RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tradiční květy na Den Matek

Jaké jsou tradiční květiny pro oslavu Dne matek?

Den matek se neúprosně blíží, přičemž jaro je v plném proudu, ideální čas využít tuto příležitost ke koupi kytice čerstvých květin. Den matek znamená v našem podání jediné = květiny! Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jaký druh květin pro vaši maminku zvolit, jsme se rozhodli nahlédnout na tři tradiční květiny pro Den matek trochu podrobněji. Nejedná se o žádné neznámé druhy květin, naopak představíme si příběhy tradičních karafiátů, růží a tulipánů a jejich spojitost s tímto významným dnem, který je oslavou všech maminek po celém světě!

 

Karafiáty

Se svými nadýchanými, nabíranými květy, jemnou vůní a jednoduchými listy patří karafiáty opravdu mezi podceňované květy, které jsou často přehlížené a nahrazeny známějšími kousky. Proto je většinou známe jako výplňové květy do kytic, nikoliv jako středové květy, které často berou veškerou pozornost. My ale věříme, že právě karafiáty si zaslouží mít hlavní místo v kytici pro vaši maminku. Ve skutečnosti to byly právě karafiáty, které byly nezaměnitelnou součástí tradice dne matek a to ve spojení se samotnou zakladatelkou Dne matek, Annou Jarvis. V roce 1907, během první bohoslužby věnované všem matkám nesměly na místě chybět právě bílé karafiáty, které byly oblíbeným druhem květin matky samotné zakladatelky. A i když od tohoto dne, trvalo dalších dlouhých 7 let, než byl Den matek oficiálně prohlášen prezidentem za svátek, staly se karafiáty oblíbenou volbou do kytic pro všechny maminky.

 

Karafiáty jsou navíc známé také jako narozeninové květy pro měsíc leden. Jejich název pochází z řečtiny a v překladu znamená doslova nebeská květina. Stejně jako u růží, i u karafiátů hraje barva významnou roli a i když byly dlouhou dobu považovány za symbol lásky, fascinace a odlišnosti, každá barva ve skutečnosti nese svůj jedinečný význam. Například světle červené karafiáty jsou symbolem obdivu, zatímco bílé karafiáty jsou symbolem štěstí. Křesťanská legenda navíc praví, že růžové karafiáty začaly kvést na místě, kam dopadly slzy Panny Marie, která ronila slzy nad Ježíšovou smrtí. Právě z tohoto důvodu mnozí věří, že jsou karafiáty symbolem věčné lásky všech matek. Co by tedy mohlo být lepším druhem květin, než právě karafiáty?

 

Růže

Těžko bychom hledali jiný druh květin, se kterou je spojeno tolik legend a mýtů jako je spojeno právě s růžemi. Mnozí si růže spojíme spíše se svátkem svatého Valentýna, než s oslavou Dne matek, nicméně se růže v posledních letech staly velmi oblíbenou volbou květin pro oslavu maminek. Možná proto, že jsou považovány za opravdu speciální květiny, nebo díky své elegantnosti, exkluzivitě a luxusu, který z nich doslova srší. V každém případě byly růže historicky symbolicky vždy spojovány s mateřstvím. Počínaje starověkým Řeckem, kdy se věřilo že jsou růže posvátné pro samotnou bohyni Gaiu, tedy bohyni mateřství. Později během během středověké doby byly růže považovány za královnu všech květin a také za symbol Panny Marie. Papež Lev VII. dokonce vyytvořil Řád zlaté růže, jako prostředek pro uctívání ctnostných žen. Což byl ve středověku opravdu výjimečný krok, pro ženy a jejich postavení ve společnosti.

Další výhodou kterou růže mají a díky ní jsou v oblibě až dodnes je rozhodně široká nabídka různě zářivých barev, kde navíc každá barva nese svůj jedinečný symbol a význam. Růže díky tomu mohou symbolizovat opravdu mnoho různých emocí od vášně, které dominují oblíbené červené růže, štěstí, jež je symbolem růžových růží, nebo také například přátelství, které dominují žluté růže. Právě díky jedinečné variabilitě a široké škále významů jsou růže opravdu skvělou volbou pro květiny ke Dni matek.

 

Tulipány

Kdykoliv pomyslíme na tulipány, pravděpodobně nám přijdou na mysli obrovská barevná květinová pole v Nizozemí. Věděli jste ale, že skutečně první tulipány pochází z Persie a Turecka? Tulipány, které se poprvé v 16. století dostaly do Evropy získaly své moderní jméno z perského slova pro turban. Není se moc čemu divit, přece si je tvar květu tulipánu a turbanu opravdu podobný. Popularita tulipánů v Nizozemí během 17. století byla tak obrovská, že se cenovky tulipány vyšplhaly opravdu na mimořádné ceny! A to až na desetinásobky ročního příjmu průměrného dělníka. Pokud jde o současné vazby mezi tulipány a Dnem matek, spojitost se skrývá zejména v eleganci a půvabu květů, které oslní každou ženu.

Tulipány jsou zároveň vnímány jako květinová předzvěst jara a nového života, proto se dají považovat jako ideální květiny pro novopečené maminky a tedy i k oslavě Dne matek. Chcete-li vyjádřit vstřícnost, náklonnost, rozhodně byste měli sáhnout po tulipánech, které vám zajistí nádherný dárek, který bude každá maminka zbožňovat!

 

Ať už to budou karafiáty, růže, tulipány nebo úplně jiný druh květin, jedno zůstává stejné. Každá květina a každý druh rozhodně splní účel potěšit vaši maminku v den, který je věnován především jí.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé