RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak zachránit ohnuté stonky

Ohnuté okvětní stonky, jak je zachránit?

Známe to pravděpodobně každý, ať už jsme na zahradě, kde děti běhají a hrají si a občas se jim do cesty připlete květina kterou nechtěně pošlapou, nebo při nesprávné koordinaci s květinami se občas stane nemilá věc, že se stonky květin se ohnou nebo jinak poškodí. I tato nepříjemná zkušenost se dá celkem ladně zachránit, pokud budete postupovat správně. První nejdůležitější věcí je nepanikařit a snažit se je opravit. K opravě ohnutých stonků vám bude stačit pár jednoduchých nástrojů a drobná dávka trpělivosti a zručnosti. S dnešními tipy, které jsme si pro vás připravili si už nikdy nemusíte lámat hlavu a smutnit nad ohnutými stonky.

 

 

Ohnuté květní stonky

Ne vždy potřebujete děti k tomu, aby jste si lámali hlavu jak chránit vaše rostliny na zahradě před ohnutými stonky. Stačí vypustit vaše domácí mazlíčky, kteří opravdu nepřemýšlí nad křehkostí květin u vás na zahradě a vaše rostliny mohou skončit opravdu špatně. Dokonce i zarytým zahradníkům se občas stane, že nechtěně sešlápneme některé z květin. Stačí občas posunout nohu na špatné místo a tragédie je na světě. Zároveň ohnutí stonků může způsobit i silný vítr, který je častým případem důsledkem vašich ohnutých stonků. Základním klíčem k tomu, jak pomoci těmto rostlinám je vědět, jak to napravit! Mnohdy rozhoduje také rychlost, čím rychleji budete jednat, tím víc pravděpodobnější vaše úspěšnost záchrany bude.

 

Jak pomoci rostlinách s ohnutými stonky?

Rostliny samozřejmně už na první pohled vypadají jinak než lidé, ale naopak mají některé ze stejných typů vnitřních struktur. Například jejich oběhový systém transportuje živiny v těle a díky tomu je drží ve vzpřímené poloze stejným způsobem jakým vaše kosti udržují vaše tělo vzpřímeně. Pokud tedy vaše rostliny mají z jakéhokoliv zmíněného důvodu ohnutý stonek, musíte jejich stonky podepřít, aby živiny a voda cirkulovaly z jejich kořenů do listů a květů. Jak teda zachránit ohnutý stonek? Nejzákladnějším a nejrychlejším řešením je obyčejná páska!

 

Jak opravit rozdrcené, nebo ohnuté stonky?

Vaše první záchrana pro rozdrcené nebo polámané stonky je obyčejná páska. Můžete použít květinářskou pásku, elektrikářskou pásku nebo v nejzazším případě použít obyčejnou lepící pásku, která jistě splní stejný účel pomoci. Následně postupujte přesně tak, jak byste postupovali při omotávání zlomeniny. Stonky se snažte co nejvíce napřímit a narovnat, tak vyrovnáte všechny poškozené oblasti, čímž pomůžete se stonku uzdravit. Oprava ohnutých stonků, které jsou větší a objemnější budou pravděpodobně vyžadovat větší oporu formou dlahy. V závislosti na oblasti budete potřebovat dlahu různých velikostí a tvarů. Vyzkoušet můžete ale nejefektivnější a nejběžnější formy jako jsou párátka, tužky, špejle nebo dokonce brčka na pití. Pokud nemůžete najít pásku, můžete vyzkoušet dlahu připevnit pomocí šňůrky nebo nitek, vždy záleží na konkrétní velikosti rostliny nebo podpěry.

 

Náprava stonků, které byly radikálně poničeny

Bohužel často neexistuje nic, co byste mohli pro opravu rozdrcených stonků podniknout. Pokud je poškozená oblast malá a poškození není tak radikální, vyzkoušejte metodu pásky a dlahy. Pokud je ovšem stonek rozdrcen téměř po celém svém obvodu, nebo doslova visí na vlásku, pravděpodobně se budete muset s vaší rostlinou rozloučit. Nejlepší věc, kterou můžete v tuto chvíli podniknout je odříznutí stonku pod poškozenou oblastí. Květinu může dát alespoň do vázy a ozdobit si s ní interiér. Doufáme, že se vám budou tyto nepříjemnosti spojené s poškozením stonku vyhýbat co nejvíce, ovšem nyní už alespoň víte, jak s takovým problémem co nejlépe a nejšetrněji naložit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé
Podzimní a zimní svatební květiny

Podzimní a zimní svatební květiny

Svatební květiny na podzim a zimu

 

Výběr zimních svatebních květin a svatebních dekorací patří mezi tu zábavnější součást při plánování svatby. Od hlavních dekorací, květinových oblouků, svatebních kytic, květin pro družičky až po květiny na výzdobu oltáře. U všeho zmíněného je třeba zvážit mnoho aspektů.

Pokud se designu nevěnujete pracovně, ani to pro vás není koníček, je vhodné se poradit s profesionálem, aby vaše svatební dekorace neskončily fiaskem. Mnohým floristům stačí říct pouze pár základních informací o stylu vaší svatby a jsou schopní vám sestavit celou výzdobu doslova na míru. Nejlepší floristé se řídí zásadou "žádné dvě svatby nejsou stejné", každá svatba je plná nových nápadů a inspirace. V dnešním článku  jsme pro vás připravili několik klíčových věcí formou Q&A, které je dobré zvážit při výběru podzimních nebo zimních svatebních květin.

Číst celé