RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Vlhkost pro pokojové rostliny

Jak vlhkost ovlivňuje vaše pokojové rostliny?

Každý z nás se rozhodně už někdy setkal s pojmem vlhkost, který vyjadřuje množství vodní páry přítomné ve vzduchu. Vodní pára je plynné skupenství vody, která je pro lidské oko neviditelná, ale přitom všude kolem nás! To by bylo pro začátek krátké seznámení s pojmem vodní pára a vlhkost, které bude především věnován dnešní článek. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, vlhkost má opravdu velký efekt na rostliny a často jsou problémy s květinami mohou být spojeny s vlhkostí v místnosti. Díky dnešnímu článku ale zjistíte, jak snadno lze předejít těmto problémům a jak se jim případně vyvarovat.

 

Vliv vlhkosti na rostliny

Na růst rostlin má kromě vody a světla vliv také vlhkost vzduchu ve formě vodní páry a samotné rostliny dokážou odpařovat vodu aby se ochladily. Vlhkost také ovlivňuje množství vody, které se odpařuje právě skrze listy samotné rostliny. Pokud je úroveň vlhkosti příliš vysoká, rostliny se tak nemohou snadno zbavit vodní páry a proto se zastaví celý proces odpařování, což značně ovlivní jejich růst jelikož kořeny rostliny nejsou schopny přijímat nové živiny. Což znamená že absorbují více vody svými kořeny a mohlo by to vést ke ztrátě potřebných živin. To vede k k odumírajícím a schnoucím listům, což poznáme zejména na konečcích listů, které začínají schnout, hnědým okrajům listů a k umírání květů. Ideální místnost nejen pro květiny, ale také pro člověka je s ta s dobrým ventilačním systémem, kde se vzduch nedrží pouze na jednom místě, ale naopak dokáže dobře obíhat.

 

Jak zvýšit vlhkost?

Někteří lidé mohou mít ale opačný problém a naopak potřebují v domě zvýšit vlhkost. Zejména během zimy je důležité udržovat dostatečnou vlhkost, jelikož máme tendence domy přetápět a mít radiátory naplno. Nejen pro rostliny, ale také pro lidské zdraví je důležité udržovat míru vlhkosti v normě. Tady je hned několik způsobů, jak zvýšit vlhkost pro vaše květiny.

 

Dopřejte jim pravidelnou dávku osvěžení

Vlastníte rozprašovač? Výborně! Právě ten je jeden z nejúčinnějších pomocníků a nejjednodušších způsobů jak vytvořit alespoň dočasné vlhké prostředí kolem rostliny. Stačí když listy rostliny osvěžíte filtrovanou nebo destilovanou vodou v závislosti na tom, jak suchá rostlina je. Dobré je zavlažovat rostliny několikrát za den, pokud nestíháte zavlažovat tak často, zkuste pravidelné osvěžování aplikovat alespoň obden.

 

Zvlhčovač vzduchu

Jak už název napovídá, zvlhčovače vzduchu pomáhají dodat vzduchu dostatečnou vlhkost. Mohou vám pomoci například při hojení listů, dodat jim požadovanou jemnost a životnost. Jakmile rostlina získá dostatečnou vlhkost najednou její listy i květy ožijjí!

 

Začněte používat podnosy

A nejen ledajaké! Do podnostu naskládejte vrstvu oblázků pod které nalijete trochu vody. S vodou buďte opatrní, aby jí nebylo příliš a nevylévala se s každým pohybem ven. Poté umístěte rostlinu na oblázky. Kouzlo tkví v tom, že oblázky udrží rostlinu nad vodou, proto nebudou její kořeny neustále vlhké a mokré, ale naopak jí poskytnou požadovanou vlhkost, proto bude mít ideální prostředí pro růst a nenastane zde chvíle, kdy by měla šanci začít vysychat. Voda z podtácku se bude postupně odpařovat a díky tomu bude zvyšovat vlhkost vzduchu kolem rostliny, proto čas od času nezapomeňte zkontrolovat vodu v podtácku a pravidelně vodu dolévat.

 

Dopřejte vašim rostlinám sprchu

Jeden z nejjednodušších, ale efektivních kroků je rozhodně květinová sprcha! Zejména během zimních měsíců zkuste čas od času dopřát vašim rostlinám sprchu. Při sprchování použijte vlažnou vodu, nikoliv horkou ani příliš studenou. Extra vlhkost podpoří růst rostliny a zároveň také vyčistí veškerý prach, který se na nich nachází.

 

Dejte květiny do místnosti s vyšší vlhkostí

Květiny v koupelně? Zdá se vám to jako šílenost? Ale kdepak! Právě koupelna je místnost s vyšší přirozenou vlhkostí, což z ní dělá ideální místo pro pěstování mnohých rostlin. Pokud se vám u některých vašich rostlin zdá, že postrádají vlhkost, zvažte jejich přemístění do místnosti, jako je právě koupelna.

 

Doufáme, že vám dnešní náhled na rostliny a vlhkost pomohla ujasnit si některé důležité věci a pochopit, jak rostliny fungují. Pokud vás trápí některé ze zmíněných problémů, zkuste využít našich rad a trochu si pohrát s vlhkostí u vás doma. Kdo ví, třeba právě v tom bude zakopaný pes a vaše rostliny budou šťastnější.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

LUDMILA

LUDMILA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé