RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší květiny pro oslavy a svatby

Oblíbené květiny pro oslavy a svatby

Rádi pomáháme zákazníkům při výběru květin pro důležité události v jejich životě. Například jaké vybrat sezónní květiny, pro jejich svatbu nebo velkolepou oslavu. V dnešním článku vám představíme 10 nejoblíbenějších a nejpopulárnějších květin, které jsou vhodné zvláště pro tyto události. Svatební květiny a květiny na oslavy patří mezi nejoblíbenější květinová aranžmá, se kterými si floristé dokážou skutečně vyhrát. Proto se pojďme společně podívat, jaké řezané květiny patří mezi ty nejoblíbenější nejen u floristů, ale zejména u zákazníků. S těmito druhy rozhodně neuděláte chybu a můžete si s nimi být stoprocentně jistí, že nebudete zklamaní z finálního výsledku.

 

Hrachor vonný

Hrachor vonný patří mezi drobnější rostliny, který ale rozhodně dokáže zaujmout svým provedením. Vizuálně hrachor dokáže zaujmout, aniž by k tomu potřeboval výšku. Hrachor se běžně používá v kyticích v kombinaci s ostatními druhy květin nebo v květinových aranžmá. Hrachor vonný navíc seženete v mnoha oblíbených a působivých barvách včetně růžové, fialové, bílé, levandulové, červené nebo například i meruňkové. Květina pochází původem z Itálie a okolních oblastí, v dnešní době ale většina moderních hybridů dokáže růst téměř kdekoliv. Hrachor svou vůní připomíná sladkou vůni pomeranče v kombinaci s jasmínem a medem.

 

Pivoňky

Pivoňky patří do každého květinového aranžmá, které si zakládá na své majestátnosti. Jejich ohromující květy jsou vhodné jako středová květina do kytice nebo také do stolních květinových aranžmá. Menší květy jsou naopak skvělým doplněním každé kytice. Existuje šest základních květinových druhů pivoněk, které pocházejí různě z Asie, Evropy nebo ze západní Severní Ameriky.

 

Růže

Rozhodně bychom neměli zapomenout na královnu všech květin, oblíbenou růži. Růže mají přes sto druhů a doslova tisíce kultivarů. Většina růží pochází z Asie, část z Afriky, Severní Ameriky a Evropy. Růže se využívají ve floristice opravdu hodně a patří přesně mezi ten typ květin, které jsou vhodné pro každou příležitost. Růže navíc sežene mimo tradiční červenou a bílou barvu také v další široké škále barev. Na své zahradě si navíc můžete užívat popínavých odrůd nebo tradičních keřů. Růže jsou doslova sázkou na jistotu pro každou situaci. Nejen u růží, ale také u dalších rostlin nezapomeňte rozlišovat význam spojený s konkrétní barvou.

 

Tulipány

Tulipány jsou naprostou klasikou a základem jarní sezóny. Nejčastěji je najdeme v červené, žluté nebo bílé barvě. Přicházejí ale v mnoha různých odstínech od fialové, modré a růžové. Každý tulipán se tyčí na dlouhém, zeleném stonky se zúženou hlavou a jejich jednoduchost jim doslova přidává na kráse. Tulipány pocházejí z oblasti táhnoucí se od jižní Evropy až po střední Asii, ale dnes se pěstují téměř všude na světě. Jejich královstvím je ale rozhodně Nizozemí, které patří mezi největší vývozce na světě.

 

Hyacint

Voňavá květina, která se začíná objevovat hojně v období během měsíců března a dubna. Zajímavé květy ve tvaru voňavých trubiček, kolem nich se tyčí dlouhé, zelené lisy. Rostlina hyacintu může mít jeden, dva nebo i více květů. Hyacinty patří mezi cibuloviny a jejich původ bychom hledali ve Středomoří. Květy dosahují většinou 20 centimetrů, což ale dostatečně stačí k tomu, aby provoněly celou místnost. Většina hyacintů pochází stejně jako u tulipánů z Nizozemí a rozhodně se je nepokoušejte ochutnat a raději je hraňte i před vašimi domácími mazlíčky, jejich cibule jsou totiž jedovaté.

