RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Co v lednu na zahradě

Zahradní tipy pro měsíc leden

Pro jeden z nejchladnějších měsíců v roce, kterým startujeme každý nový rok panuje mnoho mylných domněnek. Mnoho lidí věří, že během zimních měsíců není nijak nutné se starat o zahradu, jelikož během zimy nic neroste, protože drtivá většina všech květin, keřů a stromů čeká na jaro, kdy se začnou probírat znovu k životu. Ovšem toto tvrzení není tak docela pravdivé. V dnešním článku si představíme několik důležitých zahradnických tipů pro měsíc leden. Nejen, že právě leden je perfektním ročním obdobím připravit vaši zahradu na jaro a usnadnit si tím mnoho práce, která by na vás čekala naopak v perném jarním období, kdy se zahrada opět začne probouzet k životu a vy nebudete vědět, kam dříve skočit. Pojďte se společně s námi podívat na aktivity, které vám pomohou usnadnit jarní práce na zahradě.

 

 

Začněte plánovat dopředu

Právě teď je ten správný čas projít všechny zahradnické rady a tipy, které se k vám za posledních několik měsíců, ne-li let u vás nashromáždili. Projděte různé zahradnické weby, časopisy nebo také e-shopy a inspirujte se květinami pro vaši zahradu. Velmi dobrým pomocníkem je také samotný plán vaší zahrady, který si můžete nakreslit klidně pouze na papír a s jeho pomocí identifikovat prázdná místa, které by se daly krásně vyplnit novými kousky nebo naopak místa s rostlinami či keři, které byste rádi tento rok odstranili. Jakmile získáte opravdovou představu s jak velkým prostorem budete tento rok pracovat, usnadníte si tím výběr konkrétních květin a jejich rozvržení. Zároveň také můžete efektivně pracovat s místem a jeho podmínkami. Určitě se u vás na zahradě najde místo s přímým sluncem během dopoledních a odpoledních hodin, nebo naopak místo, kde výrazně převažuje stín. Všechny tyto podmínky je velmi vhodné brát v úvahu, jelikož právě díky nim můžete vybrat ideální druhy květin, kterým se na daném místě bude dařit.

 

Zkontrolujte všechny cibulky

Pokud každoročně skladujete cibulky, které čekají na jarní výsadbu, je dobré je před jejich sezónou zkontrolovat a ujistit se, že se mezi nimi nenacházejí žádné plesnivé nebo suché kousky. Plesnivé cibulky, stejně tak jako ty suché by měly být zlikvidovány ihned co je najdete. Zároveň je také dobré prohledat jejich okolí, zda nestihly přenést nežádanou plíseň na ostatní. Je dobré si také zkontrolovat popisky k jednotlivým cibulkám a udělat si pořádek v jejich sadbě. Pokud chcete být opravdu precizní, můžete si je seřadit podle toho, které budete sadit jako první až po ty, které přijdou na řadu až jako poslední. Možná se to může zdát na první pohled jako šílenost, nicméně věřte nebo ne, na jaro rozhodně toto rozdělení vřele přivítáte.

 

Dopřejte vaší vánoční hvězdě světlo

Pokud jste majitelem vánoční hvězdy a rádi byste, aby vám dělala parádu i nadcházející sezónu, nastává čas, kdy ji budete muset dopřát trochu více světla. V lednu ji bohužel ještě nelze umístit ven, nicméně postačí, když ji umístíte poblíž okna, kde bude moci získat co nejvíce přirozeného světla.

 

Zkontrolujte vaše stromy

Právě tento tip, je jedním z nejdůležitějších ze všech zmíněných zahradnických tipů, pokud jde o bezpečnost. Podívejte se na kmeny vašich stromů i na jejich větve. Pokud máte pocit, že strom začíná umírat a postupně usychat, při větším větru nebo bouři by tak mohlo velmi snadno dojít k neštěstí. V tento moment je vhodné poradit se s odborníkem, aby posoudil stav stromu a určil, zda by mělo dojít k jeho kácení. I když vás to může mrzet, věřte, že pro vaši bezpečnost to bude to nejlepší, co můžete udělat. Navíc si tam můžete nasadit vždy něco nového.

 

Udržujte pořádek

Dalším důležitým tipem z hlediska bezpečnosti je dobré udržovat všechny cesty čisté a to i v zimě. Jakmile napadne sníh, je dobré odházet sníh z cestiček a chodníků pro snadnější pohyb. I když se to může zdát jako zbytečnost, nikdy nevíte, zda se pod vrstvou sněhu neskrývá námraza, která dokáže nemile překvapit!

 

S těmito základními zahradnickými tipy pro měsíc leden můžete udržet vaši zahradu krásnou i během chladnějších měsíců v roce. A v době, kdy se k nám spolu s jarem začne vracet teplejší období, budete mít výrazně mnohem méně práce, než kdybyste vaši zahradu přes zimu nechali ležet jen tak ladem. Přejeme vám do Nového roku jenom plno zahradních úspěchů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květiny pro rok 2021

Květiny pro rok 2021

Které květiny zvolit do kytice pro oslavu roku 2021

Neexistuje snad lepší volba, než začít Nový rok s kyticí čerstvých květin, která rozjasní váš domov po silvestrovských oslavách. Pokud si nejste jistí, jaké druhy květin zvolit pro tuto speciální příležitost oslavy Nového roku, v dnešním článku vám přineseme výběr z několika druhů, které si ve své novoroční kytici doslova zamilujete. Říká se jak na Nový rok, tak po celý rok, proto si přineste hned první den v roce čerstvé květiny do svého domova, aby vás květiny doprovázely po celý rok.

Číst celé
Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat na Vánoce

Jaké čerstvé květiny poslat během Vánoc

I ve shonu příprav na vánoční svátky je dobré rozmazlovat naše nejbližší, kamarády nebo dokonce kolegy z práce a pracovní klienty. V této uspěchané době, kdy díky nastupující zimě nemáme moc šanci potkat krásně rozkvetlé, čerstvé květiny po cestě do práce, v přírodě nebo jen tak na procházce je ideální čas na to, abyste poslali právě kousek rozkvetlé zahrady ve formě nádherné kytice z řezaných květin právě vašim nejbližším. Květinami nikdy nic nemůžete zkazit, naopak pouze vylepšit! Kytice i květiny v květináčích jsou navíc vhodné téměř pro všechny příjemce, až na samotné alergiky, ale i pro ty se nejde ideální aranžmá. Proto neexistuje žádná výmluva, proč by květiny byly nevhodným vánočním překvapením pro vaše blízké. Otázkou zůstává jaké květiny zvolit, tak aby potěšili všechny strany. A právě na tuto záhadnou otázku si odpovíme v dnešním článku.

Číst celé
Silvestrovská večeře s květinou

Silvestrovská večeře s květinou

Romantické květiny pro vaši silvestrovskou večeři

Je pravda že tento rok moc nepřál společenským akcím a večírkům, proto s největší pravděpodobností strávíme i poslední noc tohoto roku po boku našich nejbližších. Pokud byste i přes celou situaci rádi oslavili konec roku a velkolepě společně s vaší druhou polovičkou a zároveň přivítali Nový rok, můžete to pojat trochu romanticky. Kromě výběru správného jídla, nápojů a drobného občerstvení byste v této situaci neměli zapomenout také na dekorace, aby vaše rozlučka s rokem 2020 byla opravdu velkolepá a se vším všudy! Romantické květiny jsou skvělým způsobem jak se naladit do trochu romantické nálady a udělat poslední večer roku 2020 opravdu nezapomenutelným, i když jej budete trávit pouze s vaší drahou polovičkou. Novoroční oslavy nikdy nebyly spojovány s romantickými událostmi, ovšem rok 2020 byl celý nepředvídatelný a jiný, proto není důvod, proč byste si ho nemohli udělat trochu na romantičtější, než kdy jindy předtím. Oslavte Nový rok s vašimi nejbližšími a i přes všechna omezení vstupte do Nového roku opravdu slavnostně!

Číst celé