RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Kouzlo zahrady a zahradničení

Zahradničení a jeho pozitivní účinky

V dnešní rychlé době, plné umělé inteligence každý z nás potřebuje občas zpomalit a na chvilku vypnout. Někdo volí sport, jiní kulturu, posezení s přáteli nebo kreativní práci. Právě do této kategorie bychom mohli zařadit zahradničení. Jedná se o jednu z forem potěšení, které má pozitivní účinky pro naši mysl a to nejen díky tomu, že můžete v danou chvíli naprosto vypnout a ponořit se pouze rukama do hlíny a nevnímat svět, ale taky díky svému okolí ve kterém se vyskytujete. Samotná zeleň kolem nás má velmi pozitivní účinky pro naši mysl a vyvolává v nás pocit spokojenosti. Když k tomu všemu připočtete pobyt na čerstvém vzduchu, nemůže to přinést snad žádné negativní účinky. Zahradničení je tedy skvělým způsobem jak zmírnit stres a úzkost, u některých lidí také přináší léčivé účinky a podporuje psychický stav. Pojďme si dnes společně ukázat některé z pozitivních účinků zahradničení.

 

Zahradničení napomáhá snižovat stres

V dnešní době téměř většina zaměstnání vyžaduje maximální soustředěnost, pohled do počítačových obrazovek nebo nezbytnou komunikaci se zákazníkem, který ne vždy může mít svůj den. Informace se na nás valí ze všech stran a téměř nikde před nimi neutečeme. Proto práce na zahradě, je ideálním způsobem relaxace a zapojení našich smyslů, které běžně nevyužíváme. Díky absolutnímu soustředění se na práci na zahradě odbouráme všechny okolní vlivy a zapomeneme tak na všechny problémy, které se na nás valí. V ten moment se automaticky zlepší naše nálada a uleví se nám od stresu. Zahradničení je tedy ideálním způsobem jak na chvíli být jenom sám se sebou v přírodě..

Fyzická aktivita

Zahradničení není pouze kreativní činnost, která zapojí vaše smysly, ale také fyzická aktivita. Mezinárodní zdravotnická organizace doporučuje alespoň 150 minut aktivní činnosti každý den. Zahradničení je tak ideální možnost, jak být aktivní a kreativní zároveň, když k tomu přidáte všechny pozitivní účinky na naši psychiku, získáte tak naprosto ideální kombinaci všech důležitých činností pro naše zdraví. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, i takové zahradničení je kvalitním spalovačem kalorií! Zapojíte u něj vaše svaly a ještě k tomu budete mít krásný výsledek v podobě upravené zahrady, vysazených květináčů či zasazené zeleniny!

Pěstujete si své vlastní plodiny

Co je v dnešní době víc, než zná odkud pochází vaše jídlo?  Pokud si chcete udržet zdravý životní styl, jíst vyváženě a s vědomím, odkud vaše jídlo pochází, je pro vás zahradničení ideální činností. Další výhodou kterou sebou zahradničení nese je také šetření peněz. Nákup semínek vás přijde sotva na pár korun ale sklizeň bude nevyčíslitelná! K tomu všemu bude vámi vypěstovaná zelenina a ovoce organická, bez zbytečných hnojiv a pesticidů. Nebude cestovat přes půl světa na váš talíř a navíc budete mít na talíři tu nejvyšší jakkost a kvalitu.

Skvělý zdroj vitamínu D

Málokdo možná ví, že slunce je pro nás skvělým zdrojem vitamínu D. Tudíž všichni, kdo trpí nedostatkem vitamínu D, by se měli do zahradničení opřít o to více. Vitamín D se nám stará o ideální hladinu vápníku v našem těle a pomáhá nám tak udržovat zdravé a silné kosti. Sluneční záření nám tedy poslouží jako přidaná dávka imunity a pomáhá nám starat se o naše srdce, plíce a snižuje riziko rakoviny. Ovšem se sluníčkem opatrně, pokud to s ním přeženete, může mít naopak opačné účinky.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGATA

ALICE

AUGUSTINA

BELLA

BIANKA

BIBIANA

CARMEN

CATHARINA

CELESTINA

CELESTINA
NÁŠ TIP

CINDY

CLEMENTINE

CLEOPATRA

DARCIA

DESIRE

DIANA

DORA

DURIANA

ELEN

VIVIENA

TAMARA

SPRING

SOFIE

LUISA

LINDA

SILVIE

AMORA

FILOMENA

CHRYZANTHEMY

GEORGINA

KARIN

JULIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PIPA

BONITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Narcisy

Narcisy

Rostou narcisy, jaro je tady!

Po nejméně barevné část roku, když se poslední sníh rozpouští pod nohama, vánoční světýlka se odkládají do krabic na následující rok, ale za to venku to začíná hrát všemi barvami. Jarní květy pomalu ale jistě začnou rašit všude kolem nás, procházíme katalogy plné semínek a střádáme všechny zahradnické tipy, které bychom mohli využít. Mezi ikonické jarní květiny patří rozhodně zářivé narcisy, které jsou plné života a barev. Můžete na ně narazit jak ve městech, parcích a nebo si je také můžete pořídit květináčích kdekoliv v supermarketu. Dneska si o krásných narcisech povíme více.

Číst celé
Květiny v astrologii

Květiny v astrologii

Květiny a znamení měsíce – Beran (22.3.-18.4.)

Znamení Berana přichází na řadu v období roku, kdy je znovuzrození přírody v plném rozkvětu. Z tohoto důvodu by měly květiny pro toto znamení charakterizovat jistou míru síly, energie a odvahy, což jsou vlastnosti často spojovány se zrozenci tohoto znamení.

Dnes vám povíme něco málo o tom, jaké je pro lidi narozené pod vlivem tohoto znamení charakteristické chování. Také projdeme květiny, které pro úsměv Beranů na jejich den D, či jiný den v roce, jistě stojí za to pořídit.

Číst celé
Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoční tradice a zvyky ve světě

Velikonoce ve světě 

Svátky Velikonoční mají stejně jako například Vánoce různé tradice a zvyky všude na světě. Když někomu ze zahraničí povíte o našich tradicích, s největší pravděpodobností se setkáte s vyděšeným výrazem a otázkou. “Jak proboha můžete mlátit ženy?!” A následovat otázkou.. “A jak za to můžou být ještě rády?!” No tradice jsou různé a jak pro někoho mohou být nepochopitelné ty naše, nám se naopak nemusí pozdávat cizí. Důležité je respektovat a vzdělávat se. Proto dnes přinášíme malý přehled o zajímavých velikonočních tradicích, se kterými se můžete při návštěvě v období svátků Velikonočních setkat.

Číst celé