RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Šest rostlin do vaší ložnice

Tipy na rostliny do ložnice

Špatný spánek může být způsoben řadou věcí, mezi ty nejčastější patří vnější vlivy jako je stres, příliš mnoho kofeinu nebo jeho konzumace v pozdějších hodinách. Ale také běžná věc jako jsou například naše telefony a jiné obrazovky, do kterých se díváme více, než by bylo zdrávo. Zároveň světlo z telefonů, které nás oslňuje v nočních hodinách, může výrazně ovlivnit náš spánek. Americká národní výzkumná agentura, zabývající se spánkem zjistila, že nedostatek kvalitního spánku ovlivňuje američany více, než kdykoli jindy. Konkrétně až 130 milionů američanů zaznamenalo v posledních době problémy se spánkem. Spánek je pro lidské tělo ovšem nezbytně důležitý a proto bychom měli dělat co nejvíce pro zajištění kvalitního spánku. A věřte nebo ne, existuje řada rostlin, u kterých byl prokázán pozitivní vliv na náš spánek. A my se na ně dnes podíváme trochu blíž.

 

Gardenie

Jemně vonící květina má skvělou schopnost zanechat ve vás pocity únavy a mírného omámení. Zní to trochu jako přírodní léky na spaní. Po testování účinků gardénie na myších, německá studie zjistila, že květy gardénie mají stejné účinky na náš mozek a jeho receptory jako valium. Pokud tedy chcete šetrnější, přírodnější a rozhodně zdravější formu léků na spaní, zkuste si do vaší ložnice pořídit gardénie a navodit si tak jednoduše pocit únavy.

 

Jasmín

U jasmínu bylo naopak zjištěno, že má opravdu silný účinek na náš centrální nervový systém. Navíc bylo prokázáno, že vůně jasmínu napomáhá snižovat pocity úzkosti a díky tomu vám pomáhá dosáhnout hlubšího a klidnějšího spánku. Nemluvě o tom, že jeho jemné růžové a bílé květy dodají každé ložnici nádherný romantický nádech. To zní jako dokonalá kombinace, nemyslíte?

 

Levandule

Krásná, jemná fialová barva není jedinou předností levandule, která dokonale dokáže uklidnit naše tělo i mysl. Její dokonalá vůně patří mezi nejoblíbenější vůně v krémech na ruce, parfémech a mýdlech. Levandule vám může pomoct snížit pocity úzkosti. Její uklidňující účinky dokážou zpomalit náš srdeční rytmus a díky tomu i snížit krevní tlak. Další studie ukazují, že vůně levandule pomáhá snižovat rychlý pohyb očí (REM) a postará se tak o kvalitnější spánek a klidnější probuzení těla.

 

Aloe vera

Pro ty, kteří si zrovna nelibují v zahradničení ani v péči o pokojové rostliny je aloe vera ideálním řešením pro nespavost. Rostlina aloe vera je opravdu nenáročná na údržbu a vyžaduje jen občasnou zálivku. Navíc může zůstat v jednom květináči po celá léta a nepotřebuje ani příliš slunečního světla. Jedním z důvodů, proč lidé špatně v noci spíš je také kvalita vzduchu v místnosti a příliš dusno. Zejména v zimních měsících, kdy se nevětrá a naopak se pokoje vytápí může být kvalita ovzduší v ložnici ještě nižší. Aloe vera produkuje během noci velké množství kyslíku, díky kterému se vám bude hned lépe dýchat a díky tomu i spát. NASA dokonce zařadila aloe vera na seznam nejlepších pokojových rostlin, které zlepšují ovzduší.

 

Toulcovka

Toulcovka není jen krásným doplňkem každé místnosti, ale stejně jako aloe vera byla přidána na seznam nejlepších pokojových rostlin rostlin podle NASA. Toulcouvka vám pomůže odfiltrovat škodlivé chemikálie, které se nacházejí ve vzduchu. Mezi nejběžnější patří benzen, trichlorethylen formaldehyd. Zvláštně během zimních měsíců, kdy je vlhkost v bytech nízká vám bude toulcouvka skvělým parťákem. Vlhkost produkovaná z listů toulcovky dokáže zlepšit úroveň vlhkosti v místnosti až o 5 %. Díky vyšší vlhkosti ve vzduchu se vám bude rozhodně kvalitněji spát a zejména u alergiků si toulcovka najde v ložnici své místo.

 

Tchýnin jazyk

Další rostlinou, která je nenáročná na údržbu a zároveň má pozitivní účinky na naše zdraví je velmi oblíbený tchýnin jazyk. Tchýnin jazyk si vystačí s občasnou zálivkou a nepotřebuje ke svému životu mnoho přímého slunečního světla. Proto je ideální volbou do bytů s omezeným světlem. Stejně jako ostatní zelené rostliny i tchýnin jazyk absorbuje oxid uhličitý ze vzduchu a mění ho na kyslík. Zároveň také pomáhá čistit vzduch o nebezpečné vzdušné toxiny jak jsou formaldehyd, trichlorethylen a benzen.

 

A co vy a váš spánek? Pocítili jste v poslední negativní změny ve vašem spánku? Zamýšleli jste se někdy nad ovzduším ve vaší ložnici? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, malými kroky jako je pořízení jedné ze zmíněných rostlin do vaší ložnice si můžete nenásilným způsobem zlepšit ovzduší v místnosti, ale hlavně také váš spánek, který je pro lidské tělo opravdu důležitý.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé