RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Význam svátku MDŽ

Proč věnujeme kytice k Mezinárodnímu dni žen?

Mezinárodní den žen patří k velmi oblíbené každoroční tradici a tento speciální den připadá vždy na stejné datum, kterým je 8. března. Mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový nebo spotřebitelský tah, nalákat co nejvíce lidí, aby utratili co nejvíce peněz za drobné dárky pro jejich vyvolené ženy. Ovšem nejedná se o žádný komerční svátek, naopak, Mezinárodní den žen má velmi zajímavou a hlavně pro všechny ženy důležitou historii, která by neměla být opomíjená. Svátek má legendární více než stoletou historii, která je postavená na boji za stejná práva pro ženy. Jednou z přetrvávajících tradic této oslavy však zůstává naše oblíbená činnost, kterou je rozdávání květin za uznání pro všechny silné ženy, které se nebojí vystoupit z řady a bojovat za své práva. I když se jedná o smysluplný projev plný uznání, je vhodné nahlédnout i do historie, kde tato krásná a velmi důležitá tradice vznikla.

 

Abychom pochopili skutečný význam a důležitost tohoto svátku, je poměrně nezbytné nahlédnou do historie, na úplný počátek Mezinárodního dne žen. Není přesně jisté, kde se tradice věnování květin vzala, nicméně darování květin je již od pradávna účinným způsobem jak vyjádřit lásku a náklonnost. Jeden datum spojený s věnováním květin je ovšem významný, jedná se o 8. března 1946. Právě v tento den si italské ženy, které bojovaly za rovnoprávnost veřejně vybraly květ mimózy a jmenovaly ji za symbol síly a zároveň jemnosti žen. Od té doby se zářivá mimóza stala symbolem pro Mezinárodní den žen a mnoho žen, je obdarováno v tento výjimečný den právě těmito krásnými květy. Tento den se stal symbolem pro oslavu všech žen a jejich síly. Z Itálie se samozřejmě tradice rozšířila do celého světa a rozdávání jakýchkoliv květin se stalo oblíbeným gestem jak vyznat uznání a úctu všem ženám.

 

Existuje mnoho způsobů jak můžete uctít tento významný den. Mezi oblíbené aktivity patří například finanční nebo jiná podpora ženským charitám, návštěva důležitých žen ve vašem životě a pro ty nejaktivnější i samotné zapojení se na politických shromáždění. Nejčastěji je však tento svátek oslavován a uctíván květinami. Právě květiny dokážou nádherně zobrazit ženskost, ale zároveň také sílu. Mnoho mužů, ale také žen, na Mezinárodní den žen věnuje květiny ženám, které v jejich životech hrají důležitou roli.

 

Mezinárodní den žen dnes

Věnování květin ženám k Mezinárodnímu dni žen zůstává oblíbeným uznáním i v dnešní době. Zejména ve státech východní Evropy se tato tradice dodržuje opravdu důrazně. V Rusku dokonce lámou rekordy v květinových prodejích! Podle deníku The New York Times v období kolem 8. března sčítají prodeje ruských květinářství150 000 prodaných růžích, což se rovná standardnímu měsíčnímu prodeji! S tím se pojí i příběh ruské feministky a obhájkyně ženských práv Alexandry Kollontaiové, která stála v čele stávky a protestu proti první světové válce v roce 1917 a vytvořila tak netradiční ryze ženskou demonstraci. Tato akce byla vítaná s velkým úspěchem, dokonce tak velkým že se car Nicholas II. vzdal svého trůnu a čtyři dny po této stávce ruská prozatímní vláda udělila ruským ženám volební právo.

 

Mezinárodní den žen můžete oslavovat tak, jak jen uznáte za vhodné. Proč ale nevěnovat květiny, které každá žena bezmezně miluje a samozřejmě také ráda dostává. Květiny dokážou do našich životů vnést kouzlo a radost. Objednejte nádhernou kytici ještě dnes a nechejte si ji kurýrem poslat až přímo domů. U nás ve Flora-online máme výběr opravdu široký a věříme, že si vybere opravdu každý.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ARIANA

ARIANA
Neprodejné

BEATRIX

BEATRIX

BELISE

BELISE

ELEN

ELEN

SUNNY

SUNNY
Neprodejné

PAULINA

PAULINA

LINDA

LINDA

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

GERBERY

GERBERY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé