RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny k narozeninám v červenci

Narozeninové květy pro měsíc červenec

Letní měsíce, oslavy a narozeniny.. Určitě znáte někoho, kdo slaví svoje narozeniny právě v červenci. A pokud právě pro něj hledáte onen ideální dárek, dnes vám přinášíme skvělý tip, jaké ideální květiny zvolit pro červencové oslavence. Každý měsíc má pro své oslavence konkrétní druh květin, které jsou pro něj symbolické a právě pro měsíc červenec jsou to nádherné stračky, které jsou svým jedinečným vzhledem zkrátka nepřehlédnutelné. Dneska si povíme, proč právě stračka je ideální volbou jako narozeninová květina pro měsíc červenec.

 

Barva a její význam

Stračka je k dispozici hned v několika různých barvách. Nejčastěji ji najdete ve fialové, růžové, modré nebo bílé barvě. Můžete si vybrat jednu konkrétní na které postavíte celou kytici, nebo naopak libovolně kombinovat více různých barev dohromady. Díky široké škále barev můžete vybrat tu pravou pro vašeho oslavence! Zároveň lze stračku krásně kombinovat s ostatními druhy květin, nebo se můžete držet jednolitosti a zůstat pouze u stračky samotné. Pokud oslavenec je osoba, ke které cítíte něco více a rádi byste to dali najevo, ideální barvou jakou můžete zvoli je právě modrá, která je spojována s náklonností a otevřeností.. Právě modrá barva by vám mohla napoci k vyjádření vašich emocí.

Krátká historie

Tyto červencové rostliny získaly svůj název od starověkých Řeků, kterým jejich jedinečný vzhled připomínal nos delfína. Proto jej naleznete také pod názvem delphinium. Květy ve volné přírodě naleznete například v horských oblastech afrických tropů, naštěstí si je v dnešní době díky velké mezinárodní poptávce, můžete již bez problému zasadit i u vás doma na zahradě. Pokud toužíte po tom, je nasadit u vás doma, přinášíme vám hned několik tipů, jak s těmito květy správně naložit, aby se jim dařilo co nejlépe.

Čeho je dobré se držet:

●       Stračku můžete pěstovat ze semen nebo z řízků od mladých rostlin.

●       Pokud zvolíte semena, ujistěte že se jsou čerstvá a zdravá.

●       Stračce se nejlépe bude dařit v úrodné půdě, která je mírně zásaditá.

●       Ujistěte se, že bude mít rostlina dostatek slunečního záření, aby prosperovala ve svém růstu.

●       Půda by měla být stále vlhká, proto dbejte na pravidelnou zálivku.

●       Chcete-li stračce poskytnout podporu, můžete do půdy přidat podpěru v podobě klacku či hole.

●       Mulč vám pomůže udržovat stračku dostatečně vyživenou.

●       V prvních měsících je dobré stračku pravidelně zastřihávat, aby byla co nejzdravější a rostla vám na zahradě co nejdéle.

Naopak těmto věcem je lepší se vyhnout:

●       Dejte pozor, abyste stračku zbytečně nepřelili. To by mohlo mít naopak za následek možné plísně a další nechtěné hniloby.

●       Dejte pozor, do jaké hloubky sázíte semena, pokud byste je uložili příliš hluboko, nemuseli by vůbec vyrůst. Zároveň také dejte pozor na to, aby semena nebyly příliš blízko u sebe, což by také mohlo zvýšit možnost výskytu plísní.

●       Pokud se rozhodnete pro stračku jako narozeninovou kytici, dbejte na to, aby měla zajištěnou dostatečnou závlahu a nebyla narušena během přepravy k oslavenci.

 

Doufáme že jsme vám usnadnili výběr vaší narozeninové kytice pro červencového oslavence, která bude originální a zároveň symbolická. Odvažte se, a místo klasických růží zvolte něco s nádechem léta a symbolikou pro daný měsíc. Oslavenec bude jistě mile překvapen a nadšen!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

ANNA

ANNA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

MILKA SRDCE 165g i

MILKA SRDCE 165g
Neprodejné

MERCI 250g i

MERCI 250g

BONBONIERA MILKA 110g i

BONBONIERA MILKA 110g

MON CHERI 157,5g i

MON CHERI 157,5g

TOFFIFEE 125g i

TOFFIFEE 125g

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g i

TATIANA ČOKOLÁDOVÝ MIX 172g

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l i

BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75l

BÍLÉ VÍNO 0,75 l i

BÍLÉ VÍNO 0,75 l

ČERVENÉ VÍNO 0,75l i

ČERVENÉ VÍNO 0,75l

PLYŠOVÝ MEDVĚD i

PLYŠOVÝ MEDVĚD

APOLENA SET 2

APOLENA SET 2
Neprodejné

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CATHARINA

CATHARINA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé