RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Trendy sukulenty do každé domácnosti

Jakou péči potřebují sukulenty

Rok 2021 je rokem sukulentů a není se vůbec čemu divit! Tyto trendy vkusné rostliny zaujmou hned na první pohled a přitom jejich péče není nijak náročná, natož složitá. Můžete je zasadit do květináče, přidat do terária nebo jim vytvořit domov v truhlíku. Sukulenty jsou tedy nejen vhodnou květinovou volbou pro začátečníky, ale také pro ostřílené pěstitele. Zajímalo vás někdy, odkud pochází jejich exotický název? Sukulenty mají odvozený název od latinského slova “succos” což v překladu znamená šťáva. V botanickém světě jsou tedy známé jako rostlina, která je schopná si udržet velké množství vody ve svých listech nebo ostnech. Zároveň v nich uchovávají velké množství šťáv, z nichž některé mají dokonce léčivé vlastnosti

 

Sukulenty navíc přichází v univerzálních tvarech, velikostech a odstínech. Najdete je navíc různě po světě, jsou schopny se adaptovat téměř na každé podnebí a teplotní zónu. Od pláží, džungle až po pouště. Jejich variabilita je skutečně široká což znamená, že kaktusy, aloe vera a dokonce i samotný chřest spadá do sukulentní rodiny, zajímavé, nemyslíte?

 

Pojďme si tedy shrnout výhody sukulentů, které hrají velkou roli při rozhodování zda si pořídit sukulent nebo jinou rostlinu. Sukulenty mají spoutu plusových bodů, a tady jsou jen některé z nich.

 

·         Hodí se do jakéhokoliv prostoru. Ať už bydlíte v supermoderním bytě plném geometrických tvarů a moderních materiálů, nebo je váš domov vybavený tradičně. Sukulent zapadne velmi jednoduše do každého prostředí a prostoru.

·         Sukulenty jsou k dispozici hned v několika barvách. Některé z nich mají velké, barevné a poutavé květy, které zaujmou na první pohled.

·         Sukulenty jsou levná záležitost. Nádherné sukulenty seženete už za opravdu srandovní ceny, které se pohybují v desítkách korun. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním typu a druhu sukulentu, ovšem ve většině případů se jedná o skutečně výhodné rostliny.

·         Sukulenty milují sucho a jsou k němu velmi tolerantní, proto se nemusíte obávat, že by jste po návratu z dovolené nebo prodlouženého víkendu našli smutného chudáčka, naopak sukulenty doslova milují teplo a sucho.

·         Jsou unikátní, moderní a zároveň rozkošné. Splňují všechny potřeby a dokážou zapadnou do jakéhokoliv prostředí. Ať už hledáte romantický dárek, rostlinu jako poděkování nebo překvapení do nového bytu, sukulenty budou vždy vhodnou volbou.

·         Péči o sukulenty zvládne každý! Můžete být sebehorší pěstitel, kterému umře i ta neméně náročná rostlina, u sukulentů si můžete být zcela jistí, že s vámi přežijí i tyto neduhy.

 

Jak univerzální a jedinečný je každý sukulent, tak i příležitost pro kterou je můžete využít. Můžete je použít do kytice, darovat v drobném květináči svým kamarádům a blízkým nebo potěšit nového kolegu a pořídit mu krásný doplněk na jeho nový pracovní stůl. Pokud si chcete trochu vyhrát, můžete si se sukulenty vytvořit celé terária, které dokonale doplní váš osobitý styl. Ať už si vyberete cokoliv, nikdy nebudete zklamaní. Sukulent je vhodný jak do vašeho domova, kanceláře nebo i na vaši zahradu. Nápadům se meze rozhodně nekladou a vy máte jedinečnou příležitost využít potenciál sukulentů na maximum.

 

Doufáme, že vás dnešní článek přesvědčil, že sukulent je doslova must have letošního roku. Pokud ještě žádný doma nemáte, měli byste to hned napravit! Trendy sukulenty si zamiluje snad každý a jejich výběr je široký. Od tradičních kaktusových tvarů, oblíbené aloe vera až po netradiční a méně známé druhy jako je například peperomia, lithops. Vyberte si tvar přesně podle vašich představ a užijte si rozmanitosti, kterou sukulenty nabízejí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KASTY SET 1

KASTY SET 1

KASTY SET 2

KASTY SET 2

KASTY SET 3

KASTY SET 3

KASTY SET 4

KASTY SET 4

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Pohřební květiny, jak vybrat ty správné

Jak vybrat ty správné květiny na pohřeb

 

Pohřby a odchod blízkého člověka je vždy náročnou psychickou situací, se kterou není jednoduché se vypořádat. Často nám dojdou slova a máme pocit, že náš knedlík v krku je tak velký, že nedokážeme vyslovit slova lítosti, kterou cítíme. Celou tuhle nepříjemnou situaci ale můžou velmi elegantně zachránit květiny. Zaslání květin je dokonalým projevem ohleduplnosti, která nám pomůže vyjádřit naše city a emoce. I v tomto případě je však velmi důležité vzít v úvahu nejen druh květiny, kterou se rozhodnete poslat jako projev soucitu, ale také barvu a s ní spojený i konkrétní význam.

Číst celé
Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejoblíbenější podzimní barvy

Nejkrásnější barvy podzimu

Podzim je ideálním ročním obdobím k celkovému zpomalení a zamyšlení se. Po zážitkovém létě, kdy se krásné počasí snažíme všichni využít na maximum. Kdy máme pocit, že musíme být neustále produktivní, venku, užívat si každou minutu od východu slunce až do jeho západu je podzim obdobím, kdy máme šanci trochu zklidnit, ale zároveň začít s věcmi, které jsme během léta buďto odkládali, nebo zanedbávali. Po letních cestách a krásném počasí, díky kterému máme šanci náš volný čas trávit převážně venku nastává doba, kdy znovu budeme trávit více a více času v našich domovech. Podzim přináší také zcela novou paletu barev ve srovnání s letními odstíny. Podzimní teplé tóny ve slavnostních odstínech sklizně a zároveň inspirované velkou změnou měnícího se venkovního listí přináší do našich domovů pohodovou, teplou a hlavně útulnou atmosféru.

Číst celé
Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Deset plus jedna nejkrásnějších podzimních květin (2. díl)

Nejzajímavější květiny podzimu (2. díl)

 

V minulém díle jsme si představili hned několik oblíbených podzimních květin plných barev, tvarů, a hlavně nádechu podzimu. Ačkoliv se s námi léto pomalu začíná loučit, ne všechny radosti odchází společně s ním, naopak ty květinové rozhodně zůstávají! Podzimní období je jako dělané pro teplé tóny květin, které vám dokážou nejen rozzářit váš domov, ale přinést do něj také trochu tepla a slunečních paprsků, které vytvoří nádhernou hřejivou atmosféru. V dnešním díle vás čeká další várka oblíbených podzimních květů, které vám pomohou rozzářit váš domov a možná se díky nim začnete na podzimní období těšit o něco více. Nesmutněte, že léto odchází, naopak se radujte, že jsou tu nové možnosti plné zářivých a jasných květin.

 

Číst celé