RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

 

Předtím než začnete

Abyste se z vašich řezaných květin radovali co nejdéle, je důležité použít super čistou vázu! Tento krok je skutečně důležitým a klíčovým, jinak se můžete snažit jak chcete a vašim květinám se dařit nebude, i kdyby jste se na hlavu stavěli. Jakmile máte zajištěnou čistou vázu, těsně před vložením květin do vody pak odřízněte 1 cm stonku. A nyní může začít samotný styling!

 

Tip 1: Poznejte své květiny

Květiny a větve budou vypadat ještě lépe, když je ve váze rovnoměrně rozložíte. Proto je dobré si květiny nejprve prostudovat. Jaké tvary a barvy obsahuje vaše kytice? Kolik jednotlivých stonků mají různé druhy květin obsažené v kytici? Které stonky jsou pevné a silné a které jsou pružnější? Prohlédněte si své květiny zblízka, které druhy květin poznáte a které jsou pro vás naopak novinkou. To vám pomůže nejen při samotném aranžování, ale je to také skvělá činnost pro rozvoj mysli a také způsob, jak poznat vaši kytici ještě více zblízka.

 

Tip 2: Křížová technika

Aranžování květin je jako umění. Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob. Abyste každé květině poskytli dostatek prostoru, použijete při aranžování křížovou techniku. Určitě jste si někdy jako děti stavěli vigvam. S velmi podobnou technikou budete postupovat právě i u aranžování květin. První stonek umístěte tak, aby se jeho konec dotýkal dna vázy a nechte ho opřít o okraj vázy. Jednoduše řečeno, ujistěte se, že je stonek v úhlopříčce, což je jeden ze základních kroků a stavebních kamenů pro sestavení květinového aranžmá do vaší vázy. Poté proveďte totéž s dalším stonkem, ale zrcadlově, čímž vytvoříte kříž. Vázu postupně přetáčejte a další stonky položte přes stonky, které jsou už ve váze. Tímto snadným způsobem vytvoříte rám, o který se budou moci stonky opírat. Vázu otáčejte a umisťujte stonky křížem do doby, dokud neumístíte všechny stonky z kytice. Náš tip, jak udělat aranžmá co nejzajímavější a nejpestřejší efekt je pravidelné střídání jednotlivých barevných stonků.

 

Tip 3: Odstraňte přebytečné listy stonků

V každém lepším květinářství nebo online květinovém e-shopu pravděpodobně zkušení floristé odstranili přebytečné listy na stoncích ještě předtím, než se k vám květiny dostanou. V závislosti na váze, kterou si vyberete, bude ale možná potřeba odstranit více listů, než má aktuální stonek. Obvykle platí zlaté pravidlo, že je třeba dbát na to aby listy nezasahovaly pod okraj vázy. Tím zabráníte rychlejšímu zakalování vody a následnému roznosu bakterií všude po váze. Pokud chcete, můžete vždy odstranit více listů, protože se ve výsledku všichni soustředí zejména na květy.

 

Tip 4: Pohrajte si s kompozicí

Tajemství ikonického stylu? Snažte se, aby vaše kytice vypadala co nejpřirozeněji. Představte si, jak by se vám jednotlivé květy líbily na poli; různé délky a tvary. Vůbec ne perfektně symetrické, ale vždy dokonale vyvážené. Vytvořte hravý vzhled tím, že budete mít ve váze různé délky stonků, hravé variace květů podle technik z našeho předchozího tipu.

 

Tip 5: Věnujte zvláštní pozornost měkkým stonkům

Některé květiny mají ohebný stonek, díky kterému se květina může mírně ohýbat. To může působit na první pohled hravě, ovšem je nutné tyto stonky rozmístit opravdu promyšleně, aby výsledný design nevypadal spíše jako plachtící květy. Tip: ozvláštněte styling své kytice tím, že měkké stonky umístíte za okraj vázy, aby ve váze pěkně visely.

 

Tip 6: Dlouhé stonky aranžujte jako poslední

Pamatujte, že dlouhé stonky a větvičky jsou hlavními atrakcemi vaší kytice. Ty naaranžujte do vázy jako poslední, čímž dosáhnete větší výšky a objemu.

 

Pokud se budete držet zmíněných tipů, můžete si být jistí že jakákoliv kytice ve vaší váze bude vypadat dokonale a přitom velmi přirozeně.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

ELEN

ELEN

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

PAULINA

PAULINA

LINDA

LINDA

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

GERBERY

GERBERY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé