RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Co v lednu na zahradě

Zahradní tipy pro měsíc leden

Pro jeden z nejchladnějších měsíců v roce, kterým startujeme každý nový rok panuje mnoho mylných domněnek. Mnoho lidí věří, že během zimních měsíců není nijak nutné se starat o zahradu, jelikož během zimy nic neroste, protože drtivá většina všech květin, keřů a stromů čeká na jaro, kdy se začnou probírat znovu k životu. Ovšem toto tvrzení není tak docela pravdivé. V dnešním článku si představíme několik důležitých zahradnických tipů pro měsíc leden. Nejen, že právě leden je perfektním ročním obdobím připravit vaši zahradu na jaro a usnadnit si tím mnoho práce, která by na vás čekala naopak v perném jarním období, kdy se zahrada opět začne probouzet k životu a vy nebudete vědět, kam dříve skočit. Pojďte se společně s námi podívat na aktivity, které vám pomohou usnadnit jarní práce na zahradě.

 

 

Začněte plánovat dopředu

Právě teď je ten správný čas projít všechny zahradnické rady a tipy, které se k vám za posledních několik měsíců, ne-li let u vás nashromáždili. Projděte různé zahradnické weby, časopisy nebo také e-shopy a inspirujte se květinami pro vaši zahradu. Velmi dobrým pomocníkem je také samotný plán vaší zahrady, který si můžete nakreslit klidně pouze na papír a s jeho pomocí identifikovat prázdná místa, které by se daly krásně vyplnit novými kousky nebo naopak místa s rostlinami či keři, které byste rádi tento rok odstranili. Jakmile získáte opravdovou představu s jak velkým prostorem budete tento rok pracovat, usnadníte si tím výběr konkrétních květin a jejich rozvržení. Zároveň také můžete efektivně pracovat s místem a jeho podmínkami. Určitě se u vás na zahradě najde místo s přímým sluncem během dopoledních a odpoledních hodin, nebo naopak místo, kde výrazně převažuje stín. Všechny tyto podmínky je velmi vhodné brát v úvahu, jelikož právě díky nim můžete vybrat ideální druhy květin, kterým se na daném místě bude dařit.

 

Zkontrolujte všechny cibulky

Pokud každoročně skladujete cibulky, které čekají na jarní výsadbu, je dobré je před jejich sezónou zkontrolovat a ujistit se, že se mezi nimi nenacházejí žádné plesnivé nebo suché kousky. Plesnivé cibulky, stejně tak jako ty suché by měly být zlikvidovány ihned co je najdete. Zároveň je také dobré prohledat jejich okolí, zda nestihly přenést nežádanou plíseň na ostatní. Je dobré si také zkontrolovat popisky k jednotlivým cibulkám a udělat si pořádek v jejich sadbě. Pokud chcete být opravdu precizní, můžete si je seřadit podle toho, které budete sadit jako první až po ty, které přijdou na řadu až jako poslední. Možná se to může zdát na první pohled jako šílenost, nicméně věřte nebo ne, na jaro rozhodně toto rozdělení vřele přivítáte.

 

Dopřejte vaší vánoční hvězdě světlo

Pokud jste majitelem vánoční hvězdy a rádi byste, aby vám dělala parádu i nadcházející sezónu, nastává čas, kdy ji budete muset dopřát trochu více světla. V lednu ji bohužel ještě nelze umístit ven, nicméně postačí, když ji umístíte poblíž okna, kde bude moci získat co nejvíce přirozeného světla.

 

Zkontrolujte vaše stromy

Právě tento tip, je jedním z nejdůležitějších ze všech zmíněných zahradnických tipů, pokud jde o bezpečnost. Podívejte se na kmeny vašich stromů i na jejich větve. Pokud máte pocit, že strom začíná umírat a postupně usychat, při větším větru nebo bouři by tak mohlo velmi snadno dojít k neštěstí. V tento moment je vhodné poradit se s odborníkem, aby posoudil stav stromu a určil, zda by mělo dojít k jeho kácení. I když vás to může mrzet, věřte, že pro vaši bezpečnost to bude to nejlepší, co můžete udělat. Navíc si tam můžete nasadit vždy něco nového.

 

Udržujte pořádek

Dalším důležitým tipem z hlediska bezpečnosti je dobré udržovat všechny cesty čisté a to i v zimě. Jakmile napadne sníh, je dobré odházet sníh z cestiček a chodníků pro snadnější pohyb. I když se to může zdát jako zbytečnost, nikdy nevíte, zda se pod vrstvou sněhu neskrývá námraza, která dokáže nemile překvapit!

 

S těmito základními zahradnickými tipy pro měsíc leden můžete udržet vaši zahradu krásnou i během chladnějších měsíců v roce. A v době, kdy se k nám spolu s jarem začne vracet teplejší období, budete mít výrazně mnohem méně práce, než kdybyste vaši zahradu přes zimu nechali ležet jen tak ladem. Přejeme vám do Nového roku jenom plno zahradních úspěchů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALICE

ALICE
Neprodejné

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ

SVĚŽÍ KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

CAROLINE

CAROLINE
Neprodejné

TULIPÁNY

TULIPÁNY
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

ORIGINAL

ORIGINAL
Neprodejné

TULIPS

TULIPS
Neprodejné

JIŘINKA

JIŘINKA
Neprodejné

TULIA

TULIA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé