RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tulipány a význam jejich barev

Význam barev u tulipánů

O řeči lásky slyšel už každý, znáte ale řeč květin Tulipány patří mezi oblíbené jarní květiny a běžně se používají k přivítání nového života a tepla. Každá barva má však svůj vlastní význam a s ní spojené také různé pověry. Nechejte vaše květiny mluvit za vás kdykoliv se rozhodnete věnovat kytici lidem, na kterým vám záleží. Věnujte kytici tulipánů na základě barvy, která dokonale vystihne zprávu, kterou si přejete obdarovanému sdělit. V dnešním článku se podíváme více zblízka, co která barva znamená a jakou zprávu a symboliku nese právě ve spojitosti s tulipány.

 

Barevné významy u tulipánů
 

Červené tulipány

Červené tulipány patří mezi oblíbenou volbou zejména u romantických příležitostí, stejně jako například jejich kolegyně růže. Jejich tmavě červené odstíny evokují pocity vášně, lásky a chtíče – což z nich dělá obzvláště oblíbenou volbu pro nové, mladé páry.  Zároveň červená barva u tulipánů může znamenat důvěru, čímž obdarovanému dáte najevo, že se na vás může spolehnout a že vaše sdílené pocity, které k němu cítíte jsou opravdu důvěrné a pravdivé. Proto až se příště budete pokoušet nalákat osobu, kterou obdivujete a chcete jí vyznat vaše opravdové city, zkuste to právě s kyticí červených tulipánů.

 

Oranžové tulipány

Oranžová barva u tulipánů se používá k vyjádření porozumění a uznání mezi dvěma lidmi. Nejčastěji mezi páry, které si potrpí na vzájemnou komunikaci a vzájemné vyjádření emocí, pocitů a vděčnosti. Kytice oranžových tulipánů může znamenat, že se cítíte být s vaším protějškem jak fyzicky, tak i duševně propojeni. A to je něco, co by v žádném zdravém vztahu nemělo chybět! Proto se nebojte tyto pocity dát najevo právě oranžovou kyticí tulipánů.

 

Žluté tulipány

Před lety se věřilo, že právě žluté tulipány představují beznadějnou lásku a žárlivost. Tento názor se ale v posledních letech výrazně změnil a v dnešní době je žlutá barva u tulipánů spojována s mnohem optimističtějšími a radostnějšími významy. Žluté tulipány jsou momentálně symbolem radosti, štěstí, veselosti a naděje. Viktoriánci dokonce věřili, že žluté tulipány doslova znamenají „v tvém úsměvu je slunce“. Z tohoto důvodu se žluté tulipány staly oblíbenou kyticí, kterou je vhodné darovat jen tak, pro radost a pro zaručený úspěch, že dotyčnému vytvoří úsměv na tváři. A pokud toužíte do vašeho domova přinést trochu štěstí, žluté tulipány ve váze nebo výsadba žlutých tulipánů na vaší zahradě vám přinese pocit štěstí a prosperitu.

 

Fialové tulipány

V historických dobách, kdy patřilo fialové barvivo mezi drahé a uctívané, dokonce tak moc, že látky ve fialové barvě si mohli dovolit pouze velmi bohatí lidé, patřila tak fialová barva mezi královské a šlechtické privilegium. Dokonce se stala tak výjimečnou, že v roce 1500 královna Alžběta I. zakázala všem, mimo členy královské rodiny, nosit fialovou barvu. Ačkoli v dnešní době patří fialová barva mezi běžné a oblíbené barvy, která si je rovna s dalšími ostatními barvami, nadále zůstává symbolem královské rodiny a elegance. A to jak u barvy k různých druhů květin, tak i konkrétně u tulipánů.

 

Bílé tulipány

Bílé tulipány jsou skvělou volbou, jak se někomu omluvit nebo při smutnějších událostech popřát upřímnou soustrast. Jsou proto častou květinou, se kterou se můžete setkat při smutečních událostech a obřadech. Bílá barva u tulipánů představuje čistotu, čest a svatost, což z nich dělá skvělý dárek pro kohokoliv, kdo je nábožensky založený nebo pro jakoukoliv sváteční náboženskou událost, mezi které patří například křest, první svaté přijímání nebo svátost biřmování. Jedna pověra také praví, že lidé, kteří sní o bílých tulipánech se chystají začít s něčím novým nebo se u nich brzy objeví začátek něčeho významného, co výrazně ovlivní jejich dosavadní život.

 

Růžové tulipány

Nic neřekne výstižněji slova gratulace než čerstvá kytice růžových tulipánů. Ať už váš kamarád slaví povýšení v práci, vaše kamarádka vám oznámila radostnou zprávu o zasnoubení nebo někdo z rodiny úspěšně složil závěrečné zkoušky, každý důvod k oslavě se v tomto případě počítá! Růžové tulipány můžete věnovat opravdu každému, koho momentálně v životě potkala radostná událost, která si žádá oslavu! Většinou se kytice v jemných růžových tónech daruje spíše ženám, ovšem u tulipánů se nejedená o žádné pravidlo a pokud jste si jistí, že tato barva udělá radost i mužskému osazenstvu, není nad čím váhat a polemizovat!

 

Modré tulipány

Modrá barva je u květin stále poněkud netradiční. Nicméně to, co dělá tulipány skutečně jedinečnými je fakt, že jsou jednou z mála květin, které se pyšní květy v téměř každé barvě.  Překvapivě ale právě modrá barva je jednou z mála, která v působivé barevné paletě u tulipánů chybí. Nedávno se ale několika zkušeným šlechtitelům rostlin podařilo vytvořit několik z prvních modrých tulipánů. Protože je modrá barva u květin stále tak jedinečná, modré tulipány jsou symbolem individuality a jedinečnosti.

 

I když je opravdu zábava zjišťovat o historii a významu konkrétních květin a barev, stále byste se měli držet vašich citů a preferencí. Mějte na paměti, že kytice jakékoliv barvy bude vždy oceněna a přijata s otevřenou náručí. Významy za barvami jednotlivých druhů květin jsou zajímavé a oceňované, nicméně pokud se vám nepodaří sehnat přesnou barvu, nezoufejte, různobarevné a vícedruhové kytice to vždy jistí! I u nás na Flora online můžete vybírat ze širokého výběru kytic, kde tulipány mají hlavní postavení. Stačí si pouze vybrat.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

TULIPS

TULIPS
Neprodejné

JIŘINKA

JIŘINKA
Neprodejné

TULIA

TULIA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé