RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jaké květiny k zářijovým narozeninám

Květiny k narozeninám – Jaké květiny zvolit pro zářijové oslavence

 

Znáte někoho, kdo slaví narozeniny v září a rádi byste ho překvapili opravdu originální kyticí? Co takhle zvolit druh květin přímo pro měsíc září? Pokud jste se narodili počátkem tohoto prvního podzimního měsíce, pravděpodobně spadáte pod znamení Panny. Pokud narozeniny slavíte po 22. dnu v měsíci vaším znamením jsou nerozhodné Váhy. Znamení zná určitě každý, ovšem znáte také například váš kámen, kterým je modrý safír? A co teprve kytka! Jaká květina je symbolem všech, kteří svoje narozeniny slaví právě v září? Pojďme se společně podívat a odhalit tuto záhadu.

Květiny podle měsíce narození fungují podobně jako znamení zvěrokruhu nebo oblíbené kameny. Říká se, že reprezentují vaši povahu, osobnost a člověka jako celek. Každé znamení sebou nese typické vlastnosti, které se někdy více, někdy méně promítají právě na vaší povaze a celkové osobnosti. Například o lidech narozených v červnu se říká, že budou pravděpodobně vášniví a milující, stejně jako růže, která je právě květinou tohoto měsíce. Zatímco děti narozené v prosinci mohou být defenzivní a mít ostýchavou povahu, stejně jako jejich květina, kterou není nikdo jiný než cesmína. Můžete si všimnout, že květiny jsou s typickými vlastnostmi osobnosti opravdu úzce propojeny. A právě s ohledem na tuto skutečnost jsme se podrobněji podívali také na květiny, pro zářijové oslavence a jaké vlastnosti skrývá květ, zvolený za symbol devátého měsíce v roce.

Jaká je teda květina měsíce září?

Není to nikdo jiný, než zářivá Astra! Právě ta je symbolem pro měsíc září. Astra v našich podmínkách začíná kvést koncem léta a začátkem podzimu, kdy se objevuje v elegantních a úhledných shlucích, které můžete použít buďto jako řezané květy přímo do vázy, nebo také do květináče. Její střed připomíná zářívé, žluté srdce, ze kterého postupně kvetou jemné lístky. Astry lze velmi snadno zaměnit za známé sedmikrásky, ovšem nabídnou vám mnohem bohatší barevnou škálu, což je jeden z důvodů jejich oblíbenosti. Astra je svým původem ze Severní Ameriky, ovšem dnes můžete sledovat její hojný růst po celé Evropě a vůbec celém světě. V současnosti Astry naleznete až v 250 různých druzích! A to už je opravdu z čeho vybírat.

 

Jakou symboliku astry představují?

Její název pochází už ze starověkého Řecka, kde nese význam hvězdy. Astra tak odráží příběh řecké bohyně Astraea. Příběh začíná smutně, kdy bohyně byla tak smutná z nedostatku hvězd na noční obloze, že plakala a plakala. Její slzy byly tak těžké a opravdové že se dostaly až dolů na zem, kde se na místě jejich dopadu objevily právě květiny astry. Jsou to tedy hvězdy souše! Listy aster byly ve středověku také symbolicky páleny, aby zahnaly nebezpečné a jedovaté hady. Dneska si je ale raději umístíme do vázy a vytvoříme si tak hezkou dekoraci.

Astry jsou také spojovány s moudrostí. Což je velmi zajímavý poznatek, jelikož vědci v roce 2012 zjistili, že lidé narození v období od září do listopadu mají zjevně největší pravděpodobnost dožít se opravdu vysokého věku, který může překročit až hranici 100 let! A dá se říci, že s odžitou stovkou už budete opravdu považováni za moudrého člověka!

 

Jak věnovat astry k narozeninám?

Pokud někdo z vašich blízkých nebo kamarádů slaví narozeniny právě v září, astra je skvělým dárkem pro tuto příležitost! Astry můžete pořídit rovnou v drobných ozdobných květináčích, které si může váš oslavenec užívat přímo u něj doma v květináči. Zahradní nadšenci si jej mohou přesadit přímo do záhonu nebo zahradního koryta a vytvořit si tak nádhernou podzimní dekoraci v netradičních fialových barvách, které do tradičních barev podzimu přinesou zase trochu něco jiného. Případně astry můžete rovnou věnovat jako řezané květiny, jedná se sice o nejméně tradiční možnost, ovšem i tato varianta je možná, pokud řízky aster hezky zabalíte, můžete si tak vytvořit nádhernou podzimní kytici.

 

Jak jste asi zjistili, astry lze využít na mnoho různých způsobů, proto je jen na vás, jaký zvolíte za ten nejvhodnější. Astry dokážou rozzářit každý záhonek, květináč nebo vázu. Jejich jedinečná barva je zaručeným způsobem, jak si přinést trochu netradičních barev do svého domova a navíc tematicky překvapit na narozeniny vašich nejbližších.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

RUDY

RUDY

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

TOFFIFEE 125g i

TOFFIFEE 125g

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g i

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g

BÍLÉ VÍNO 0,75 l i

BÍLÉ VÍNO 0,75 l

ČERVENÉ VÍNO 0,75l i

ČERVENÉ VÍNO 0,75l

BIANKA

BIANKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DITA

DITA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

ZOLMA

ZOLMA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé