RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Trendy sukulenty do každé domácnosti

Jakou péči potřebují sukulenty

Rok 2021 je rokem sukulentů a není se vůbec čemu divit! Tyto trendy vkusné rostliny zaujmou hned na první pohled a přitom jejich péče není nijak náročná, natož složitá. Můžete je zasadit do květináče, přidat do terária nebo jim vytvořit domov v truhlíku. Sukulenty jsou tedy nejen vhodnou květinovou volbou pro začátečníky, ale také pro ostřílené pěstitele. Zajímalo vás někdy, odkud pochází jejich exotický název? Sukulenty mají odvozený název od latinského slova “succos” což v překladu znamená šťáva. V botanickém světě jsou tedy známé jako rostlina, která je schopná si udržet velké množství vody ve svých listech nebo ostnech. Zároveň v nich uchovávají velké množství šťáv, z nichž některé mají dokonce léčivé vlastnosti

 

Sukulenty navíc přichází v univerzálních tvarech, velikostech a odstínech. Najdete je navíc různě po světě, jsou schopny se adaptovat téměř na každé podnebí a teplotní zónu. Od pláží, džungle až po pouště. Jejich variabilita je skutečně široká což znamená, že kaktusy, aloe vera a dokonce i samotný chřest spadá do sukulentní rodiny, zajímavé, nemyslíte?

 

Pojďme si tedy shrnout výhody sukulentů, které hrají velkou roli při rozhodování zda si pořídit sukulent nebo jinou rostlinu. Sukulenty mají spoutu plusových bodů, a tady jsou jen některé z nich.

 

·         Hodí se do jakéhokoliv prostoru. Ať už bydlíte v supermoderním bytě plném geometrických tvarů a moderních materiálů, nebo je váš domov vybavený tradičně. Sukulent zapadne velmi jednoduše do každého prostředí a prostoru.

·         Sukulenty jsou k dispozici hned v několika barvách. Některé z nich mají velké, barevné a poutavé květy, které zaujmou na první pohled.

·         Sukulenty jsou levná záležitost. Nádherné sukulenty seženete už za opravdu srandovní ceny, které se pohybují v desítkách korun. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním typu a druhu sukulentu, ovšem ve většině případů se jedná o skutečně výhodné rostliny.

·         Sukulenty milují sucho a jsou k němu velmi tolerantní, proto se nemusíte obávat, že by jste po návratu z dovolené nebo prodlouženého víkendu našli smutného chudáčka, naopak sukulenty doslova milují teplo a sucho.

·         Jsou unikátní, moderní a zároveň rozkošné. Splňují všechny potřeby a dokážou zapadnou do jakéhokoliv prostředí. Ať už hledáte romantický dárek, rostlinu jako poděkování nebo překvapení do nového bytu, sukulenty budou vždy vhodnou volbou.

·         Péči o sukulenty zvládne každý! Můžete být sebehorší pěstitel, kterému umře i ta neméně náročná rostlina, u sukulentů si můžete být zcela jistí, že s vámi přežijí i tyto neduhy.

 

Jak univerzální a jedinečný je každý sukulent, tak i příležitost pro kterou je můžete využít. Můžete je použít do kytice, darovat v drobném květináči svým kamarádům a blízkým nebo potěšit nového kolegu a pořídit mu krásný doplněk na jeho nový pracovní stůl. Pokud si chcete trochu vyhrát, můžete si se sukulenty vytvořit celé terária, které dokonale doplní váš osobitý styl. Ať už si vyberete cokoliv, nikdy nebudete zklamaní. Sukulent je vhodný jak do vašeho domova, kanceláře nebo i na vaši zahradu. Nápadům se meze rozhodně nekladou a vy máte jedinečnou příležitost využít potenciál sukulentů na maximum.

 

Doufáme, že vás dnešní článek přesvědčil, že sukulent je doslova must have letošního roku. Pokud ještě žádný doma nemáte, měli byste to hned napravit! Trendy sukulenty si zamiluje snad každý a jejich výběr je široký. Od tradičních kaktusových tvarů, oblíbené aloe vera až po netradiční a méně známé druhy jako je například peperomia, lithops. Vyberte si tvar přesně podle vašich představ a užijte si rozmanitosti, kterou sukulenty nabízejí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KASTY SET 1

KASTY SET 1
Neprodejné

KASTY SET 2

KASTY SET 2
Neprodejné

KASTY SET 3

KASTY SET 3
Neprodejné

KASTY SET 4

KASTY SET 4
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak poslat květiny do nemocnice

Jak nejlépe zaslat květiny do nemocnice

Zasílání květin je elegantním způsobem, jak snadno a rychle vyřešit různé příležitosti. Od oslavy narozenin, svátku, gratulaci k novému zaměstnání až po zásnuby nebo pro další blahopřání.

Krásná kytice květů je také spolehlivým způsobem, jak rozzářit den příteli, kamarádce nebo příbuznému, který je právě v nemocnici. Předtím je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, které se liší od běžného zasílání květin domů nebo do práce. V dnešním článku se tedy podíváme hned na několik věcí, které je dobré mít na paměti předtím, než se rozhodnete překvapit květinovou zásilkou do nemocnice.

Číst celé
Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Jak pečovat o řezané květiny v zimě

Zimní péče o řezané květiny

V zimě potřebují vaše krásné květiny zvýšenou péči, protože klima se stává suchým a květy mohou vyblednout, pokud zanedbáte jejich zimní péči. Péče o květiny v zimě by však pro vás neměla být nijak extra obtížná. Naopak, aby pro vás byla co nejjednodušší, sepsali jsme nejlepší tipy pro péči o květiny v zimě. Bylo by mylnou představou si myslet, že květiny nevyžadují velkou péči, protože jsou v bezpečí vašeho bytu. Květiny naopak v zimě potřebují trochu více péče, než například přes léto. Pokud se ale budete držet našich jednoduchých tipů pro péči o květiny v zimě, uvidíte, že budou stále svěží a kvetoucí.

Číst celé
Osm nejdražších květin na planetě

Osm nejdražších květin na planetě

Něco o nejdražších květinách světa

Obdarovat sebe nebo své blízké krásnou kyticí květin je jedna věc, ale utratit tisíce za jediný stonek je věc druhá, pro většinu smrtelníků zcela nepředstavitelná. Ačkoliv jsou kytice nádherným dárkem, který již po dlouhá staletí kouzlí úsměvy na tváři i u nich existuje určitá hranice, kterou jsme či nejsme většinou ochotni zaplatit. Ačkoliv se to různí a na každou konkrétní situaci je třeba nahlížet trochu jinak, existují skutečné extrémy, které dokonce trhají rekordy. Pojďte se společně v dnešním článku podívat s úctou na nejdražší květiny světa, včetně jedné tak výjimečné, které ve skutečnosti nikdy nebyla přidělena cenovka.

Číst celé