RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Kouzlo zahrady a zahradničení

Zahradničení a jeho pozitivní účinky

V dnešní rychlé době, plné umělé inteligence každý z nás potřebuje občas zpomalit a na chvilku vypnout. Někdo volí sport, jiní kulturu, posezení s přáteli nebo kreativní práci. Právě do této kategorie bychom mohli zařadit zahradničení. Jedná se o jednu z forem potěšení, které má pozitivní účinky pro naši mysl a to nejen díky tomu, že můžete v danou chvíli naprosto vypnout a ponořit se pouze rukama do hlíny a nevnímat svět, ale taky díky svému okolí ve kterém se vyskytujete. Samotná zeleň kolem nás má velmi pozitivní účinky pro naši mysl a vyvolává v nás pocit spokojenosti. Když k tomu všemu připočtete pobyt na čerstvém vzduchu, nemůže to přinést snad žádné negativní účinky. Zahradničení je tedy skvělým způsobem jak zmírnit stres a úzkost, u některých lidí také přináší léčivé účinky a podporuje psychický stav. Pojďme si dnes společně ukázat některé z pozitivních účinků zahradničení.

 

Zahradničení napomáhá snižovat stres

V dnešní době téměř většina zaměstnání vyžaduje maximální soustředěnost, pohled do počítačových obrazovek nebo nezbytnou komunikaci se zákazníkem, který ne vždy může mít svůj den. Informace se na nás valí ze všech stran a téměř nikde před nimi neutečeme. Proto práce na zahradě, je ideálním způsobem relaxace a zapojení našich smyslů, které běžně nevyužíváme. Díky absolutnímu soustředění se na práci na zahradě odbouráme všechny okolní vlivy a zapomeneme tak na všechny problémy, které se na nás valí. V ten moment se automaticky zlepší naše nálada a uleví se nám od stresu. Zahradničení je tedy ideálním způsobem jak na chvíli být jenom sám se sebou v přírodě..

Fyzická aktivita

Zahradničení není pouze kreativní činnost, která zapojí vaše smysly, ale také fyzická aktivita. Mezinárodní zdravotnická organizace doporučuje alespoň 150 minut aktivní činnosti každý den. Zahradničení je tak ideální možnost, jak být aktivní a kreativní zároveň, když k tomu přidáte všechny pozitivní účinky na naši psychiku, získáte tak naprosto ideální kombinaci všech důležitých činností pro naše zdraví. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, i takové zahradničení je kvalitním spalovačem kalorií! Zapojíte u něj vaše svaly a ještě k tomu budete mít krásný výsledek v podobě upravené zahrady, vysazených květináčů či zasazené zeleniny!

Pěstujete si své vlastní plodiny

Co je v dnešní době víc, než zná odkud pochází vaše jídlo?  Pokud si chcete udržet zdravý životní styl, jíst vyváženě a s vědomím, odkud vaše jídlo pochází, je pro vás zahradničení ideální činností. Další výhodou kterou sebou zahradničení nese je také šetření peněz. Nákup semínek vás přijde sotva na pár korun ale sklizeň bude nevyčíslitelná! K tomu všemu bude vámi vypěstovaná zelenina a ovoce organická, bez zbytečných hnojiv a pesticidů. Nebude cestovat přes půl světa na váš talíř a navíc budete mít na talíři tu nejvyšší jakkost a kvalitu.

Skvělý zdroj vitamínu D

Málokdo možná ví, že slunce je pro nás skvělým zdrojem vitamínu D. Tudíž všichni, kdo trpí nedostatkem vitamínu D, by se měli do zahradničení opřít o to více. Vitamín D se nám stará o ideální hladinu vápníku v našem těle a pomáhá nám tak udržovat zdravé a silné kosti. Sluneční záření nám tedy poslouží jako přidaná dávka imunity a pomáhá nám starat se o naše srdce, plíce a snižuje riziko rakoviny. Ovšem se sluníčkem opatrně, pokud to s ním přeženete, může mít naopak opačné účinky.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SCALA

SCALA

ALICE

ALICE
Neprodejné

AUGUSTINA

AUGUSTINA

BELLA

BELLA

BIANKA

BIANKA

BIBIANA

BIBIANA

CARMEN

CARMEN

CATHARINA

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CINDY

CLEMENTINE

CLEMENTINE

CLEOPATRA

CLEOPATRA

DARCIA

DARCIA

DESIRE

DESIRE

DIANA

DIANA

DORA

DORA

DURIANA

DURIANA

ELEN

ELEN

ZOLMA

ZOLMA
Neprodejné

VIVIENA

VIVIENA

TAMARA

TAMARA

SPRING

SPRING
Neprodejné

SOFIE

SOFIE

LUISA

LUISA

LINDA

LINDA

ELVISA

ELVISA

AMORA

AMORA

FILOMENA

FILOMENA

ANITA

ANITA
Neprodejné

CHRYZANTHEMY

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

JULIANA

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

PIPA

BONITA

BONITA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé
Šest praktických tipů pro aranžování květin

Šest praktických tipů pro aranžování květin

 Jak nejlépe naaranžovat květiny

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? My vám ten váš sen splníme! V dnešním článku přicházíme s tipy na aranžování květin od uznávaných a zkušených květinových stylistů, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.

Pokud jste si udělali radost čerstvě řezanými květinami nebo se vám po oslavě sešlo dokonce hned několik, je na čase si jich užít co nejvíce! A samozřejmě každý chce, aby tyto kytice vypadaly co nejlépe. Od okamžiku, kdy květiny vyjmete z obalu, může začít velká stylingová párty! Každá kytice si zaslouží zazářit a proto se v dnešním článku můžete těšit na cenné informace s tipy, jak na aranžování květin, které se hodí k různorodým designům. A to vše bude jen ve vašich rukou. Aby každá kytice vynikla co nejvíce, podělí se naši květinoví stylisté o několik dalších tipů právě pro vás.

Číst celé