RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak udržet valentýnské růže dlouho svěží

Šest jednoduchých kroků, jak udržet valentýnské růže svěží

Pokud se stanete šťastlivci, kteří budou patřit mezi vyvolené příjemce růží na letošního Valentýna, pravděpodobně je budete chtít udržet co nejdéle! Proto je dobré se předem naučit pár základních tipů a triků, které vám pomohou udržet vaše čerstvé krásky co nejdéle. Nejde přitom o žádnou vědu, stačí dodržovat pár základních kroků a vaše růže nebo jakákoliv další květina vám bude dělat radost co nejdéle! V dnešním článku vám představíme několik jednoduchých tipů jak zajistit, aby růže u vás doma vydržely co nejdéle svěží. Pojďte společně s námi nahlédnout pod pokličku úspěsné péče o čerstvě řezané květiny, aby jste jim už jednou provždy byli schopni zajistit tu nejlepší péči, kterou si zaslouží.

 

 

Výběr správné vázy

Mezi první a zcela základní kroky patří rozhodně výběr vázy, která by měla být především čistá. Vždy je nutné před používáním vázu důkladně očistit, abyste z ní odstranili všechny nechtěné bakterie. Promytí mýdlovou vodou a opravdu důslené propláchnutí by vám mělo stačit a růžím tak zajistit čisté prostředí pro jejich život. Pokud jste ještě nevybrali ideální růži pro oslavu Valentýna, můžete načerpat vždy svěží a výhodnou nabídku u nás na Flora-online, kde vás čekají pouze ty nejčerstvější kytice růží pro každou příležitost.

 

Voda a výživa

Jakmile vyberete tu správnou velikost vázy a pořádně ji pročistíte, je na čase vytvořit květinám příjemné prostředí. K tomu nepotřebujete nic jiného, než vodu a výživu, kterou je nutné vždy pečlivě promíchat. Vázu naplňte vodou zhruba do tří třetin. Květiny jsou opravdu velmi podobné nám lidem, proto nerady pijí špinavou vodu! Vodu byste měli měnit pravidelně, nejlépe každých pár dnů. Pokud jste navíc zvolili průhlednou skleněnou vázu, buďte obzvláště ostražití na vývoj života ve váze. V případě různých keramických váz je nutné kontrolovat zevnitř a myslet na tyto pravidelné kontroly více.

 

Vyndejte květy z obalu

Rozbalte růže a vyndejte je z obalu, ve kterém vám byly doručeny. Pokud vám květiny přišly ručně vázané, nechejte květinářskou sponu kolem stonků. Díky tomu budou růže držet požadovaný tvar a ušetří vám tak mnoho času s případným aranžováním květin do vázy. Pokud jste navíc dostali růže v ekologickém balení, nezapomeňte s ním naložit co nejšetrněji. Všechny papírové krabičky jdou snadno recyklovat a plastové obaly od výživy nebo jiných doplňků vyhoďte do plastů.

 

Seřízněte stonky

Dalším nezbytným krokem jak udržet vaše růže co nejdéle svěží je rozhodně správné seříznutí stonku, zhruba 2 cm od konce pomocí ostrých nůžek nebo zahradnických speciálních nůžek. Stonky opravdu nesnáší tupou ocel! Naopak při zacházení s tupými zahradnickými pomůckami, si můžete mnohem snadněji ublížit, než s těmi ostrými. Stonky vždy seřízněte pod úhlem 45 stupňů, abyste květům zajistili co největší povrchovou plochu, ze které budou schopné přijímat vodu a hydratovat tak celou květinu.

 

Odstraňte ochranné lístky

Poté co z růže odstraníte ošklivé ochranné lístky, získáte najednou tvrdší a tmavé květy, které se krásně vyjmou na vnější straně vašich růží. Většina květinářství je záměrně nechává na většině nejen valentýnských růží, aby při přepravě ochránily jemné vnitřní květy. Jedná se o snadnou a efektivní ochranu, díky které budete mít zajištěnu dodávku těch nejkrásnějších květů. Ochranné okvětní lístky jsou navíc opravdu snadno odstranitelné a pomohou vám odhalit perfektní lístky, které se nachází přímo pod nimi.

 

Najděte ideální místo pro vaši kytici

Ano, i výběr místa dokáže velmi významně ovlivnit život ve váze, proto je nutné vybírat opravdu pečlivě. Snažte se růže držet mimo parapety a jiné proudy tepla nebo chladu, které by mohl negativně ovlivnit život vaší kytice. Radiátory a jiná tepelná tělesa nejsou zrovna dobrými společníky čerstvě řezaných květin, proto se snažte takovým místům vyvarovat. Mísa ovoce může taktéž negativně ovlivnit život vašich květin díky uvolňování plynů. Proto vyberte místo, kde nejlépe eliminujete všechny zmíněné negativní prvky.

 

Pokud budete dodržovat tyto jednoduché, ale opravdu efektivní kroky, můžete si krásu vaší kytice užívat opravdu dlouho!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADRIANA

ADRIANA

AGNES

AGNES

RUDY

RUDY

ALENKA

ALENKA

ALEXIS

ALEXIS

AMY

AMY

ANNA

ANNA

APOLENA

APOLENA

ARIANA

ARIANA

ARIEL

ARIEL

DARI

DARI

BARBIE

BARBIE

BELISE

BELISE

BERENIKA

BERENIKA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

BLANDINE

BLANDINE

CLOE

CLOE

CORIN

CORIN

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

ELIEN

ELIEN

ELISABETH

ELISABETH

EMILIE

EMILIE

VIVIENA

VIVIENA

VIVIEN

VIVIEN
NÁŠ TIP

TAMARA

TAMARA

SOFIE

SOFIE

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

FILOMENAS

FILOMENAS
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE

ČERVENÉ + RŮŽOVÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATERINA

KATERINA
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LINDA

LINDA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Význam svátku MDŽ

Význam svátku MDŽ

Proč věnujeme kytice k Mezinárodnímu dni žen?

Mezinárodní den žen patří k velmi oblíbené každoroční tradici a tento speciální den připadá vždy na stejné datum, kterým je 8. března. Mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový nebo spotřebitelský tah, nalákat co nejvíce lidí, aby utratili co nejvíce peněz za drobné dárky pro jejich vyvolené ženy. Ovšem nejedná se o žádný komerční svátek, naopak, Mezinárodní den žen má velmi zajímavou a hlavně pro všechny ženy důležitou historii, která by neměla být opomíjená. Svátek má legendární více než stoletou historii, která je postavená na boji za stejná práva pro ženy. Jednou z přetrvávajících tradic této oslavy však zůstává naše oblíbená činnost, kterou je rozdávání květin za uznání pro všechny silné ženy, které se nebojí vystoupit z řady a bojovat za své práva. I když se jedná o smysluplný projev plný uznání, je vhodné nahlédnout i do historie, kde tato krásná a velmi důležitá tradice vznikla.

Číst celé
Darujete květiny k MDŽ?

Darujete květiny k MDŽ?

Darujte květiny k MDŽ!

Může se to zdát jako klišé, ale květiny jsou stále velkým překvapením, které můžete darovat na Mezinárodní den žen. Nemůžeme říci, že se jedná pouze o jeden jediný způsob jak můžete efektivně a hezky oživit Mezinárodní den žen ženám ve vašem okolí, ovšem květiny nadále zůstávají skutečně skvělým a efektivním dárkem, jak tento den můžete uctít. Navíc květiny přidají tomuto důležitému dni v roce příjemný pocit oslavy a důležitosti. V dnešním článku si prozradíme, proč právě květiny jsou skvělou volbou jak oslavit a připomenout si významnost tohoto dne, jaké květiny je nejlepší zaslat vašim vyvoleným ženám v životě a proč i vy, byste 8. března měli sáhnout po květinách pro vaše oblíbené ženy. A to v i případě že jste muž, nebo žena!

Číst celé
Jak na skvrny od pylu

Jak na skvrny od pylu

Jak zaručeně odstranit skvrny od pylu?

Lilie jsou zaručeně nadčasově krásné, plné oslnivé vůně, barev a elegance. Stalo se vám už ale někdy, že jste se při přičichnutí jejich oslnivé vůně přiblížili až tak blízko, že vám na oblečení zůstaly jasně oranžové šmouhy od pylu? Určitě jste nebyli jediní, kterým se to přihodilo! Tyto jemné částice jsou primárně určeny pro včely, bohužel ale také dokážou pěkně pevně držet na oblečení. Ale nemusíte ihned panikařit, že je vaše oblíbená halenka na odpis, existuje totiž spolehlivý trik, jak zaručeně odstranit pylové skvrny z oblečení rychleji, než se stihnou dostat ještě dál! V dnešním článku si představíme hned několik praktických tipů, které vám pomůžou zatočit s těmito skvrnami a šetrně se jich zbavit.

 

Číst celé