RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Slunečnice

Užitečné tipy jak pečovat o slunečnice

Slunečnice jsou doslova symbolem léta, kdy vám stačí pouze pár stonků k vytvoření nádherného květinového aranžmá. Slunečnice jako řezané květiny by měly vydržet ve váze minimálně po dobu jednoho týdne, za předpokladu, že jim poskytnete tu nejlepší péči jakou jenom můžete. V dnešním článku si představíme hned několik zajímavých a účinných tipů, které vám pomůžou k tomu, aby vám slunečnice dělaly ve váze společnost co nejdéle a aby také co nejdéle vydržely svěží.

 

Sběr nebo nákup?

Ať už se vydáte na blízké pole vedle vašeho domu, nebo slunečnice pořizujete v květinářství, dbejte na to, aby rostlina byla těsně před otevřením. Pokud volíte pole, mějte na paměti hned několik důležitých věcí. Ideální čas, kdy pořídit slunečnice z pole je po dešti, kdy květina dostane dostatečnou závlahu, ze které následně dokáže po nějakou dobu čerpat a žít. Zároveň je dobré slunečnice ihned po utržení přemístit do nádoby s čerstvou a hlavně čistou vodou. Platí zde navíc stejné pravidlo jako u ostatních divoce kvetoucích květin, že nejlepší doba pro řezání květin je brzy ráno a poté nějakou chvíli nejlépe květiny uchovávat v chládku, ve stínu v nádobě s čerstvou vodou.

Příprava vázy a aranžování

Jakmile máte květiny doma, je nutné jim přichystat vhodné prostředí, ve kterém budou prosperovat. Než začnete se samotným aranžováním květin do vázy, nachystejte si vymytou, čistou vázu naplněnou čistou vodou s výživou. Poté odstraňte všechny spodní listy, které by mohly být pod hladinou vody. Je důležité tyto listy odstranit a to z důvodu, že by mohly velmi snadno začít hynout a plesnivět. Každý stonek pečlivě seřežte pod úhlem, a po vyříznutí stonků vložte každou květinu jednotlivě do vázy, aby nedošlo k nechtěné dehydrataci. Poté můžete naaranžovat jednotlivé květy dle potřeby.

Extra tip: Pokud chcete vaší slunečnice kytici dopřát opravdovou extra péči, těsně předtím, než kytici uložíte finálně do vázy, namočte konce stonků do vroucí vody po dobu 5-10 sekund a až poté ji vložte do vázy s připravenou vodou a výživou. Tento krátký proces pomůže slunečnici uvolnit cévní svazky, aby následně byla schopna přijmout více vody. Stejně tak postupujeme i u jiných květin s dřevnatými stonky, které hůře přijímají vodu. Proto nejen u slunečnice, ale například také u pivoňky, šeříku či hortenzie.

Udržujte svou kytici

Sledujte vaši kytici každý den, jak se jí daří. Jedině tak poznáte, zda jí něco chybí či přebývá. Hlavní věci, které je neustále důležité kontrolovat je například hladina a kvalita vody, ze které si rostlina bere veškeré svoje živiny. Pokud voda výrazně klesne, je dobré ji vyměnit. To stejné platí i pro případ, kdy se voda zdá být zakalená nebo v ní plavou například jiné nečistoty. Dobré je také sledovat stonky rostliny, jelikož se na jejich koncích může začít objevovat sliz, který je nutné odstranit, aby dále nepřenášel přebytečné bakterie a další organismy, které by mohly květině uškodit. Uchovávejte také květinu mimo přímé sluneční záření, které by ji mohlo vysušit a také mimo průvan, který by naopak mohl urychlit její hynutí.

 

Doufáme, že vám tyto základní tipy, jak se starat o slunečnice pomůžou k co nejdelšímu možnému životu vaší kytice. Slunečnice jsou skvělou volbou pro jednoduché květiny, díky své velikosti a zajímavé, zářivé barvě si slunečnice vystačí ve váze naprosto samy.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

BABETA

BABETA

DITA

DITA

ZOLMA

ZOLMA

SUNNY

SUNNY

ANITA

ANITA

PARIS

PARIS

KASTY

KASTY

KLODI

KLODI

SLUNEČNICE + RŮŽE

SLUNEČNICE + RŮŽE

TERI

TERI

HELIS

HELIS

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 1

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 2

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 3

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

SLUNEČNICE + RŮŽE SET 4

KASTY SET 1

KASTY SET 1

KASTY SET 2

KASTY SET 2

KASTY SET 3

KASTY SET 3

KASTY SET 4

KASTY SET 4

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 1

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 2

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 3

SLUNEČNICE SET 4

SLUNEČNICE SET 4

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ A SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ KASTY

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

KVĚTINOVÝ KOŠ DITA

ELIANA

ELIANA

MALVINA

MALVINA

ROXANA

ROXANA

SABINA

SABINA

ROZARIE

ROZARIE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé