RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tradiční květy na Den Matek

Jaké jsou tradiční květiny pro oslavu Dne matek?

Den matek se neúprosně blíží, přičemž jaro je v plném proudu, ideální čas využít tuto příležitost ke koupi kytice čerstvých květin. Den matek znamená v našem podání jediné = květiny! Pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jaký druh květin pro vaši maminku zvolit, jsme se rozhodli nahlédnout na tři tradiční květiny pro Den matek trochu podrobněji. Nejedná se o žádné neznámé druhy květin, naopak představíme si příběhy tradičních karafiátů, růží a tulipánů a jejich spojitost s tímto významným dnem, který je oslavou všech maminek po celém světě!

 

Karafiáty

Se svými nadýchanými, nabíranými květy, jemnou vůní a jednoduchými listy patří karafiáty opravdu mezi podceňované květy, které jsou často přehlížené a nahrazeny známějšími kousky. Proto je většinou známe jako výplňové květy do kytic, nikoliv jako středové květy, které často berou veškerou pozornost. My ale věříme, že právě karafiáty si zaslouží mít hlavní místo v kytici pro vaši maminku. Ve skutečnosti to byly právě karafiáty, které byly nezaměnitelnou součástí tradice dne matek a to ve spojení se samotnou zakladatelkou Dne matek, Annou Jarvis. V roce 1907, během první bohoslužby věnované všem matkám nesměly na místě chybět právě bílé karafiáty, které byly oblíbeným druhem květin matky samotné zakladatelky. A i když od tohoto dne, trvalo dalších dlouhých 7 let, než byl Den matek oficiálně prohlášen prezidentem za svátek, staly se karafiáty oblíbenou volbou do kytic pro všechny maminky.

 

Karafiáty jsou navíc známé také jako narozeninové květy pro měsíc leden. Jejich název pochází z řečtiny a v překladu znamená doslova nebeská květina. Stejně jako u růží, i u karafiátů hraje barva významnou roli a i když byly dlouhou dobu považovány za symbol lásky, fascinace a odlišnosti, každá barva ve skutečnosti nese svůj jedinečný význam. Například světle červené karafiáty jsou symbolem obdivu, zatímco bílé karafiáty jsou symbolem štěstí. Křesťanská legenda navíc praví, že růžové karafiáty začaly kvést na místě, kam dopadly slzy Panny Marie, která ronila slzy nad Ježíšovou smrtí. Právě z tohoto důvodu mnozí věří, že jsou karafiáty symbolem věčné lásky všech matek. Co by tedy mohlo být lepším druhem květin, než právě karafiáty?

 

Růže

Těžko bychom hledali jiný druh květin, se kterou je spojeno tolik legend a mýtů jako je spojeno právě s růžemi. Mnozí si růže spojíme spíše se svátkem svatého Valentýna, než s oslavou Dne matek, nicméně se růže v posledních letech staly velmi oblíbenou volbou květin pro oslavu maminek. Možná proto, že jsou považovány za opravdu speciální květiny, nebo díky své elegantnosti, exkluzivitě a luxusu, který z nich doslova srší. V každém případě byly růže historicky symbolicky vždy spojovány s mateřstvím. Počínaje starověkým Řeckem, kdy se věřilo že jsou růže posvátné pro samotnou bohyni Gaiu, tedy bohyni mateřství. Později během během středověké doby byly růže považovány za královnu všech květin a také za symbol Panny Marie. Papež Lev VII. dokonce vyytvořil Řád zlaté růže, jako prostředek pro uctívání ctnostných žen. Což byl ve středověku opravdu výjimečný krok, pro ženy a jejich postavení ve společnosti.

Další výhodou kterou růže mají a díky ní jsou v oblibě až dodnes je rozhodně široká nabídka různě zářivých barev, kde navíc každá barva nese svůj jedinečný symbol a význam. Růže díky tomu mohou symbolizovat opravdu mnoho různých emocí od vášně, které dominují oblíbené červené růže, štěstí, jež je symbolem růžových růží, nebo také například přátelství, které dominují žluté růže. Právě díky jedinečné variabilitě a široké škále významů jsou růže opravdu skvělou volbou pro květiny ke Dni matek.

 

Tulipány

Kdykoliv pomyslíme na tulipány, pravděpodobně nám přijdou na mysli obrovská barevná květinová pole v Nizozemí. Věděli jste ale, že skutečně první tulipány pochází z Persie a Turecka? Tulipány, které se poprvé v 16. století dostaly do Evropy získaly své moderní jméno z perského slova pro turban. Není se moc čemu divit, přece si je tvar květu tulipánu a turbanu opravdu podobný. Popularita tulipánů v Nizozemí během 17. století byla tak obrovská, že se cenovky tulipány vyšplhaly opravdu na mimořádné ceny! A to až na desetinásobky ročního příjmu průměrného dělníka. Pokud jde o současné vazby mezi tulipány a Dnem matek, spojitost se skrývá zejména v eleganci a půvabu květů, které oslní každou ženu.

Tulipány jsou zároveň vnímány jako květinová předzvěst jara a nového života, proto se dají považovat jako ideální květiny pro novopečené maminky a tedy i k oslavě Dne matek. Chcete-li vyjádřit vstřícnost, náklonnost, rozhodně byste měli sáhnout po tulipánech, které vám zajistí nádherný dárek, který bude každá maminka zbožňovat!

 

Ať už to budou karafiáty, růže, tulipány nebo úplně jiný druh květin, jedno zůstává stejné. Každá květina a každý druh rozhodně splní účel potěšit vaši maminku v den, který je věnován především jí.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

SCALA

SCALA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

APOLENA SET 2

APOLENA SET 2
Neprodejné

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ELIEN

ELIEN

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé