RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak zachránit ohnuté stonky

Ohnuté okvětní stonky, jak je zachránit?

Známe to pravděpodobně každý, ať už jsme na zahradě, kde děti běhají a hrají si a občas se jim do cesty připlete květina kterou nechtěně pošlapou, nebo při nesprávné koordinaci s květinami se občas stane nemilá věc, že se stonky květin se ohnou nebo jinak poškodí. I tato nepříjemná zkušenost se dá celkem ladně zachránit, pokud budete postupovat správně. První nejdůležitější věcí je nepanikařit a snažit se je opravit. K opravě ohnutých stonků vám bude stačit pár jednoduchých nástrojů a drobná dávka trpělivosti a zručnosti. S dnešními tipy, které jsme si pro vás připravili si už nikdy nemusíte lámat hlavu a smutnit nad ohnutými stonky.

 

 

Ohnuté květní stonky

Ne vždy potřebujete děti k tomu, aby jste si lámali hlavu jak chránit vaše rostliny na zahradě před ohnutými stonky. Stačí vypustit vaše domácí mazlíčky, kteří opravdu nepřemýšlí nad křehkostí květin u vás na zahradě a vaše rostliny mohou skončit opravdu špatně. Dokonce i zarytým zahradníkům se občas stane, že nechtěně sešlápneme některé z květin. Stačí občas posunout nohu na špatné místo a tragédie je na světě. Zároveň ohnutí stonků může způsobit i silný vítr, který je častým případem důsledkem vašich ohnutých stonků. Základním klíčem k tomu, jak pomoci těmto rostlinám je vědět, jak to napravit! Mnohdy rozhoduje také rychlost, čím rychleji budete jednat, tím víc pravděpodobnější vaše úspěšnost záchrany bude.

 

Jak pomoci rostlinách s ohnutými stonky?

Rostliny samozřejmně už na první pohled vypadají jinak než lidé, ale naopak mají některé ze stejných typů vnitřních struktur. Například jejich oběhový systém transportuje živiny v těle a díky tomu je drží ve vzpřímené poloze stejným způsobem jakým vaše kosti udržují vaše tělo vzpřímeně. Pokud tedy vaše rostliny mají z jakéhokoliv zmíněného důvodu ohnutý stonek, musíte jejich stonky podepřít, aby živiny a voda cirkulovaly z jejich kořenů do listů a květů. Jak teda zachránit ohnutý stonek? Nejzákladnějším a nejrychlejším řešením je obyčejná páska!

 

Jak opravit rozdrcené, nebo ohnuté stonky?

Vaše první záchrana pro rozdrcené nebo polámané stonky je obyčejná páska. Můžete použít květinářskou pásku, elektrikářskou pásku nebo v nejzazším případě použít obyčejnou lepící pásku, která jistě splní stejný účel pomoci. Následně postupujte přesně tak, jak byste postupovali při omotávání zlomeniny. Stonky se snažte co nejvíce napřímit a narovnat, tak vyrovnáte všechny poškozené oblasti, čímž pomůžete se stonku uzdravit. Oprava ohnutých stonků, které jsou větší a objemnější budou pravděpodobně vyžadovat větší oporu formou dlahy. V závislosti na oblasti budete potřebovat dlahu různých velikostí a tvarů. Vyzkoušet můžete ale nejefektivnější a nejběžnější formy jako jsou párátka, tužky, špejle nebo dokonce brčka na pití. Pokud nemůžete najít pásku, můžete vyzkoušet dlahu připevnit pomocí šňůrky nebo nitek, vždy záleží na konkrétní velikosti rostliny nebo podpěry.

 

Náprava stonků, které byly radikálně poničeny

Bohužel často neexistuje nic, co byste mohli pro opravu rozdrcených stonků podniknout. Pokud je poškozená oblast malá a poškození není tak radikální, vyzkoušejte metodu pásky a dlahy. Pokud je ovšem stonek rozdrcen téměř po celém svém obvodu, nebo doslova visí na vlásku, pravděpodobně se budete muset s vaší rostlinou rozloučit. Nejlepší věc, kterou můžete v tuto chvíli podniknout je odříznutí stonku pod poškozenou oblastí. Květinu může dát alespoň do vázy a ozdobit si s ní interiér. Doufáme, že se vám budou tyto nepříjemnosti spojené s poškozením stonku vyhýbat co nejvíce, ovšem nyní už alespoň víte, jak s takovým problémem co nejlépe a nejšetrněji naložit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ KLASIK

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BIBIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ CORAL

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ DARCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Vše, co potřebujete vědět o péči o sukulenty v interiéru

Jak se postarat o sukulenty v interiéru

Pořídili jste si novou rostlinu. Ale bojíte se, že nepřežije vaši láskyplnou péči, protože se sukulenty teprve začínáte? Nebojte se. V tomto průvodci péčí o sukulenty vám krok za krokem zodpovíme všechny vaše otázky. Dozvíte se, jak udržet svůj zelený přírůstek nejen naživu, ale i v dobrém stavu. Navíc je to poměrně jednoduché, stačí pochopit jejich přirozené prostředí, kterým je přirozeně teplo a sucho. Sukulenty obvykle pocházejí z oblastí s nízkou vlhkostí a srážkami a nesnesou mráz. S naším průvodcem je však budete moci udržovat ve skvělém stavu bez ohledu na roční období.

Číst celé
Nejčastější otázky spojené s květinami

Nejčastější otázky spojené s květinami

Patnáct zajímavostí o květinách

 

Květiny znamenají mnohem více než jenom parádu do vaší vázy. Jsou s nimi spojeny také časté otázky, které se neustále opakují. Lidé denně do vyhledávače vloží nespočet dotazů spojených s řezanými květinami nebo s jejich péčí. Mezi nejčastější patří například význam jednotlivých barev růží nebo jaké řezané květiny vám ve váze vydrží nejdéle a jak tomu můžete pomoci svou péčí. My jsme si pro vás dnes připravili speciální článek s nejopakovanějšími dotazy, které dostáváme stále dokola. Možná i vám odpovíme na nějakou z otázek, která se vám už dlouho honí hlavou.

Číst celé
Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Jak si z vašeho bytu udělat zahradu

Oáza klidu ve vašem bytě

Smutníte někdy nad tím, že byste si přáli krásnou, velkou zahradou, plnou květin, stromů a voňavých keřů, bohužel ale v bytě v centru města se tato představa stává téměř nereálnou? Víkendové úniky na chatu nebo popracovní procházky do parku vám nejsou dost, což naprosto chápeme, proto přicházíme s ideálním řešením, kdy si můžete udělat zahradu doslova u vás v bytě. Pokud trpíte nedostatkem venkovního prostoru, milujete zeleň a nechcete se jí vzdát ani během nadcházejících zimních měsíců nebo jen zkrátka milujete rostliny, proč si tedy nevytvořit vlastní vnitřní zahradu? Konkrétní funkce, které vaše vnitřní zahrada bude mít, bude záviset zejména na vašich preferencích, estetice, ale také na úrovni vašich zkušenosti pro pěstování rostlin. V neposlední řadě je také nutné se zamyslet nad celkovým prostorem a podmínkách, které jste schopni konkrétním květinám zajistit. Pokud si nejste jistí, kde začít, nevadí, připravili jsme si pro vás průvodce, ve kterém vám ukážeme možnosti, jak si snadno udělat z vašeho bytu oázu klidu a květin.

Číst celé