RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Co v lednu na zahradě

Zahradní tipy pro měsíc leden

Pro jeden z nejchladnějších měsíců v roce, kterým startujeme každý nový rok panuje mnoho mylných domněnek. Mnoho lidí věří, že během zimních měsíců není nijak nutné se starat o zahradu, jelikož během zimy nic neroste, protože drtivá většina všech květin, keřů a stromů čeká na jaro, kdy se začnou probírat znovu k životu. Ovšem toto tvrzení není tak docela pravdivé. V dnešním článku si představíme několik důležitých zahradnických tipů pro měsíc leden. Nejen, že právě leden je perfektním ročním obdobím připravit vaši zahradu na jaro a usnadnit si tím mnoho práce, která by na vás čekala naopak v perném jarním období, kdy se zahrada opět začne probouzet k životu a vy nebudete vědět, kam dříve skočit. Pojďte se společně s námi podívat na aktivity, které vám pomohou usnadnit jarní práce na zahradě.

 

 

Začněte plánovat dopředu

Právě teď je ten správný čas projít všechny zahradnické rady a tipy, které se k vám za posledních několik měsíců, ne-li let u vás nashromáždili. Projděte různé zahradnické weby, časopisy nebo také e-shopy a inspirujte se květinami pro vaši zahradu. Velmi dobrým pomocníkem je také samotný plán vaší zahrady, který si můžete nakreslit klidně pouze na papír a s jeho pomocí identifikovat prázdná místa, které by se daly krásně vyplnit novými kousky nebo naopak místa s rostlinami či keři, které byste rádi tento rok odstranili. Jakmile získáte opravdovou představu s jak velkým prostorem budete tento rok pracovat, usnadníte si tím výběr konkrétních květin a jejich rozvržení. Zároveň také můžete efektivně pracovat s místem a jeho podmínkami. Určitě se u vás na zahradě najde místo s přímým sluncem během dopoledních a odpoledních hodin, nebo naopak místo, kde výrazně převažuje stín. Všechny tyto podmínky je velmi vhodné brát v úvahu, jelikož právě díky nim můžete vybrat ideální druhy květin, kterým se na daném místě bude dařit.

 

Zkontrolujte všechny cibulky

Pokud každoročně skladujete cibulky, které čekají na jarní výsadbu, je dobré je před jejich sezónou zkontrolovat a ujistit se, že se mezi nimi nenacházejí žádné plesnivé nebo suché kousky. Plesnivé cibulky, stejně tak jako ty suché by měly být zlikvidovány ihned co je najdete. Zároveň je také dobré prohledat jejich okolí, zda nestihly přenést nežádanou plíseň na ostatní. Je dobré si také zkontrolovat popisky k jednotlivým cibulkám a udělat si pořádek v jejich sadbě. Pokud chcete být opravdu precizní, můžete si je seřadit podle toho, které budete sadit jako první až po ty, které přijdou na řadu až jako poslední. Možná se to může zdát na první pohled jako šílenost, nicméně věřte nebo ne, na jaro rozhodně toto rozdělení vřele přivítáte.

 

Dopřejte vaší vánoční hvězdě světlo

Pokud jste majitelem vánoční hvězdy a rádi byste, aby vám dělala parádu i nadcházející sezónu, nastává čas, kdy ji budete muset dopřát trochu více světla. V lednu ji bohužel ještě nelze umístit ven, nicméně postačí, když ji umístíte poblíž okna, kde bude moci získat co nejvíce přirozeného světla.

 

Zkontrolujte vaše stromy

Právě tento tip, je jedním z nejdůležitějších ze všech zmíněných zahradnických tipů, pokud jde o bezpečnost. Podívejte se na kmeny vašich stromů i na jejich větve. Pokud máte pocit, že strom začíná umírat a postupně usychat, při větším větru nebo bouři by tak mohlo velmi snadno dojít k neštěstí. V tento moment je vhodné poradit se s odborníkem, aby posoudil stav stromu a určil, zda by mělo dojít k jeho kácení. I když vás to může mrzet, věřte, že pro vaši bezpečnost to bude to nejlepší, co můžete udělat. Navíc si tam můžete nasadit vždy něco nového.

 

Udržujte pořádek

Dalším důležitým tipem z hlediska bezpečnosti je dobré udržovat všechny cesty čisté a to i v zimě. Jakmile napadne sníh, je dobré odházet sníh z cestiček a chodníků pro snadnější pohyb. I když se to může zdát jako zbytečnost, nikdy nevíte, zda se pod vrstvou sněhu neskrývá námraza, která dokáže nemile překvapit!

 

S těmito základními zahradnickými tipy pro měsíc leden můžete udržet vaši zahradu krásnou i během chladnějších měsíců v roce. A v době, kdy se k nám spolu s jarem začne vracet teplejší období, budete mít výrazně mnohem méně práce, než kdybyste vaši zahradu přes zimu nechali ležet jen tak ladem. Přejeme vám do Nového roku jenom plno zahradních úspěchů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé