телефон:
корзина: 0 штук
общая цена: 0 RUB
0
Завершить заказ

Dýňová semínka, jak je sklidit a následně uchovávat

Sklízení a sušení dýňových semínek

Sklízení dýňových semínek může mít hned několik důvodů, jedna věc ale zůstává vždycky stejná a to, že jejich sklízení je skutečně snadné. Možná jste letos měli perfektní dýni na výrobu dýňových strašáků a při jejich výrobě vám zbyly dýňová semínka. Dalším důvodem může být, že se vám letos podařilo konečně najít dýni, která chutná celé vaší rodině, a vy byste si rádi její semínka zasadili i následující rok, nebo jste zkrátka milovníkem dýňových semínek, které dokážou ozvláštnit každý pokrm a vytvořit z něj nezapomenutelný gurmánský zážitek, který je navíc plný zdravých tuků a vitamínů. Ať už je důvod jakýkoliv, v dnešním článku vám poradíme, jak co nejlépe naložit s dýňovými semínky a užít si tak jejich výhod co nejvíce.

 

Jak nejlépe dostat semínka z dýně

Pokud jste se rozhodli vytvořit pravé halloweenské dekorace, dýně by rozhodně neměla chybět ve vašem repertoáru! Při jejím kuchání však nezapomeňte na následné zpracování dýňových semínek. Jako první odstraňte dužinu ze semínka uvnitř dýně, které následně přesuňte do cedníku. Cedník vložte pod tekoucí vodu a pořádně propláchněte. Nechejte vodu volně téct po dýňové dužině a začněte pečlivě z dužiny vybírat jednotlivá semínka, které následně ještě opláchněte pod tekoucí vodou. Uvnitř dýně bude pravděpodobně více semen, než budete schopní zasadit, proto jakmile budete mít všechna semena vybraná, vyberte ta největší, které zasadíte, zbytek semínek si nechejte na další využití.

 

Důležité je si odložit alespoň třikrát víc semínek, než je počet finálních rostlin, které plánujete příští rok pěstovat. Ačkoliv větší semena budou mít větší šanci vyklíčit, je vždy dobré si svoji úrodu pojistit o trochu více. Opláchnutá semínka následně rozložte v dostatečné vzdálenosti od sebe, na pečící papír, nebo jiný suchý papírový základ. Dbejte na to, aby jednotlivá semínka nepřekážela ostatním a neležela tak přes sebe. Tento podklad umístěte na chladné a suché místo, minimálně po dobu jednoho týdne. Jakmile jsou semínka suchá, vložte je do obálky a uschovejte pro následnou výsadbu.

 

Správné skladování semínek pro výsadbu

Jakmile pořádně usušená semínka sklidíte, přijde čas na jejich uložení do doby, než je začnete sázet do země. Jakákoliv semínka, ať už jsou to dýňová nebo jiná, se nejlépe skladují na chladném a suchém místě, kde je minimální vlhkost, a tedy i minimální šance, že by vaše semínka napadla plíseň. Jedním z nejosvědčenějších míst, pro uložení vašich semínek na následující rok je rozhodně vaše lednice. Vložte proto obálku do plastové nádoby a uložte je do lednice, jakmile nastane jejich čas, budete je mít vždy po ruce.

 

Do víka nádoby nezapomeňte udělat několik otvorů, aby uvnitř neprobíhala kondenzace a umístěte nádobu do zadní části lednice. Příští rok, jakmile nastane jejich čas na výsadbu, budou semínka připravena.

 

 


Výhody dýňových semínek

Pokud vám při dlabání zůstanou i přebytečná dýňová semínka, rozhodně je nevyhazujte! Naopak existuje spousta dalších zajímavých možností, jak s nimi naložit. Pokud si chcete jejich sušení urychlit, můžete tak učinit pomocí sušení v troubě, které zabere pouze několik desítek minut. Aby usušená semínka byla vhodná ke konzumaci, nejlepší volbou je semínka opražit. Pražení navíc semínka udělá stravitelnějšími a chutnějšími. Nepražená semínka obsahují totiž velké množství oleje, které by vašemu zažívání spíše uškodilo, než pomohlo a zároveň byste si moc nepochutnali.

Pražení semínek je skutečně jednoduché, stačí semínka rozprostřít na teflonovou pánev a pražit na mírném plamenu po dobu 15-20 minut, dokud dostatečně nezezlátnou. Semínka je dobré osolit. Sůl vám pomůže nejen zvýraznit jejich chuť, ale navíc také zvýší využitelnost nenasycených mastných kyselin. Dýňová semínka můžete ochutit různým kořením dle chuti a preferencí, pokud máte rádi pálivé, nebojte se sáhnout po chilli, naopak pokud máte rádi jemnější bylinkové chutě, provensálské bylinky, bazalka nebo oregano nezklamou.

 

Sklizeň dýňových semínek může být zábavná aktivita pro celou vaši rodinu. Děti se rozhodně těší na každoroční halloweenské dlabání dýní, vy tak získáte jedinečnou příležitost na sběr a sušení semínek. Každý člen rodiny bude spokojený a vy se už letos můžete začít těšit na úrodu, co vás příští rok čeká!

 

 

Из нашего предложения

Вы также можете быть заинтересованы в

Этикетка и продукта страницы

Когда жертвуя розы

Когда жертвуя розы

Даже одна роза, пожалуйста! Когда пожертвовать?

Каждый человек имеет в своей жизни, по крайней мере, одна женщина, которая будет иметь свою благодарность за то, что она сделала для него, постоянно выражать. Она не должна быть дорогой подарок, после чего женского желания, а также. Самая большая радость делает мелочь. Помогите ей, потому что в своем доме или просто купить цветок. Но вы не думаете о покупке дорогой букет цветов. Просто купить прекрасные розы. Это всегда делает самым счастливым и радостным отлично каждый день, даже если это был худший день в жизни женщины.

читать весь
Когда женщина дает цветок

Когда женщина дает цветок

Любой случай, когда женщина не забудьте подарить цветы

У женщины нежные существа, которые должны быть избалованным. Если вы заботитесь о ней и заботиться о ней, то оно выполняется и не делает вашу жизнь несчастной. По женщинам также признают реальный успешный человек. Говорят, что, согласно признают женщины улыбаются успешный человек, поэтому джентльмены всегда следует позаботиться о том, чтобы их партнеры на губах всегда была улыбка, символизирующий, что она любима.

читать весь
букеты из роз

букеты из роз

Доставка букета из роз

Чтобы дать букет своей жене, подруге или любовника или деловых партнеров? Доставка букета из роз дома или на работе является общим многими флористами. Букеты могут доставить точно в назначенное время, 7 дней в неделю. Доставка полностью анонимным на карточке дается только текст, который вы запрашиваете.

читать весь