RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak udržet valentýnské růže dlouho svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku úspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

 

 

Výběr správné vázy

Mezi první a zcela základní kroky patří rozhodně výběr vázy, která by měla být především čistá. Vždy je nutné před používáním vázu důkladně očistit, abyste z ní odstranili všechny nechtěné bakterie. Promytí mýdlovou vodou a opravdu důslené propláchnutí by vám mělo stačit a růžím tak zajistit čisté prostředí pro jejich život. Pokud jste ještě nevybrali ideální růži pro oslavu Valentýna, můžete načerpat vždy svěží a výhodnou nabídku u nás na Flora-online, kde vás čekají pouze ty nejčerstvější kytice růží pro každou příležitost.

 

Voda a výživa

Jakmile vyberete tu správnou velikost vázy a pořádně ji pročistíte, je na čase vytvořit květinám příjemné prostředí. K tomu nepotřebujete nic jiného, než vodu a výživu, kterou je nutné vždy pečlivě promíchat. Vázu naplňte vodou zhruba do tří třetin. Květiny jsou opravdu velmi podobné nám lidem, proto nerady pijí špinavou vodu! Vodu byste měli měnit pravidelně, nejlépe každých pár dnů. Pokud jste navíc zvolili průhlednou skleněnou vázu, buďte obzvláště ostražití na vývoj života ve váze. V případě různých keramických váz je nutné kontrolovat zevnitř a myslet na tyto pravidelné kontroly více.

 

Vyndejte květy z obalu

Rozbalte růže a vyndejte je z obalu, ve kterém vám byly doručeny. Pokud vám květiny přišly ručně vázané, nechejte květinářskou sponu kolem stonků. Díky tomu budou růže držet požadovaný tvar a ušetří vám tak mnoho času s případným aranžováním květin do vázy. Pokud jste navíc dostali růže v ekologickém balení, nezapomeňte s ním naložit co nejšetrněji. Všechny papírové krabičky jdou snadno recyklovat a plastové obaly od výživy nebo jiných doplňků vyhoďte do plastů.

 

Seřízněte stonky

Dalším nezbytným krokem jak udržet vaše růže co nejdéle svěží je rozhodně správné seříznutí stonku, zhruba 2 cm od konce pomocí ostrých nůžek nebo zahradnických speciálních nůžek. Stonky opravdu nesnáší tupou ocel! Naopak při zacházení s tupými zahradnickými pomůckami, si můžete mnohem snadněji ublížit, než s těmi ostrými. Stonky vždy seřízněte pod úhlem 45 stupňů, abyste květům zajistili co největší povrchovou plochu, ze které budou schopné přijímat vodu a hydratovat tak celou květinu.

 

Odstraňte ochranné lístky

Poté co z růže odstraníte ošklivé ochranné lístky, získáte najednou tvrdší a tmavé květy, které se krásně vyjmou na vnější straně vašich růží. Většina květinářství je záměrně nechává na většině nejen valentýnských růží, aby při přepravě ochránily jemné vnitřní květy. Jedná se o snadnou a efektivní ochranu, díky které budete mít zajištěnu dodávku těch nejkrásnějších květů. Ochranné okvětní lístky jsou navíc opravdu snadno odstranitelné a pomohou vám odhalit perfektní lístky, které se nachází přímo pod nimi.

 

Najděte ideální místo pro vaši kytici

Ano, i výběr místa dokáže velmi významně ovlivnit život ve váze, proto je nutné vybírat opravdu pečlivě. Snažte se růže držet mimo parapety a jiné proudy tepla nebo chladu, které by mohl negativně ovlivnit život vaší kytice. Radiátory a jiná tepelná tělesa nejsou zrovna dobrými společníky čerstvě řezaných květin, proto se snažte takovým místům vyvarovat. Mísa ovoce může taktéž negativně ovlivnit život vašich květin díky uvolňování plynů. Proto vyberte místo, kde nejlépe eliminujete všechny zmíněné negativní prvky.

 

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché, ale opravdu efektivní kroky, můžete si krásu vaší kytice užívat opravdu dlouho!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BABETA

BABETA
Neprodejné

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé