телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Gerbery kytice

Jaký význam a symboliku mají gerbery?

Gerbery, květiny plné barev a života, mají svůj původ v Jižní Africe. Tyto na první pohled výrazné květiny, které můžeme najít v široké škále barev od nejtmavší červené, přes teplou žlutou až po krémové, bílé a broskvové tóny. Asi nikoho nepřekvapí, že ve viktoriánské době byla gerbera symbolem štěstí a radosti. Protože komu gerbera nevykouzlí úsměv na tváři?

 

Jaký význam má gerbera?

Gerbery mají hned několik různých významů, ovšem většina z nich je úzce spojena se štěstím. Například ve starém Egyptě gerbery symbolizovaly blízkost k přírodě a slunci. Keltové naopak věřili, že gerbery dokážou zmírnit lidské trápení a stres každodenního života. Jakýkoliv druh gerber je spojován s pravdou a štěstím, které symbolicky věnováním gerber přejete i příjemci.

 

Význam podle barev

Barevný význam hraje důležitou roli snad u všech druhů květin, stejně tak je tomu i u gerber.

●       Oranžová barva symbolizuje sluneční svit života.

●       Červená barva znamená bláznivou, ale upřímnou zamilovanost, která neustále vzkvétá.

●       Bílá barva je symbolem čistoty a dětské nevinnosti.

●       Růžová barva symbolizuje obdiv, uznání a upřímnou účtu k obdarovanému člověku.

●       Žlutá barva je symbolem veselosti a radosti ze života.

 

Kde se vzal název gerbera?

Gerbera z rodu hvězdnicotvarých (Asterales) a čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) získala jméno po německém botaniku, lékaři a přírodovědci Traugottu Gerberovi, který cestoval na daleké výzkumné cesty.

 

Symbolika gerber

Gerbery jsou symbolem šťastného a spokojeného života. Už v historii symbolizovala gerbera nevinné dětské srdce, které je především spojováno s bílými gerberami, jež jsou známé pro svou jedinečnou čistotu. Bílé gerbery tak mají symbolizovat vděčnost našich dětí za život. Následně je symbolem spokojenosti a jemnosti. Gerbery bezesporu patří mezi jedny z nejveselejších květin, které můžete věnovat, jejich jedinečný tvar a široká škála různých barev dávají prostor opravdové kreativitě a projevu vaší osobnosti. Gerbery umožňují vznik kyticích nabitých plné pozitivní energie, radosti a spokojenost. S čím gerbery rozhodně nespojujte je smutek a lítost! Tyto květiny jsou naopak oslavou života, radosti a jeho krásy.

 

Gerbera a její vlastnosti

Gerbera je původem z Jihoafrické republiky, kde jsou pro její růst ideální klimatické podmínky. Gerbery mají jednu významnou vlastnost, pro kterou jsou poměrně populární. Jsou skvělým pomocníkem při odstraňování nebezpěčných trichlorethylenů, formaldehydů a benzenu ze vzduchu. Díky čemuž vám dokážou nádherně vyčistit vzduch ve vašem interiéru. Jsou také skvělým pomocníkem ke kvalitnějšímu spánku, jelikož ve večerních hodinách uvolňují nepřetržitý proud čerstvého kyslíku. Zatímco jiné květiny naopak kyslík berou, gerbery vám ho s radostí produkují.

Gerbery se jako okrasné květy začaly pěstovat koncem 18. století, kdy zároveň došlo i ke šlechtění různých odrůd a barev. V dnešní době patří gerbery mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin na světě vůbec.

Gerbery stejně jako slunečnice mají rády sluníčko a proto se za ním otáčí. Pokud vás tento zajímavý fakt zaujal, zkuste si nastavit časosběr na svém telefonu nebo fotoaparátu a zachytit jak se gerbery vesele točí přímo za sluncem.

 

Kdy a komu věnovat gerbery?

Gerbery jsou ideálním dárkem pro ty, co se rozhodli vykročit životu napřed a udělat zásadní rozhodnutí ve svém životě. Kytice broskvových nebo růžových gerber dodá energii a pozitivní mysl v počátečních fázích jejich dobrodružství. Naopak kytice bílých gerber je skvělou volbou při narození miminka, bílé gerbery přinesou radost a čistotu do jeho nového života. Pokud se právě blíží konec školního roku, gerbery jsou taktéž skvělou volbou jak ocenit paní učitelky za roční snahu vychovat a vzdělat naše děti.

Из нашего предложения

ARIANA

ARIANA
Не продается

BEATRIX

BEATRIX

CARMEN

CARMEN

CINDY

CINDY

LINDA

LINDA

SMUTEČNÍ KYTICE 6

SMUTEČNÍ KYTICE 6

GONA

GONA

GEORGINA

GEORGINA

KARIN

KARIN

MIX GERBERY

MIX GERBERY

PIPA

PIPA

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

MARIANA

MARIANA

GERBERY

GERBERY

ESTEL

ESTEL

BONITA SET 1

BONITA SET 1

ASTER

ASTER

DEBY

DEBY

ROOSY

ROOSY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

NANCY

NANCY

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

ZORKA

ZORKA

MILA

MILA

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь