RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny k narozeninám v červenci

Narozeninové květy pro měsíc červenec

Letní měsíce, oslavy a narozeniny.. Určitě znáte někoho, kdo slaví svoje narozeniny právě v červenci. A pokud právě pro něj hledáte onen ideální dárek, dnes vám přinášíme skvělý tip, jaké ideální květiny zvolit pro červencové oslavence. Každý měsíc má pro své oslavence konkrétní druh květin, které jsou pro něj symbolické a právě pro měsíc červenec jsou to nádherné stračky, které jsou svým jedinečným vzhledem zkrátka nepřehlédnutelné. Dneska si povíme, proč právě stračka je ideální volbou jako narozeninová květina pro měsíc červenec.

 

Barva a její význam

Stračka je k dispozici hned v několika různých barvách. Nejčastěji ji najdete ve fialové, růžové, modré nebo bílé barvě. Můžete si vybrat jednu konkrétní na které postavíte celou kytici, nebo naopak libovolně kombinovat více různých barev dohromady. Díky široké škále barev můžete vybrat tu pravou pro vašeho oslavence! Zároveň lze stračku krásně kombinovat s ostatními druhy květin, nebo se můžete držet jednolitosti a zůstat pouze u stračky samotné. Pokud oslavenec je osoba, ke které cítíte něco více a rádi byste to dali najevo, ideální barvou jakou můžete zvoli je právě modrá, která je spojována s náklonností a otevřeností.. Právě modrá barva by vám mohla napoci k vyjádření vašich emocí.

Krátká historie

Tyto červencové rostliny získaly svůj název od starověkých Řeků, kterým jejich jedinečný vzhled připomínal nos delfína. Proto jej naleznete také pod názvem delphinium. Květy ve volné přírodě naleznete například v horských oblastech afrických tropů, naštěstí si je v dnešní době díky velké mezinárodní poptávce, můžete již bez problému zasadit i u vás doma na zahradě. Pokud toužíte po tom, je nasadit u vás doma, přinášíme vám hned několik tipů, jak s těmito květy správně naložit, aby se jim dařilo co nejlépe.

Čeho je dobré se držet:

●       Stračku můžete pěstovat ze semen nebo z řízků od mladých rostlin.

●       Pokud zvolíte semena, ujistěte že se jsou čerstvá a zdravá.

●       Stračce se nejlépe bude dařit v úrodné půdě, která je mírně zásaditá.

●       Ujistěte se, že bude mít rostlina dostatek slunečního záření, aby prosperovala ve svém růstu.

●       Půda by měla být stále vlhká, proto dbejte na pravidelnou zálivku.

●       Chcete-li stračce poskytnout podporu, můžete do půdy přidat podpěru v podobě klacku či hole.

●       Mulč vám pomůže udržovat stračku dostatečně vyživenou.

●       V prvních měsících je dobré stračku pravidelně zastřihávat, aby byla co nejzdravější a rostla vám na zahradě co nejdéle.

Naopak těmto věcem je lepší se vyhnout:

●       Dejte pozor, abyste stračku zbytečně nepřelili. To by mohlo mít naopak za následek možné plísně a další nechtěné hniloby.

●       Dejte pozor, do jaké hloubky sázíte semena, pokud byste je uložili příliš hluboko, nemuseli by vůbec vyrůst. Zároveň také dejte pozor na to, aby semena nebyly příliš blízko u sebe, což by také mohlo zvýšit možnost výskytu plísní.

●       Pokud se rozhodnete pro stračku jako narozeninovou kytici, dbejte na to, aby měla zajištěnou dostatečnou závlahu a nebyla narušena během přepravy k oslavenci.

 

Doufáme že jsme vám usnadnili výběr vaší narozeninové kytice pro červencového oslavence, která bude originální a zároveň symbolická. Odvažte se, a místo klasických růží zvolte něco s nádechem léta a symbolikou pro daný měsíc. Oslavenec bude jistě mile překvapen a nadšen!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

AISHA

AISHA

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

ANNA

ANNA

ARIEL

ARIEL

AUGUSTINA

AUGUSTINA

DARI

DARI

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

CATHARINA

CATHARINA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

VIVIEN SET 2

VIVIEN SET 2

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 1

VIVIEN SET 3

VIVIEN SET 3

AMORA

AMORA

CHANEL

CHANEL

EVŽENIE

EVŽENIE

ANITA

ANITA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé