RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Šest rostlin do vaší ložnice

Tipy na rostliny do ložnice

Špatný spánek může být způsoben řadou věcí, mezi ty nejčastější patří vnější vlivy jako je stres, příliš mnoho kofeinu nebo jeho konzumace v pozdějších hodinách. Ale také běžná věc jako jsou například naše telefony a jiné obrazovky, do kterých se díváme více, než by bylo zdrávo. Zároveň světlo z telefonů, které nás oslňuje v nočních hodinách, může výrazně ovlivnit náš spánek. Americká národní výzkumná agentura, zabývající se spánkem zjistila, že nedostatek kvalitního spánku ovlivňuje američany více, než kdykoli jindy. Konkrétně až 130 milionů američanů zaznamenalo v posledních době problémy se spánkem. Spánek je pro lidské tělo ovšem nezbytně důležitý a proto bychom měli dělat co nejvíce pro zajištění kvalitního spánku. A věřte nebo ne, existuje řada rostlin, u kterých byl prokázán pozitivní vliv na náš spánek. A my se na ně dnes podíváme trochu blíž.

 

Gardenie

Jemně vonící květina má skvělou schopnost zanechat ve vás pocity únavy a mírného omámení. Zní to trochu jako přírodní léky na spaní. Po testování účinků gardénie na myších, německá studie zjistila, že květy gardénie mají stejné účinky na náš mozek a jeho receptory jako valium. Pokud tedy chcete šetrnější, přírodnější a rozhodně zdravější formu léků na spaní, zkuste si do vaší ložnice pořídit gardénie a navodit si tak jednoduše pocit únavy.

 

Jasmín

U jasmínu bylo naopak zjištěno, že má opravdu silný účinek na náš centrální nervový systém. Navíc bylo prokázáno, že vůně jasmínu napomáhá snižovat pocity úzkosti a díky tomu vám pomáhá dosáhnout hlubšího a klidnějšího spánku. Nemluvě o tom, že jeho jemné růžové a bílé květy dodají každé ložnici nádherný romantický nádech. To zní jako dokonalá kombinace, nemyslíte?

 

Levandule

Krásná, jemná fialová barva není jedinou předností levandule, která dokonale dokáže uklidnit naše tělo i mysl. Její dokonalá vůně patří mezi nejoblíbenější vůně v krémech na ruce, parfémech a mýdlech. Levandule vám může pomoct snížit pocity úzkosti. Její uklidňující účinky dokážou zpomalit náš srdeční rytmus a díky tomu i snížit krevní tlak. Další studie ukazují, že vůně levandule pomáhá snižovat rychlý pohyb očí (REM) a postará se tak o kvalitnější spánek a klidnější probuzení těla.

 

Aloe vera

Pro ty, kteří si zrovna nelibují v zahradničení ani v péči o pokojové rostliny je aloe vera ideálním řešením pro nespavost. Rostlina aloe vera je opravdu nenáročná na údržbu a vyžaduje jen občasnou zálivku. Navíc může zůstat v jednom květináči po celá léta a nepotřebuje ani příliš slunečního světla. Jedním z důvodů, proč lidé špatně v noci spíš je také kvalita vzduchu v místnosti a příliš dusno. Zejména v zimních měsících, kdy se nevětrá a naopak se pokoje vytápí může být kvalita ovzduší v ložnici ještě nižší. Aloe vera produkuje během noci velké množství kyslíku, díky kterému se vám bude hned lépe dýchat a díky tomu i spát. NASA dokonce zařadila aloe vera na seznam nejlepších pokojových rostlin, které zlepšují ovzduší.

 

Toulcovka

Toulcovka není jen krásným doplňkem každé místnosti, ale stejně jako aloe vera byla přidána na seznam nejlepších pokojových rostlin rostlin podle NASA. Toulcouvka vám pomůže odfiltrovat škodlivé chemikálie, které se nacházejí ve vzduchu. Mezi nejběžnější patří benzen, trichlorethylen formaldehyd. Zvláštně během zimních měsíců, kdy je vlhkost v bytech nízká vám bude toulcouvka skvělým parťákem. Vlhkost produkovaná z listů toulcovky dokáže zlepšit úroveň vlhkosti v místnosti až o 5 %. Díky vyšší vlhkosti ve vzduchu se vám bude rozhodně kvalitněji spát a zejména u alergiků si toulcovka najde v ložnici své místo.

 

Tchýnin jazyk

Další rostlinou, která je nenáročná na údržbu a zároveň má pozitivní účinky na naše zdraví je velmi oblíbený tchýnin jazyk. Tchýnin jazyk si vystačí s občasnou zálivkou a nepotřebuje ke svému životu mnoho přímého slunečního světla. Proto je ideální volbou do bytů s omezeným světlem. Stejně jako ostatní zelené rostliny i tchýnin jazyk absorbuje oxid uhličitý ze vzduchu a mění ho na kyslík. Zároveň také pomáhá čistit vzduch o nebezpečné vzdušné toxiny jak jsou formaldehyd, trichlorethylen a benzen.

 

A co vy a váš spánek? Pocítili jste v poslední negativní změny ve vašem spánku? Zamýšleli jste se někdy nad ovzduším ve vaší ložnici? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, malými kroky jako je pořízení jedné ze zmíněných rostlin do vaší ložnice si můžete nenásilným způsobem zlepšit ovzduší v místnosti, ale hlavně také váš spánek, který je pro lidské tělo opravdu důležitý.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Růžové květy plné romantiky

Růžové květy plné romantiky

Romantické růžové květy

 

V dnešním článku si představíme nejoblíbenější růžové květy, které mají svůj jedinečný význam  a krásnou, zamilovanou, jemnou barvu. Od jemných světle růžových tónů až po zářivé odstíny růžové. Stejně jako samotná růžová barva i růžové květy mají svou vlastní historii, kulturní významy a symboliku. Podle floriografie, vědy, která se zabývá jazykem květin, růžové květy symbolizují nejrůznější věci a žádný druh neznamená totéž, co jeho příbuzný. Abychom vám příště usnadnili výběr ideálních růžových květin, připravili jsme si pro vás seznam květů v růžových barvách, které jsou symbolem pro různé věci.

 

Číst celé
Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak se stát ekologičtějším floristou

Jak na udržitelnost ve floristice

 

Pojmy jako udržitelnost, ekologie, šetrnost k přírodě a planetě se v poslední době začínají objevovat stále častěji. Tento trend se mimo módu a potraviny začíná promítat také do dalších sfér a jednou z nich je samozřejmě floristika, která má už tak k přírodě opravdu blízko, ovšem i přesto dokáže napáchat spoustu odpadu a produkovat velké množství plastu. Přitom existuje opravdu spousta možností, které jsou biologicky rozložitelné, kompostovatelné, recyklovatelné anebo vyrobené pod domácí střechou. Jaké jsou však rozdíly mezi jednotlivými cestami udržitelnosti a následného opakovaného využití a zpracování? A jaké změny to znamená pro tradiční chod květinářství? Všechny odpovědi naleznete v dnešním článku!

 

Číst celé
Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Devět vyvolených květin do letní svatební kytice

Nejkrásnější květiny do letní svatební kytice

 

Léto je oblíbeným svatebním obdobím mnoha párů. Není se však vůbec čemu divit, jelikož kombinace teplého počasí, slunce, dlouhých teplých večerů je zkrátka ideální kombinací pro velké oslavy, mezi které svatby rozhodně patří. S krásným a teplým počasím zároveň přichází rozkvět nádherných květin, které na svatebních obřadech rozhodně nesmí chybět. Květiny jsou tedy nedílnou součástí tohoto významného dne a zároveň nepostradatelnou ozdobou nevěsty. Svatba je krásnou oslavou dvou milujících lidí, kde každý detail je zásadní a podstatný proto, aby splňoval veškeré představy o jejich dokonalém dni. Pokud plánujete svatbu v letní sezóně, rozhodně byste měli zvážit následujících devět vyvolených květin, které se stanou dokonalou součástí vašeho velkého dne.

Číst celé