně delší životností stojí opravdu o něco více než ty, které vydrží doslova pár dnů. Ovšem cena by vás určitě neměla odradit, naopak se držte představy, že vám květiny budou dělat radost mnohem déle, než ty, které by byly sice levnější, ale jejich služba by netrvala ani zdaleka tak dlouho. V dnešním článku vám představíme několik z nejoblíbenějších dlouhotrvajících květin, které se u vás doma budou doslova vyjímat!

Číst celé