 

Orchidej Phaleonpsis

Druh Phaleonopsis má svůj původ v exotické jihovýchodní Asii, Číně, Taiwanu a vyskytuje se přirozeně na indickém subkontinentu. V dnešní době ji ale ve skleníku můžete pěstovat doslova po celém světě. Přicházejí v zajímavých barvách, a dokonce i v barevných mixech. Mohou být růžové, tmavě oranžové, zářivě žluté, krémově žluté nebo bílé. Bílá barva u orchidejí je samozřejmě oblíbenou barvou zejména pro svatební obřady. Jejich nevinný vzhled je součástí mnoha květinových aranžmá a svatebních kytic. Orchideje mají navíc skutečně obdivuhodnou životnost, kdy vydrží při správné péči týdny až měsíce. Jinak budou fungovat samozřejmě orchideje v kytici a jinak orchideje v květináči. Zde už musíte zvolit druh v závislosti na konkrétní situaci a příjemci.

 

Pryskyřník

Krása pryskyřníku, který je občas velmi snadno zaměňován za pivoňky kvůli jejich velké podobnosti květů. Pryskyřník patří do klasiky pro každou jarní květinovou sezónu. Pryskyřník patří do rodiny Ranunculius, pod kterou spadá více než 500 druhů rostlin, ale ten, který máme na mysli má latinský název ranunculus asiaticus, což je kultivovaná forma. Druhy asiaticus pochází z oblasti Středomoří a severní Afriky. Květina má mírně nasládlou vůni a pro některé oblasti ve světě je dokonce chráněnou rostlinou. Například v Izraeli si váží krásy pryskyřníku natolik, že jej považují za chráněný.

 

Jícnovka

Kouzelná květina připomínající pryskyřník, nebo růži s menším počtem okvětních lístků. Jícnovka je jedinečná ve své vůni, která připomíná kořeněnou pepřovou vůni. Jícnovky mohou být fialové, růžové, levandulové nebo dokonce i ve dvoubarevných odstínech. Jícnovky původem pochází z jižní části Spojených států, Mexika a severu Jižní Ameriky. Tyto květiny jsou také oblíbenými zahradními rostlinami, kdy kvetou jedním nebo dvěma květy na stonku. V překladu jejich jméno znamená doslova hladký květ.

 

Šeřík

Šeřík patří mezi první kvetoucí jarní keře a stromy, které doslova oznamují příchod nové sezóny. Šeřík se svými hlubokými levandulovými květy jsou jedny z nejvoňavějších a nejkrásnějších kvetoucích stromů jara. Potřebují dlouhou a chladnou zimu k tomu, aby na jaře dobře kvetly. Květy většinou mají jemnou levandulovou barvu, ale existují také v bílé, nebo například rudě fialové barvě. Šeřík, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, se skvěle hodí do jarních a letních kytic, kterým dodá jemnou, fialovou barvu a zároveň nádhernou vůni.

 

Sasanka

Sasanky mají barevný květ s tmavým kulatým středem na vysokém a štíhlém stonku. Název pochází od Řeků a v překladu znamená větrník. Rod Anemone tvoří přibližně 200 druhů kvetoucích rostlin. Sasanky kvetou ve dvou obdobích, na jaře a na podzim. Jsou ideálním doplňkem ke svatebním kyticím, do květinových aranžmá a k dalším květinovým akcím. Používají se hojně také v bylinné medicíně k úlevě od bolesti.

 

Tyto květiny plné barev a vůní jsou ideálními společníky pro každou kytici nebo květinové aranžmá. Mimo krásné barvy vám přinesou také jedinečnou vůni a s každým květinovým druhem budou vypadat úplně jinak. Proto je jen ve vašich rukou, jak s nimi naložíte. Nicméně jedním si můžete být jistí už teď, rozhodně nešlápnete vedle!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé